Спортувате ли?

  • 32 159
  • 393
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8 890
Аз не мога без спорт -задължително два  пъти на фитнес, ако мога и повече. Разтоварвам се психически най-вече, да не говорим как се отразява на фигурата и самочуствието. Не броя ходенето пеша и изкачването на планини -  те са за удоволствие. Децата също активно спотуват - четири пъти седмично карате и три плуване. Така и не мога да разбера родителите,които имат деца с наднормено тегло, но не правят нищо, за да им помогнат по някакъв начин. Не разбирам възрастните с наднормено тегло - как се харесват въобще. Особено са ми интересни екземплярите от женски пол с видимо тегло над нормата, които слагат клинчета или къси поли. Не мога да разбера как дишат от тлъстини,не мога да разбера как живеят в собствената си мазнина,когато се потят. Не мога да разбера и мъжете, които са допуснали да имат кореми. Въобще не мога да разбера как и защо някой няма да  иска да спортува?

Не е нужно да разбираш.
Неспосртуване, надебеляването, допускането на такива неща са вследствие на много неща, например, депресия, стрес, неразбирателство във семейството, други проблеми.
Да, за теб може би това не са оправдания, но за много хора е направо немислимо да спортуват или да отслабнат... просто е много трудно да им го приеме психиката, точно защото имат много други проблеми и им е трудно да се справят с него, примерно. Знам че сега ще кажете че спорта се справя най-добре със стреса, но знаете ли за един човек неспортувал цял живот, колко е трудно да започне? Всеки един човек с наднормено тегло не е допуснал да стане такъв от хубав живот, всичко е следствие на гадно стечение на обстоятелствата.
Знам че трудно би ме разбрала, знам че дори не е нужно. Опитах се да обясня!  Hug

# 91
  • София
  • Мнения: 888
Има и нещо друго - иима хора, които нямат никаква физическа култура, не им е създадена като деца. По-късно, като нямаш навик да се движиш е много трудно да си го създадеш.
Това е самата истина. Ако детето не спортува трудно би го правило вече като зрял човек. А иначе става начин на живот.

# 92
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
тук не съм много съгласна  Peace аз и сестра ми не сме били стимулирани за спорт - като деца - учене и само учене и нищо друго, тя беше супер хилава, аз над нормата .... в 6 клас - започнах да влизам в релси, да внимавам с храненето и да спортувам .... и така до сега; тя също започна да спортува, въпрос на лично осъзнаване и избор  Peace



alina_si  Peace никой не казва, че е лесно, дори аз съм прекъсвала 2 пъти и започването е много трудно, но започнеш ли, дори 1 тренировка - няма връщане назад, колелото те поема, тялото го търси, имаш нужда  Peace

хубавите неща - не са лесни  Peace

забелязала съм, че за нещата, които изискват усилие - много лесно се намират оправдания, гениални сме в намирането им - оправдания - за пред самите нас  Peace

# 93
  • Мнения: 9 894
вие всички сте абсолютно прави, това са доказани неща. Но и обратните чувства могат да бъдат толкова силни. Това с физическата култура от дете също е вярно, аз я нямам. И сега предпочитам кротки "тихи" занимания, както в детството си.

# 94
  • Мнения: 1 793
Не виждам нищо толкова здравословно в една част от спортовете. Професионалните спортисти се скапват рано с мириада от стари контузии, рана до рана. На бегачите-любители им се износват хрущялите и ставите, някои диагнози така и се казват - на бегача еди какво си. Нищо естествено, здравословно и природно не виждам в бягането по 5 километра. Фитнес-маниачките приличат на мъже в ръцете и раменете, тялото им не е нещо, което да изглежда естетично.

По време на спорт обаче се излъчват ендорфини и човек се пристрастява към нивото им. Иначе не мога да си обясня изказвания, които съм чела в разни спортни теми - с контузен крайник си, имаш болки и пак търчиш да тренираш. Някои пък постоянно нещо си ги боли (проблемното коляно, глезен). Отново и отново без консултация с лекар продължаваш да рушиш тялото си, възхищавайки се на себе си и на волята си. Това ли е здравето и добрата форма, все нещо да те боли и да си изпокъсал половината връзки в краката си? newsm78

# 95
  • София
  • Мнения: 888
Не виждам нищо толкова здравословно в една част от спортовете. Професионалните спортисти се скапват рано с мириада от стари контузии, рана до рана. На бегачите-любители им се износват хрущялите и ставите, някои диагнози така и се казват - на бегача еди какво си. Нищо естествено, здравословно и природно не виждам в бягането по 5 километра. Фитнес-маниачките приличат на мъже в ръцете и раменете, тялото им не е нещо, което да изглежда естетично.

По време на спорт обаче се излъчват ендорфини и човек се пристрастява към нивото им. Иначе не мога да си обясня изказвания, които съм чела в разни спортни теми - с контузен крайник си, имаш болки и пак търчиш да тренираш. Някои пък постоянно нещо си ги боли (проблемното коляно, глезен). Отново и отново без консултация с лекар продължаваш да рушиш тялото си, възхищавайки се на себе си и на волята си. Това ли е здравето и добрата форма, все нещо да те боли и да си изпокъсал половината връзки в краката си? newsm78
Ти вече говориш за баш спортистите. Ние тук говорим за спорта като част от ежедневието и необходимост в света на лаиците. Иначе прекаляването с каквото и да е води до лоши последици.

# 96
  • Мнения: 1 793
Само споменах професионалистите. Останалото съм го написала тъкмо за обикновените системно спортуващи.  Rolling Eyes При тях контузиите са по-често от неправилно изпълнение, нямат си и екипа (лекари, масаж) на професионалиста. Не знаят и кога да спрат.

# 97
  • София
  • Мнения: 354
Въобще не мога да разбера как и защо някой няма да  иска да спортува?
защото е адски скучно да извършваш някакви движения като на поточна линия, при това да се потиш. Чиста загуба на време, ако питаш мен.

  Затова съществуват най-разнообразни спортове и физически занимания - всеки може да подбере това, което му е интересно и полезно в същото време. Скуката не е никакво оправдание в този случай. Важното е да има желание  Wink

# 98
  • Мнения: 18 268
Само споменах професионалистите. Останалото съм го написала тъкмо за обикновените системно спортуващи.  Rolling Eyes При тях контузиите са по-често от неправилно изпълнение, нямат си и екипа (лекари, масаж) на професионалиста. Не знаят и кога да спрат.

Знаят, знаят кога да спрат. Друг е въпросът, че не искат да спрат. Не мисля, че има човек, на който като започнат да му щракат ставите да не се замисли, че нещо не е в ред. По моите наблюдения, вече близо 10 години по залите, жените ги е страх като спрат да не напълнеят, мъжете - да не им спаднат мускулите Laughing И все пак травми почти не съм наблюдавала. В редките случаи с травми (по-скоро болежки) са инструктурите. Права си обаче, че на голяма част от любителите-спортисти им липсва двигателна култура. Затова си има инструктори. Аз лично не съветвам някой, който никога не е спортувал, да си хареса спорт и да го започне по имитация на това, което е наблюдавал  Peace

Преди да родя имах един период, в който 3 пъти седмично тренирах айкидо, 3 пъти седмично тае-бо и 2 пъти седмичо осъмвах с танци по дискотеките. Като започнаха да ме болят глезените и да ми щракат коленете просто намалих темпото.

# 99
  • Мнения: 1 793
По моите наблюдения, вече близо 10 години по залите, жените ги е страх като спрат да не напълнеят, мъжете - да не им спаднат мускулите Laughing

Това си е емоционално робство... Напомня ми за познати, които твърдят, че не отказват цигарите заради страх от напълняване. Нали уж доставя удоволствие, носи здраве спортът? Какво остава накрая, суета ли? Grinning

# 100
  • Мнения: 2 172
Аз не мога без спорт -задължително два  пъти на фитнес, ако мога и повече. Разтоварвам се психически най-вече, да не говорим как се отразява на фигурата и самочуствието. Не броя ходенето пеша и изкачването на планини -  те са за удоволствие. Децата също активно спотуват - четири пъти седмично карате и три плуване. Така и не мога да разбера родителите,които имат деца с наднормено тегло, но не правят нищо, за да им помогнат по някакъв начин. Не разбирам възрастните с наднормено тегло - как се харесват въобще. Особено са ми интересни екземплярите от женски пол с видимо тегло над нормата, които слагат клинчета или къси поли. Не мога да разбера как дишат от тлъстини,не мога да разбера как живеят в собствената си мазнина,когато се потят. Не мога да разбера и мъжете, които са допуснали да имат кореми. Въобще не мога да разбера как и защо някой няма да  иска да спортува?

На мен пък ми е кеф да не мога да дишам от тлъстини  Flutter Ей сега ще седна да си губя времето да въртя някакво си колело примерно и да се моря  ooooh!

Ти сериозно ли го пишеш това?Нали не си мислиш,че всичко се върти около спорта?И че има хора,които наистина го ненавиждат, но си живеят прекрасно и без скъпоценния спорт  Laughing

Спортувай си там и не давай квалификации за другите ако обичаш  Peace Peace

# 101
  • Мнения: 3 371
никога не съм била фен на никакъв спорт. мисля си, че прахосвам жизнено важна енергия/секса броим ли го тук Mr. Green/. пратиха ме на йога - буквално полудях. това е за флегми само/според мен/. ходя веднъж седмично на бокс - да си изкарвам агресията Mr. Green. 49 килограма съм и свалям с бясна скорост/за мое съжаление/, защото съм вече 5 месеца хипертироидна и подскачам до небето и без спорт Mr. Green.

не бих се морила и не разбирам спортуващите. това зумби, мумби, са дрън-дрън за мен. ако е за социални контакти  е ок. но да заслабнат Stop, в някой друг живот Mr. Green

# 102
  • Мнения: 4 300
Ключът за палатката не е все пак само в личната болежка:)
Съществува цял свят и из него бродят сума различни хора. В общи линии от спорт се отслабва, ускорява се метаболизма и т.н., няма нужда да откриваме топлата вода.

С уточнението, че нямам никаква идея що за спорт е зумбата.

Всеки може да намери каквото иска в спорта, а и не само в него, не е нужно да сме по калъп.

# 103
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
До преди 4 месеца 5 пъти седм активно спортуване,сега ходя обикалям баирите по час-час и нещо.След време мисля пак да почна че не ме свърта Sunglasses

# 104
  • Мнения: 543
На бегачите-любители им се износват хрущялите и ставите, някои диагнози така и се казват - на бегача еди какво си. Нищо естествено, здравословно и природно не виждам в бягането по 5 километра.

 Сега остава да споделиш как изчисли, че бягането на 5 км е нездравословно?
 Аз съм любител бегач от 15 години и съм имал веднъж месец, в който ми се събраха 240 км общо от всички бягания (най-дългото бягане беше 25км). При ортопед не съм стъпвал никога през живота си, а нямам става, която да не ме е боляла по тялото - от врата до ходилата. Още повече, че когато спра за седмица-две да се натоварвам и почват болежките. Така разбрах, че обездвижването е враг номер едно на ставите. Естествено, претренирането също е нездравословно, както и едностранчивото натоварване.
 Най-пресният пример е преди месец - навехнах си глезена. Два дни едва стъпвах на него. За 10 дни се възстанови и сега си бягам по 8км километра без помен от болка, никаква. Нямам физиотерапевти, които да се грижат за мен. Ползвам някои йога упражнения за раздвижване на ставите и разтягане на сухожилията.

Общи условия

Активация на акаунт