Дали е запек или ме му стига кърмата?

  • 458
  • 9
  •   1
Отговори
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
 Това ми е въпроса защото когато започнах да включвам други храни от четири за ден ходенията по голяма нужда станаха веднъж, след това през ден, а от около 10 дни през два дни. Малкия не е любител на пюретата и основно е на кърма. Моля ви кажете какво да правя?

# 1
  • Мнения: 3 447
Зависи дали наддава, дали плаче и иска непрекъснато иска да суче, колко често пишка, как си усещаш лактацията ти самата? Ако ти е намаляла кърмата, слагай го по-често на гърда, през 1.30 - 2 часа ако трябва. Ако си наддава добре детето, пробвай със сок/пюре от круши или сливи. Дуфалак също може да се дава на бебета в краен случай, но операцията с термометъра мисля, че не е препоръчителна.

# 2
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Не мисля че не му стига кърмата Преси,
Ние също от седмица се захранваме с пюрета и при нас положението е същото.Докато беше само на кърма си акаше всеки ден, сега започна през два дни и аз мисля даже, че има запек, сега почнах да давам разни сокчета/круша, грозде, та дано го разхлаби малко, че само се пъни милото.Ние се запекохме от морковено пюре и сега давам разни други зеленчукови, тъй като аз започнах да захранвам със зеленчукови пюрета.
А ти не се притеснявай, ако си наддава добре детенце е напълно нормално при смяна на храната да се запече Wink

# 3
  • Мнения: 3 379
Не е защото не му стига кърмата, просто "твърдите" храни "втвърдяват" и акото и затова в началото на захранването е възможно детето да започне да ходи по-рядко, а дори и да получи запек. За да предотвратиш това, давай всеки ден разхлабващ плод или зеленчук и ги редувай, а ако даваш само веднъж на ден твърда храна, редувай през ден. Разхлабващи плодове подходящи за вашата възраст са круша, тиква, сливи... ябълката регулира, а от зеленчуците разхлабващи са карфиолът например. Редувай или комбинирай разхлабващите с картоф, банан, морков, ориз...

# 4
  • Мнения: 7 106
Нормално е, когато стомахът усети съвсем нова за него храна да реагира малко по-бавно. Кърмата се преработва за около 1,5 часа, към твърдата храна тепърва се адаптира. Кърми по-често и въведи по-разхлабващи храни и нещата ще се регулират.

# 5
  • Мнения: 35 891
Не е защото не му стига кърмата, просто "твърдите" храни "втвърдяват" и акото и затова в началото на захранването е възможно детето да започне да ходи по-рядко, а дори и да получи запек.

при беба също беше така, после се нормализираха нещата

# 6
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Много ви благодаря Hug
За пореден път ме успокоявате добре че е нормално за да не се притеснявам. А иначе юнака сутринта така напълни памперса, че преля. най-после му олекна.

# 7
  • Мнения: 2 271
И ние бяхме така като захраних(дори и по-зле),но както са ти казали момичетата с даването на разхлабващи плодове всичко се оправя!

# 8
  • Мнения: 524
мам същият пробем със сладура...а сме само на кърма!

За да се изхожда поне веднъж на 2 дни се тъпча с круши , сливи и пия дуфалак, те със сигурност преминават с кърмата при сладура. Процедурата с термометъра не действа при нас Naughty...След като я пробвах 3 пъти без успех даже ве1е и не опитвам

# 9
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Спомням си, че и със сина ми имахме същия проблем. Ивайло беше само на кърма /нормално, захранването с пюрета е след третия месец, май!/ Имаше един период, може би в продължение на месец, когато Ивчо не се изхождаше според мен нормално. Но, сега след толкова време ми се струва, че си беше нормално. Още повече, че коремчето му не беше надуто, чувстваше се много добре, само дето аз се притеснявах повече отколто е необходимо. Когато започнаха пюретата положението се оправи. Та съветът ми е - опипай коремчето, ако не му е твърдо, не го боли при натискане, не му е издуто - не се притеснявай! А дали му е достатъчно кърмата - то пак бебето ще си го покаже - ако е спокойно, не плаче често и наддава добре, няма страшно! Желая успех!

Общи условия

Активация на акаунт