Как да я науча да пие от шише?

  • 1 515
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 194
Здравейте!

Дъщеря ми е на 4 месеца и е изцяло на кърма. Вода и чайове не е пила никога, нито пък сок. Тоест в резултат на това не може или пък отказва категорично да пие мляко от шише...
На мен ми се налага да отсъствам веднъж седмично по цял следобяд и баща и я храни с изцедена кърма от шише-но поради отказа и да суце от биберона стои гладна от 13 до 21 часа! Sad
Искам да кажа че имах и друга алтернатива-даването с лъжица, но тя 1. Също не става2. Тати отказва да я практикува, намира я за много неестествена и безумна! Imp

Ще съм ви благодарна да споделите "трикове" как сте научили бебоците да пиат от шише ако сте имали нашия "проблем"
Мъжа ми ми е дал нареждане до следващия четвъртък да съм "я научила" , че иначе нямало да я гледа, а на мен ми е важно това ходене на лекции и ще е глупаво да пропадне заради един биберон!
Благодаря предварително и лек уикенд Grinning

# 1
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Пробвайте с каучуков биберон или с каучуков сплескан на НУК, може да пробвате с детска чашка. Или да стоплите малко самия биберон.
Успех

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Пробвала ли си да й даваш млякото с чаша? Много бебета чудено успяват да пият така, дори да са съвсем малки.
Simple Smile Бях чела за един татко, който за да 'прилъже' бебето да пие кърма от бутилка, облякъл домашният халат на жена си, мушнал бутилката под мишница и така се престорил на 'мама'.
По принцип приучването към бутилка се прави, когато бебето не е освирепяло от глад, примерно след кърмене, предлагаш да пробва. Но тъй като има бебета, които просто отказват, остава алтернативата с чашка, щом таткото отказва лъжичката.

# 3
  • Мнения: 830
Аз намазвах биберона отвън с млякото , за да опита детето за какво става въпрос . Така свикна бързо .
Наистина ли стои толкова време гладна и не засмуква биберона ?! Упорито ще да е твоето бебоче .

# 4
  • Мнения: 1 194
Цитат на: Ellypr
Здравей,
Пробвайте с каучуков биберон или с каучуков сплескан на НУК, може да пробвате с детска чашка. Или да стоплите малко самия биберон.
Успех

Това е идея за каучуковия биберон-аз досега не съм пробвала такива. Ние имаме сплескан на НУК силиконов и вярно че има по-голям успех от тези на Авент-ако изпиването на 10-15 мл вода в големите жеги може да се нарече успех! Embarassed
Не знам защо-но нещо ги отминавам каучуковите, ще взема да опитам! Grinning

# 5
  • Мнения: 1 194
Цитат на: boo
Пробвала ли си да й даваш млякото с чаша? Много бебета чудено успяват да пият така, дори да са съвсем малки.
Simple Smile Бях чела за един татко, който за да 'прилъже' бебето да пие кърма от бутилка, облякъл домашният халат на жена си, мушнал бутилката под мишница и така се престорил на 'мама'.
По принцип приучването към бутилка се прави, когато бебето не е освирепяло от глад, примерно след кърмене, предлагаш да пробва. Но тъй като има бебета, които просто отказват, остава алтернативата с чашка, щом таткото отказва лъжичката.

здравей!

имам един уточнителен (или направо тъп въорс Embarassed ):Каква чаша? Стъклена(нееее?)или пласмасова?или някаква специална бебешка? Малко ми е трудно да си представя беба да пие от чаша! Може би това е в основата на неуспеха! Sad
Благодаря ти за съвета да пробвам да давам не на гладно! Ние бяхме изградили теория че за да приема шишето трябва да е освирепяла от глад и да няма избор! аз и затова не съм започнала с ученето защото ме беше жал да я тормозя така като "замествам" цяло кърмене с така нежеланото шише, пък и да изцедя достатъчно кърма не е лесно защото аз по принцип не се цедя и нямам "излишна" кърма!Много по-лесно е да изцедя малко и да се учиме на спокойствие.
честно казано се надявах егоистично тати да се справи от раз и да не се налага аз да я храня от шише, защото ми е къде по-лесно да я накърмя! Embarassed Но и беба е човек и си има предпочитания!

Ще кажа на мъжа ми това за халата  Grinning защото подозирам че ревнува като се кърмим и беше много ентусиазиран онзи ден (преди да се окаже че бебка не иска да суче от шише) и все и говореше"Тати ще те нахрани! Тати ще е кърмачка " и тн Simple Smile
Затова и няма желание за лъжичката-иска да и даде "да суче"!

ПП. Позволявам си една "забележка" Embarassed Редовно чета статиите които предлагаш "смлени и преведени" на нашето внимание и всеки път намирам за неуместна думата "бутилка"като става въпрос за бебешкото шише с мляко. Мисля си че нашата "езикова традиция" е въвела думата шише по-скоро, не съм чула майка да казва бутилка...Сигурно е превод от bottle, ама аз всеки път като чета си представям зелена бутилка от Светло пиво Grinning  и не а свързвам тази думичка с шишетата на беба
Как мислиш?

Мерси за отговора ти отново!

# 6
  • Мнения: 1 194
Цитат на: nadia

Наистина ли стои толкова време гладна и не засмуква биберона ?! Упорито ще да е твоето бебоче .


Търкаля биберона из устата за малко и надава неутешим вой! Sad Като се прибрах вечерта мъжа ми беше успял да и налее известно количество в устата след какви ли не "чалъми" Grinning , но от състоянието на прогизналия лигавник и дрешки си мисля че малко е отишло по предназначение! Наистина голяма упоритост с тези биберони! Imp
Мерси за отговора ти!

# 7
  • Мнения: 4 414
и ние сме същата картинка с биберона:( купих и мек накрайник за Авент, но и с него няма успех - чеше си зъбите, но не пие:( дали, ако и взема твърд накрайник ще има промяна?
Бу, ти нормална чашка ли имаш предвид или от тези с накрайник, приличащ на чучурче?

# 8
  • Мнения: 6 243
Преди няколко седмици пак имаше такава тема и също задавах този въпрос, защото изключително кърмената ми мома категорично отказа шишето с биберона. От сега казвам какво пробвахме, за да успеем, и че вече имаме и успех - вчера за първи път пи от шише.
1.   Пробвах различни биберони. Тези на Авент, Чико, Бебе жу, Камера и Нуби не ги хареса. Става дума все за силиконови. Използва ги само за чесане на венците. Работата стана с каучуков на Нук, който се води “ортодонтски”, т. е. наподобява формата на гърдата донякъде. Тука да вметна – тези биби имат една цепнатина, която аз възприех като фабричен дефект и понеже ми беше много накипяло, се изстрелях обратно към магазина, за да правя панаир на продавачката. Оказа се, че било противоколично приспособление. Панаирът пак стана, зашото в магазина много се смяха!
2.   Шишето беше прието от девойката само в ситуацията,при която аз отсъствам от къщи и то от доста време, така че явно си е дала сметка (нянакси), че или ще яде от него, или изобщо няма да яде. Докато аз се мъчех да й го давам, или просто седях в другата стая, резултатът беше пълен провал.
3.   Като резервен вариант бях започнала упражнения по пиене от сламка. С известен успех. Т. Е. пиеше, ако тя си решеше. Пиша го, за да имате предвид, че на тази възраст не е проблем да се дават течности със сламка, почти не се разлива.

Още не смея да се радвам, че девойката вече приема шишето, все пак чудото се случи само веднъж, но разбирам напълно проблема и пожелавам на всички в подобно положение скоро да се справят!

# 9
  • Мнения: 1 194
Цитат на: sladka hapka

Още не смея да се радвам, че девойката вече приема шишето, все пак чудото се случи само веднъж, но разбирам напълно проблема и пожелавам на всички в подобно положение скоро да се справят!


Пожелаваме ви все така да пиете от шишето!

Еее, нашия татко се разсмя с тази сламка! Ама да видим дали няма да му дойде на главата! Simple Smile
Ще ги търся тези каучуковите на НУК, дано ги намеря. Тук (Париж) вярно че всичко има , но не винаги и не навсякъде. И може да си обикаляш... Ходих вече да търся днес -и какво всичко на НУК имаше, но точно тези бяха свършили??? Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 2 210
Присъединявам се към "проблемните" за шишета деца! И ние сме така!!! Само да кажа, 4е нашите най-големи успехи са с лъжи4ка. Вярно, 4е голяма 4аст е избутана, изплюта или разлята, но все нещо влиза и в устата. Изглежда страшно трудоемко и нервокаляващо само първите 3-4 пъти:-)))) После свикнах. Днес оба4е, може би защото не си бяхме вкъщи, а бяхме в Южния парк, диването се излъга и пиина от шише! Дано!!! А ина4е 4ай пиеше без проблем, но опита ли с ези4ето, 4е е мляко- край!! Като е съвсем безнадеждна ситуацията-тоест, много е гладен, но пове4е е любопитен и ста4кува и не су4е- изцеждам се и в млякото слагам една лъжица хипоалерги4на каша+1 лъжи4ка плодово пюре- така му става интересно и успяваме да го докараме до към стотина милилтра.
Така, 4е- упорство+нежност! Успех!
И ако измислите решение-пишете.

# 11
  • Мнения: 1 194
ох, герои сте вие -мама и бебе Иво!
ако нещо измислим ще кажем! Поздрави!

# 12
  • Мнения: 7 106
Ами аз мисля че открих начин да излъжа моята дъщеря.Купих чашата на Авент,но от нея е още рано да пие,защото дупките са по-големи и се дави.Обаче дръжките ни свършиха чудесна работа.Слагам ги на шишето,изцеждам се и и давам сама да си го държи.Бая лигавене пада,но млякото се изпива до капка Wink Дръжките се продават отделно,около 3.50-3.70 лв.Може да пробвате и този трик!

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
С малко закъснение: под "чашка" имам предвид именно чашка - стъклена, пластмасова, каквато си искате. Понеже вие я държите, няма опасност бебето да се нарани (знаете, че никога не бива да се оставя бебето да се храни само от шише поради опасност от задавяне или разваляне на зъбките при продължителна употреба).
Чашката е добре да е с по-тясно гърло за ваше улеснение, тип 'ракиена' или тясна водна, а не широка като за уиски. Поднасяте я към устата на бебето, и когато я отвори, наливате малко - една глътка. В началото има малко оливане, но за 3-4 хранения повечето бебета чудесно се научават.
Също така, от личен опит твърдя, че така много по-лесно се отказват от бутилка (тези, които са свикнали), и от чашката с 'човка' и преходът към пиене от чашка като по-големите деца е лесен и незабележим.
Чашката с 'човка' се препоръчва за след 5-ия месец, но от личен опит и от разговори с продавачки, май повечето деца се научават всъщност как се пие от нея към 1 годинка.
Моят фаворит е хранене с чашка - изпробван метод, който освен това много се нрави на бебето, когато започне да иска да прави 'като мама' към 5-6 месец.

# 14
  • Мнения: 4 414
Бу, благодаря за изчерпателния отговор:)Simple Smile
Ние вече сме на 6 месеца и 1/2 и досега чудесно си пиехме вода/когато изобщо пиехме:)/ с лъжичка, но за по-големи количества е доста неудобно...ще пробвам методът "чашка"Simple SmileSimple Smile дано има успех!

Общи условия

Активация на акаунт