отбиване

  • 611
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 250
Здравейте на всички кърмещи мами!
Смятам през март да отбивам бебчо. Много съм притеснена как ще стане, защото той се събужда по няколко пъти през нощта и търси да суче. Мисля, че ще много трудно за него. Моля за съвет какво точна да направя? и колко време ще е необходимо за да се отбие. Ще се радвам за вашето съдействие. Благодаря на всички предварително.

# 1
  • Мнения: 435
Ама той ти е рожденик днес  Laughing !
Да ти е жив и здрав   bouquet
Моето мнение е , че щом се буди често нощем и търси да суче и щом даже ти самата казваш , че ще му е трудно ,  по- добре е да изчакаш с отбиването . Ето ти една статийка за  отбиването  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/568/
в библиотеката има още .

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По принцип нощните кърмения отпадат като че ли най-трудно.А през деня суче ли и колко?За да стане постепенно едно отбиване,е добре детето да показва поне минимални признаци - да яде добре други храни,да може да издържа по-продължително време без кърмене или да приема залисване и отклоняване на вниманието.Не си писала през деня кърмите ли се - ако сте вече на програмата само сутрин и вечер,е възможно да се опитва чрез нощното хранене да си навакса близост и сучене.Уместно е да внимаваш детето да се нахрани добре в следобедните и вечерните часове и да получи максимално внимание и гушкане от теб,за да не опитва да си компенсира през нощта.Потърси в по-старите теми по въпроса системата на Зори за отучване от нощното кърмене (макар че там става въпрос за по-големичко кърмаче).
Ако и денем суче много често е разумно първоначално да подходиш към дневните кърмения по системата - не предлагам и не отказвам,т.е. да не се изкушаваш ти да предлагаш да суче,а да го успокояваш по друг начин,да гледаш да предлагаш храна по времето,когато е възможно да се сети за сучене,но ако детето ясно си поиска да суче - да му дадеш без колебание.

# 3
  • Мнения: 250
не, не суче през деня, но през нощта няма точно определено време, когато се събуди, понякога това е много често над 10 пъти на вечер. Казавт, че когато реша да го отбивам не трябва да спя при него и да не ме вижда през ноща. Вярно ли е ? И ако е така колко време ще продължи това? А като се събуди какво да му предложа като не иска нищо друго освен вода и след нея пак търси да суче?

# 4
  • Мнения: 2 784
При нас ситуацията е подобна. Много рядко суче през деня, само ако много и се спи или се удари нещо, или и докривее, но нощем е постоянно на гърдите ми. Много ми тежи това нощно кърмене, тема даже бях пускала. И понеже ми се иска към годинка и нещо постепенно да я отбия, наскоро решихме да премахнем нощното кърмене- като се събуди нощем, да я приспиват баба и и баща и.Издържаха точно 2 дена и сдадоха фронта.  Twisted Evil На сутринта ги заплаших, че само някой пак да ме е питал докога ще я кърмя- до 1 клас, дотогава. Mr. Green Просто не виждам да се отбие скоро...

# 5
  • Мнения: 250
Оле, Цвети при нас е по-зле значи.нямаме баба на близо, а тати е 3 мес. в командировка. Значи и аз ще си имам Крали Марко Mr. Green

# 6
  • Мнения: 384
И ние сме като вас.През деня суче рядко и прояде кухнята,но закуска освен цица не иска.Вечер е нещо страшно,събужда се с рев и само цицата я успокоява.Опитвам да я залъжа с вода,но тя се мята като звяр и усилва децибелите.Таткото в просъница само вика"Дай й цица,дай й цица.",така че на него не разчитам,а и с бабата нестава.Надявам се като проходи и се постопли да се уморява и да не търси.На тоя етап ми се вижда невъзможно да махна сутрешното и нощните кърмения.

# 7
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
а какво става като го отделиш в друго легло да спи? ей тая работа как ще стане не ми е ясно.аз мислех да се опитам да спра с нощните кърмения зада мога да я науча да си спи в собственото си легло, че колкото по-голямо ставало детето толкова по-трудно  и шумно се осъществавала тази операция. извинявам се че използвам темата.

# 8
  • Мнения: 2 051
но през нощта няма точно определено време, когато се събуди, понякога това е много често над 10 пъти на вечер. Казавт, че когато реша да го отбивам не трябва да спя при него и да не ме вижда през ноща. Вярно ли е ? И ако е така колко време ще продължи това? А като се събуди какво да му предложа като не иска нищо друго освен вода и след нея пак търси да суче?

Можеш да опиташ с водата, при някои се оказва успешен номер, но според мене щом толкова се събужда и те търси, не е готов още за отбиване.
Ти защо искаш да го отбиваш през март?

# 9
  • Мнения: 250
в леглото си спи само през деня и вечер ако е успял тати да го преспи издържа докато му дойде на ума да цока и от там на татък е пак при нас на спалнята.
А смятам да го отбивам през март, защото края на април що го давам на ясли, но като гледам на къде вървят нещата май ще се размина  с отбиването през март, особено след като изчетох всичко в библиотеката.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
А смятам да го отбивам през март, защото края на април що го давам на ясли, но като гледам на къде вървят нещата май ще се размина с отбиването през март, особено след като изчетох всичко в библиотеката.
Яслите защо те притесняват Simple Smile Дъщеря ми тръгнана 1г 11м на ясла; като изключим адаптационния период, който няма общо с кърменето изобщо, си ходи нормално, с желание, спи си там, яде, играе. Лелите не са ми казали да им рови по пазвите... Laughing Laughing

# 11
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И моята щерка е на ясла от една седмица вече и почти не реве, даже по-скоро мога да кажа, че едвам си тръгваме оттам, е.... като ме види и първото нещо, което иска е да цока, ама като се нацока е готова да се върне обратно Laughing
Там даже яде доста по-добре, отколкото вкъщи, там гледа от децата и яде, а тук се прави на ударена в доста от случаите и после чака цицата... И аз мисля, че не е нужно да отбиваш, заради яслата, даже може би е по-добре да продължиш да кърмиш, точно заради това. И Вики не рови в пазвите на лелите, а е на 18 месеца. Специално ги питах дали го прави, защото като беше малка, търсеше от баща си Laughing, но явно вече знае кой дава Mr. Green

# 12
  • Мнения: 250
Благодаря на всички, вече съм повече от сигурна, че няма да го отбивам, а с времето ще стане ясно до кога ще се кърмим.

Общи условия

Активация на акаунт