кога продупчихте ушите на момиченцата си

  • 4 418
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 089
ние сме на 3 м. и се чудя дали на 25 март (когато било ден за дупчене на ушите. между другото - защо тогава така и не разбрах) е много рано - ще сме на почти 6 м.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз все още не съм и съжалявам, че не го направих по-рано.
 Сега е станала толкова страхлива, че е невъзможно да я накарам да отидем да и пробият ушите, а има такива хубави обички...
  Иначе е кипра и постоянно си слага разни мои стари клипси.

  Но пък вие сте много мънички, не знам...може да започне да си ги тегли.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 873
На година и 2-3 месеца, не е имала проблеми.

# 3
  • Мнения: 3 042
newsm03 Аз продупчих ушите на дъщеря ми, когато беше на 1г4м. Моето мнение е, че на три месеца е още рано.

Последна редакция: пн, 03 апр 2006, 15:22 от rubi

# 4
  • Мнения: 3 089
и моето е такова, ама се чудих  newsm78

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
На Алекс още не сме й ги пробили, защото баща й се дърпа. Но на племенницата й ги пробихме на 10 месеца. И нямаше никакъв проблем, изобщо не ги е пипала и теглила.
А за такъв ден изобщо не съм чула. Rolling Eyes

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моята дъщеря беше на около 3 годинки, когато й дупчихме ушите. По-рано не мисля, че е удачно. А пък под годинката съвсем рано ми се струва.

# 7
  • Мнения: 533
На моята дъщеря и ги продупчих малко след годинката, на тази дата, и аз бях чула, че тогава не боляло, защото тогава е Благовещение, не съм имала някакъв проблем след това, но 3м са си ужасно малко. 

# 8
  • Мнения: 3 089
ок. разбрах

# 9
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Абе то бебето сега е на 3 месеца,а тогава ще е на 6.Пробивай ги ушите,нищо няма да и стане.

# 10
  • Мнения: 35 961
не съм дупчила и няма да дупча
когато станат достатъчно големи и проявят желание - тогава ще помисля по въпроса

# 11
  • Мнения: 51
На дъщеря ми й ги продупчихме на когато беше почти на година, а на племенницата ми умишлено изчакаха за да могат да й ги пробият на Благовещение, но защо незнам.

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
а защо трябва да се пробиват ушите.
с какава цел се прави това newsm78 newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 1 444
Аз смятам, че на 6 м. няма да е твърде рано.Моите са пробити на такава възраст, а на момичетата ми ги пробих някъде около годинката.Стоически изтърпяха, дори малката след първото уше сама дърпаше баткото да пробие и другото, за да е хубава. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 332
На дъщеря ми й ги продупчихме на когато беше почти на година, а на племенницата ми умишлено изчакаха за да могат да й ги пробият на Благовещение, но защо незнам.
Точно Благовещение е на 25 март - това за majceto, която се чудеше какъв ден е. Пробиват се тогава защото има поверие, че няма да набират ушите.
Още не сме пробили ушите на Йоана - по едно време се беше сетила, и искаше, питах една УНГ-лекарка кога е най-добре да се (ако изобщо е решено че ще) пробият, тя каза, че трябва да е достатъчно развита ушната мида на детенце, т.е. не е много добре на толкова малки (3 м. например, че и 6) да се пробива. Но определено мисля, че детето трябва да го иска, а не само да се пробият заради суетата на родителите - много ми е смешно като видя някое гологлаво бебе с обички...

Общи условия

Активация на акаунт