Глисти - скърцане със зъби

  • 11 179
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Здравейте момичета
Много съм притеснена и за това искам да ви питам - моя син от известно време скърца със зъби но през деня.Аз самата съм имала глисти и знам че това е един от признаците но през ноща а не през деня.Сега преди малко се събуди и отидох да го гушна и мисля че скръцна малко.
Днес в акото му имаше едно странно прозрачно нещо но може и да е частичка от протокал която не е смляна от стомахчето.
Въпроса ми е болезнено ли е изследването за глисти?
Говорих с педиатарката ми тя каза че подобно изследване се прави когато детето навърши 2год. преди това нямало нужда - така ли е?
А състо така прочетох че скърцането със зъби може да е резултат от бруксизъм - каква е минималната възраст при която може да се прояви и какво е лечението?
А педито състо каза че скърцането може да е резултат от детска невроза - знае ли някои какви може да са причините за нея и проявява ли се по друг начин?
Благодаря предварително за отговорите ви.

# 1
  • Мнения: 7 091
Здравейте момичета
Много съм притеснена и за това искам да ви питам - моя син от известно време скърца със зъби но през деня.Аз самата съм имала глисти и знам че това е един от признаците но през ноща а не през деня.Сега преди малко се събуди и отидох да го гушна и мисля че скръцна малко.
Днес в акото му имаше едно странно прозрачно нещо но може и да е частичка от протокал която не е смляна от стомахчето.
Въпроса ми е болезнено ли е изследването за глисти?
Говорих с педиатарката ми тя каза че подобно изследване се прави когато детето навърши 2год. преди това нямало нужда - така ли е?
А състо така прочетох че скърцането със зъби може да е резултат от бруксизъм - каква е минималната възраст при която може да се прояви и какво е лечението?
А педито състо каза че скърцането може да е резултат от детска невроза - знае ли някои какви може да са причините за нея и проявява ли се по друг начин?
Благодаря предварително за отговорите ви.

Никнат ли ви сега зъби? Понякога децата като малки обичат да " усещат" зъбите си и затова скърцат така.
А не е вярно, че се чакат 2 години за изследването за глисти. Носи се фекална проба в ХЕИ. Няма как да е болезнено Simple Smile защото дори присъствието на детето не е необходимо.

# 2
  • Мнения: 46 493
И София скърца със зъби понякога през деня, затова на скоро рових във форума за теми, но тя няма никакви други симптоми и не сме правили изследнване.
Не е болезнено, лепи се нещо като тиксо и се отлепя, това е всичко, детето не усеща нищо, другия начин е да занесеш малко ако.
Тук има една тема, в която можеш да прочетеш за други симптоми и начини за установяване.

# 3
  • Мнения: 4 358
Моят син започна да скърца със зъби откакто тръгна на ясла/градина. Не е всяка нощ, но се случва 5-6 нощи в месеца. Отдавах го на новите преживявания.

# 4
  • Мнения: 1 425
И моята дъщеря скърца със зъби, но в момента й никнат и го отдавам на това. За да не се притесняваш за глисти, макар 4е ми се струва че сте още мънички, давай от време на време по мъничко чесън. Навремето майка ми така ни е оправяла, по сигурна предпазна мярка не съм чувала.

# 5
  • София
  • Мнения: 985
Въпроса ми е болезнено ли е изследването за глисти?


Ами вземаш от акото и го носиш в ХЕИ или незнам къде точно, педиатърката ще ви каже. Но аз на твое място не бих се притеснявала за това . Аз самата съм на 28 години и скърцам със зъби като спя и това съм го правила през целия си живот.

# 6
  • Мнения: 1 032
Бреее, това скърцане със зъби май е станало епидемия. Мойта дъщеря също скърца със зъбки. Има 4 и звукът е сякаш яде стъкло  Sick Прави го само през деня и то особено сутрин. Много е неприятно.

# 7
  • Мнения: 1 581
Аз, майка ми и баба ми скърцаме със зъби, откакто се помня. Никога никоя от нас е нямала глисти.

# 8
  • Мнения: 2 596
А състо така прочетох че скърцането със зъби може да е резултат от бруксизъм
Извинявай, но какво е бруксизъм?
Иначе за скърцането и моето дете още понякога си скръцва, но обикновено това се случва, когато никне нов зъб, явно много го дразни.

# 9
  • Мнения: 1 032
Бруксизъм е точно това- скърцане със зъби. Обикновено причината е стрес, а от постоянния натиск и триене зъбите се изхабяват и разрушават много бързо. Мисля обаче, че това не е болест при децата, а при възрастните (не съм 100% убедена обаче)

# 10
  • Мнения: 660
Бруксизъм е латинското / медицинско / наименование на скърцането със зъби , а не причина за него . Направи изследвания и ако се окаже , че имате глисти може да опиташ едно прекрасно хомеопатично лекарство казва се Cina . С него излекувахме братовчедката на сина ми , която имаше този проблем , но към него и липса на апетит , сини кръгове около очите , бледо лице , неспокоен сън и повишена капризност и раздразнителност . Други симптоми за глисти освен тези до тук са болка в коремчето и то особено около пъпа- детенцето се чувства добре когато го притисне в нещо и може да иска да го носиш с коремче опряно в рамото ти !
Дано да съм била полезна !  bouquet

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И Иван скърцаше със зъби когато му израстваха първите 6 зъбчета, скоро не съм го чувала да скърца

# 12
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И аз не свързвам скърцането със зъби с глистите.Трябва да потърсиш и други признаци. Моя големия много скърцаше и никога не е имал глисти.Аз и до ден днешен понякога си скърцам нощно време Embarassed/ама нямам глисти Joy Joy Joy/

# 13
Понякога причината за скърцането със зъби е проблем с ушите - или поне при нас беше така. Ако са го боляли ушите или е имало възпаления - идете на специалист, а не в поликлиниката- там само се борят със следствията, а не с причината.
Дано всичко да е наред.

# 14
  • Мнения: 221
Моят Алекс също скърца със зъбки,но през деня,а сега като избиха наведнъж 6 и престана.Иначе моя братов4ед съшо така скържаше,но му изписаха терапия,защото тъкмо влизаше в пубертета и го свързваха с това.успех и без многопритеснения newsm10 newsm10 newsm10 newsm44

Общи условия

Активация на акаунт