Александропулис Гърция

  • 11 235
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,изчетох хиляди теми,но не можах да намеря нищо подходящо.Интересува ме района около Александрупулис-нещо от рода на къща за гости,вила за семейство с 2 деца за почивка няколко дена 5-6,да е хубаво,чисто и най-вече проверено

# 1
  • Мнения: 174
И аз се интересувам за този район. Как са плажовете? Хотелчета? Изобщо ми се иска да чуя впечатления за тази част на Гърция.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 925
Невероятно красиви и огромни плажове, почти диви и пусти.Няколко почти неизвестни селца.Хубав плаж и къмпинг в самия град.Няколко много добри 2 и 3* хотелчета и мисля един 4*.В темата ''лято в Гърция'' със сигурност писа мамма която редовно ходи там , а мисля че и Параход беше  минавала от там и отсядала в МАКРИ.Намерете и разпитайте и тях.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 925
От тези дни започва масово опразване не само на плажовете в Гърция , но и на всички европейски плажове.Сезона свърши!!!От 1 септември всички деца и студенти почват занятия.Спокойно можете да пристигнете в ранния следобяд в Александропуис или Макри и за нула време да си изберете каквото ви хареса.

# 4
  • Мнения: 287
  Нещата не стоят никак по този начин, петерки. Аз съм тази мама, дето сравнително редовно посещава местата около Александрополис защото ми е близо. Хотели има, повечето със звезди и сравнително скъпи за това,което предлагат. Студия с кухненски бокс, с каквито сме свикнали по Халкидики, не съм срещала. Ние обикновено ходим на Макри и отсядаме в хотел Клио. Става за 1-2 вечери, няма кухня, 50 евро. Плажът го бива, но като се има предвид, че през уикенда се изсипва цяло Хасково, Свиленград, Стара Загора и района, ние разредихме посещенията. С доста познати, с които не се виждам с години в моя град, се срещам точно на Макри  Simple Smile. Сезонът в Европа може би свършва, но на южна България - не. За диви и пусти плажове не съм чувала. Хотели 4* има няколко- скъпи, та скъпи. В един от тях, Траки палас, празнувах Нова година. Цените тогава бяха добри, но през лятото не можеш да ги стигнеш. В общи линии- не ми се струва добра идея да се изсипеш ей така в петък и да очакваш да си намериш добро място на хубава цена. За другите плажове в Северна Гърция- Миродато, Фанари и т.н. скоро се писа в темата На море в Гърция. Заповядайте там.

Последна редакция: ср, 21 авг 2013, 09:38 от Anna bel

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 925
 Нещата не стоят никак по този начин, петерки. Аз съм тази мама.

Аз затова казах да търсят теб , ти по знаеш ! Simple Smile.
Когато бяхме ние наистина беше много празно макар и август , но делничен ден.След града посока Кавала има огромни плажове които бяха пусти.Дори асфалта свърши и се наложи да се връщаме и обикаляме.

# 6
  • Мнения: 41
 Нещата не стоят никак по този начин, петерки. Аз съм тази мама, дето сравнително редовно посещава местата около Александрополис защото ми е близо. Хотели има, повечето със звезди и сравнително скъпи за това,което предлагат. Студия с кухненски бокс, с каквито сме свикнали по Халкидики, не съм срещала. Ние обикновено ходим на Макри и отсядаме в хотел Клио. Става за 1-2 вечери, няма кухня, 50 евро. Плажът го бива, но като се има предвид, че през уикенда се изсипва цяло Хасково, Свиленград, Стара Загора и района, ние разредихме посещенията. С доста познати, с които не се виждам с години в моя град, се срещам точно на Макри  Simple Smile. Сезонът в Европа може би свършва, но на южна България - не. За диви и пусти плажове не съм чувала. Хотели 4* има няколко- скъпи, та скъпи. В един от тях, Траки палас, празнувах Нова година. Цените тогава бяха добри, но през лятото не можеш да ги стигнеш. В общи линии- не ми се струва добра идея да се изсипеш ей така в петък и да очакваш да си намериш добро място на хубава цена. За другите плажове в Северна Гърция- Миродато, Фанари и т.н. скоро се писа в темата На море в Гърция. Заповядайте там.

Много правилно сте го описали според мен  bouquet И ние сме отсядали в Клио за 3 вечери. За повече според мен не си струва там. Но плажа е много хубав има тавернички. За последно ходихме миналата година. Повечето хора в хотелчето се хранеха по терасите си за вечеря... В таверните вечер беше празничко. Една вечеря за 4 чл. семейство излизаше около 50Е. с узото естествено.
Вечер край плажа имаше българи,които преспиват в колите си, вместо да влязат на къмпинга...
Но самият плаж ни харесва много, дори сме спирали пътьом на връщане от Халкидики.

# 7
  • Мнения: 10 968
В Клио има места за уикенда (сега гледах в букинг), той става за по-непретенциозни клиенти.
В Александруполис най-евтини са Митрополис и Хера (40-55 евро), но те са си хотели. Ей тва не е лошо, има и басейн.
Фанари и къмпинг Натура са варианти също.

Студиата на изток по крайбрежието са по-евтини, но е както казва Ана Бел - пълни се с хора от южна България, а и много от тях нямат интернет за резервация.

Ана Бел, аз пък се учудих, че сте намерили места в Теоклитос през август, според мен при Рула има як наплив от българи.

Последна редакция: ср, 21 авг 2013, 12:19 от Параход

# 8
  • Мнения: 287
  Да, само българи са при Рула! Може би късмет имахме, четвъртък беше. В петък всичко стана фул. Бях писала, че много има какво да се желае от Теоклитос, но е тема на друг разговор. Иначе от ресторанта съм доволна много. За пръв път белгиец ми пържи калмари  Simple Smile! И хубаво ги прави! Къмпинг Натура ходих специално да видя. Мизерничко ми се видя на първо четене, не много чисто.

# 9
  • Мнения: 10 968
А на мен швейцарец ми е правил палачинки в Миконос... (и там гъркинята яко му беше стъпила на врата Wink)

# 10
  • Мнения: 287
А на мен швейцарец ми е правил палачинки в Миконос... (и там гъркинята яко му беше стъпила на врата Wink)

   С Рула и белгиеца, както виждам, положението е същото! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 656
Здравейте!
живот и здраве за Нова Година сме се запътили към Александопулис. По-запознатите бихте ли предложили по-интересните неща наоколо, които трябва  да се видят   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт