Хипотиреоидизъм

  • 2 051
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте. Казвам се Анна и имам дъщеричка на 2 месеца и 12 дена. Преди 10 дена ми съобщиха, че Теди има вродено заболяване наречено хипотиреоидизъм.Това е липса на единия хормон на щитовидната жлеза без който се забавя развитието й. Сега трябва да и се дава този хормон до края на живота й за да може да се развива правилно като нормално дете. Много ми е трудно и тежко но ще се боря с цената на всичко. За това ако има майки с деца с подобно заболяване ще се радвам да си споделяме. Благодаря.

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ние нямаме вашия проблем, но искам да ти кажа - добре дошла, въпреки, че причината е лоша! но бъди сигурна, че ние винаги ще сме тук за теб и малката - когато имате нужда от помощ, от съвет, просто от съпричастност!
РАдвам се, че за малката има лек! много е тежко когато на детенце нещо не му е съвсем добре, но е прекрасно когато медицината може поне някакво лечение да предложи!
А и има много време за малката принцеса - вярвам, че има шанс да се намери лечение така, че тя да се излекува напълно!
 А до тогава - целувки и бъди силна и за двете!

# 2
  • Мнения: 462
Здравей е от мен...напълно се присъединявам към думите на catnadeenи искам само да допълня, че много ще се радвам скоро да ни пишеш с добри новини около малката принцеса Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 588
Чудесно е, че толкова рано са ви насочили да направите изследванията за тези хормони. Колкото по-рано се започне лечението, толкова по-добре. Преди време в темата за синдром на Даун една майка беше писала, че синът й е на няколко години и има хипотиреоидизъм, който успешно лекуват, но напоследък не се е обаждала. При нас за щастие тези хормони бяха в норма при последното изследване.

Наистина хубаво е, че медицината е в състояние да предложи алтернатива, за да е добре детенцето.

# 4
  • Мнения: 2 327
Добре дошла! Макар че не е най доброто място, на което да попаднеш.
Тук винаги можеш да намериш подкрепа. Важното е, че има лечение за детето.
Чела съм че някои са се справяли с проблеми с щитовидната жлеза с хомеопатия и диети разни, но не съм запозната лично. А и бебата е много малка. Все пак можеш да се поинтересуваш.

# 5
  • Мнения: 446
Здравей, Sadba. Дъщеря ми е на 5г5 месеца, вече от една година с такава диагноза, открита късно /заради това, че недостигът е бил малък/, за сметка на това пък след три операции на подутина на шията, първите две от които с две различни диагнози при пълна липса на изследвания. Вече мога да напиша научен труд за хипотиреоидизма, синтеза и усвояването на хормоните и т.н. Хубавото и окуражаващото, което мога да ти кажа е, че с добавянето на хормон напълно се компенсират проблемите, само че трябва препаратът да се пие редовно, да не се прекъсва лечението, и периодично да се контролират нивата и растежа, за да се коригира дозата, ако е необходимо. Надеждата ми е, че освен неудобството да пиеш хапче през целия си живот, качеството на живота й и развитието й няма да се различават много от тези на връстниците й. Пожелавам ти от сърце здраве и спокойствие на теб и семейството ти, а ако имаш въпроси, ще ти отговарям, стига да мога.

# 6
Благодаря за утехата и хубавите думи. Вече ходихме на един преглед в София и на 27.02 заминаваме за втори. Дотук изследванията са добри. Надявам се така и да продължават.Пожелавам ви много здраве и щастие.Целувки  love001
Здравей, Sadba. Дъщеря ми е на 5г5 месеца, вече от една година с такава диагноза, открита късно /заради това, че недостигът е бил малък/, за сметка на това пък след три операции на подутина на шията, първите две от които с две различни диагнози при пълна липса на изследвания. Вече мога да напиша научен труд за хипотиреоидизма, синтеза и усвояването на хормоните и т.н. Хубавото и окуражаващото, което мога да ти кажа е, че с добавянето на хормон напълно се компенсират проблемите, само че трябва препаратът да се пие редовно, да не се прекъсва лечението, и периодично да се контролират нивата и растежа, за да се коригира дозата, ако е необходимо. Надеждата ми е, че освен неудобството да пиеш хапче през целия си живот, качеството на живота й и развитието й няма да се различават много от тези на връстниците й. Пожелавам ти от сърце здраве и спокойствие на теб и семейството ти, а ако имаш въпроси, ще ти отговарям, стига да мога.
Здравей, Sadba. Дъщеря ми е на 5г5 месеца, вече от една година с такава диагноза, открита късно /заради това, че недостигът е бил малък/, за сметка на това пък след три операции на подутина на шията, първите две от които с две различни диагнози при пълна липса на изследвания. Вече мога да напиша научен труд за хипотиреоидизма, синтеза и усвояването на хормоните и т.н. Хубавото и окуражаващото, което мога да ти кажа е, че с добавянето на хормон напълно се компенсират проблемите, само че трябва препаратът да се пие редовно, да не се прекъсва лечението, и периодично да се контролират нивата и растежа, за да се коригира дозата, ако е необходимо. Надеждата ми е, че освен неудобството да пиеш хапче през целия си живот, качеството на живота й и развитието й няма да се различават много от тези на връстниците й. Пожелавам ти от сърце здраве и спокойствие на теб и семейството ти, а ако имаш въпроси, ще ти отговарям, стига да мога.
  love001

# 7
Благодаря ви мами за подкрепата и топлите думи. извинявам се, че не ви отговорих веднага но все още съм нова и тепърва се уча. Embarassed

# 8
  • Мнения: 2 327
Стискаме палци да са добри изследванията Simple Smile
Можеш да се регистрираш и да пишеш редовно при нас.

# 9
  • Враца
  • Мнения: 871
                         Здравей .И  добре дошла и от мен,макър , че и аз съм една от новите мами!Тук ще намериш точно това което ти трябва.Съвети,утеха,помощ и най вече много топли и искренни думи.Желая ти от все сърце успех!!!! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт