Готини сме ний мадами, ще бъдем Февруарски мами ! - Тема 5

  • 34 859
  • 759
  •   1
Отговори

Анкета

Гласувайте за заглавие на следващата темичка:

Опции:

# 480
  • Мнения: 18
Благодаря ДжиДжи_23  smile3525. Лекичко се притесних, защото ние имаме час във Фемина,но при доц Димитрова/ вероятно са роднини с док. Димитров/ и понеже до скоро нямах наблюдаващ гинеколог сама си изчислявах всичко / главно на база БХС, според който на 09.08 бях в 12г.с и 5 дни/. Хубав уикенд Simple Smile

# 481
  • Мнения: 234
Здравейте, мамити. Аз много рядко взех да се включвам, но покрай малката не ми остава време, а вечер заспивам бързо след нея. Тя е много злояда и в момента се боря жестоко и с хабенето на много нерви, плакане и викане, за да започне да яде. Проблема е, че сме в категория недохранени и много се притеснявам. Та това и всичко по малко ме изтощава на макс. Сещатете, че нашия тати е далече.
Другата седмица пътува ме за Бг. Малко се притеснявам за пътя и всичко да е наред. Мисля позитивно. Аз съм си записала ФМ на 2.10. При Врагалева(май така се казва). Тогава по мои сметки ще съм в 22 седмица и ще съм на границата и имайки впредвид, че и с няколко дена вървим напред може и да е късно, но поне ще се прегледам. До коя седмица е максимума на тази ФМ?
Ина-Принцес, мисля, че и ти си записана за тогава. Аз съм в 10 30 часа.
Бебчето го усещам много и често. Докато с Марти много малко я усещах, тя явно беше по поспалива за разлика от сега.
За фейса пък въобще не стигам да погледна и ми е много мъчно, но сега като отида при маминка на гости ще има повече време и ще гледам да съм по активна. Почивайте си много, че после няма почивка. На разположение по 24*7 ще бъдем. Та сега е времето за глезене и почиане.
Честито на всички новодомки мами. Пазете се и бъдете здрави и щастливи  bouquet
Лек и усмихнат ден!

# 482
  • Мнения: 17
Здравейте момичета, днес малко късно се включвам, н о си бяхме на село. Моята първа ФМ беше в Стара Загоа при др. Ина Цонева и цената беше 35 лв, направо не знам какви са тези космически суми от 135 лв, тези хора ни обират буквално и безскрупулно  Thinking на какво прилича това, не знам.
Прегледа ми беше 40 минути със записване на наша флашка  бебчо ( 5 х 6-7 минутки)
Следващата ще е началото на октомври също 35 лв.

Момичета искам да попитам дали някои от вас вече са започнали да набелязват бебешки колички и кошарки? Аз от няколко дни започнах да ровя сайтовете, защото нашият татко декември месец заминава на мисия (войник е в БГ Армия) в Афганистан и искам докато е тук да сме избрали кошарата и количката и по големите неща, да ги капарираме  и като наближи момента, само да си ги прибера у дома. Ще бъда благодарна ако споделите сайтове и опит. Hug

Последна редакция: сб, 21 сеп 2013, 16:27 от zlati_baikova

# 483
  • Мнения: 76
здравей аз предимно в пакостника гледах неща и е много вероятно от там да си поръчам нещата за бебе, че тук нямам кой знае какъв голям избор на колички и креватчета и други такива по-големи покупки а относно Фм , малко съм излъгала, без да искам, за продължителността, но толкова се бях развълнувала че съм си мислела че са 10мин. извинявам се ако съм подвела някой smile3525 smile3525 smile3525 smile3518

# 484
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен  Praynig
дуденка,да,объркала си се ,и на мен ми стана странно 10мин.,поне 30 мин. е ФМ Simple Smile
Злати,аз съм си малко суеверна и с ММ сме решили само кошарка и дрехи за изписването да купуваме на бебо.Мисля да си харесам другите неща,да си направя списък от къде са и цена и после ще пращам ММ и майка ми ,която живее под нас.Е,естествено че ще му купя лигенче и одеалце,примерно,но количка няма да купувам още,нищо че съм си харесала.
Ето да видите кошарката ,която съм харесала http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-krevatcheta- … x-190-72-sm-64150
А ето и количката http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-kolichki/chi … ion-coal-3v1-2013.За количката още не съм решила на 100% дали ще е тя,до тогава може да ми харесат още 1000,но легълцето определено ми харесва,че е комбинирано
bambi2009,да,и аз съм на 2-ри на ФМ ама при Стратиева Simple Smile А относно цената -в сайта на Тина Киркова където ходя пише е 60 лв.
Относно присъствието на мъжа на раждането,да,много искам да присъства,ама дето някоя от вас беше казала,ММ ще ми трябва после,защо да го психясвам,той казва че не иска да гледа жена му как се мъчи,и после цял живот това да му е пред очите,и аз твърдо го подкрепям и заставам зад това негово решение,та той е моето малко дете,как ще го карам да гледа  Blush
ето и другата ми количка,в пъти по-евтина и доста ми харесва и тя http://www.hippoland.net/chipolino-kombinirana-kolichka-ultra-2011

Последна редакция: сб, 21 сеп 2013, 17:18 от ina_princess

# 485
  • Мнения: 76
ама хич не е честно това с креватчето, и аз съм си го харесала  Laughing Laughing Laughing
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11801&cat=105 това е другото на което съм се спряла а количката е тази
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=9450&cat=66

# 486
  • Мнения: 89
Здравейте!
Признавам,че само последната страница прочетох по-обстойно,другото претупах,но нямам време.Минавам само да  ви нагушкам,да не помислите,че съм ви забравила.
Злати,за големите неща като количка,кошара аз гледам в продавалник.Аз кошара си имам от баткото де,но количка например си намерих там. Чакам само да ми потвърдят,че е свободна и направо ще я купим. А за дребните неща като корито,дрехи,аспиратор и др. или пак в продавалник или в online сайтовете като Пакостник. Като магазини Хиполенд и Джъмбо (особено Джъмнбо) има доста разнообразие. Според мен обаче,не е нужно самичка да си ги вземеш нещата след капариране. Можеш да си ги купиш направо или преди тати да замине да си ги занесете вкъщи. Wink
bambi2009,втората ФМ може да се направи до 23г.с.  Wink
ditova,аз вече писах няколко пъти за моята ФМ. при Д-р Цолова във МЦ фемина. ФМ+3D+диск ми струва 110лв. Много съм доволна от прегледа.
За татковците,аз съм на мнението на повечето мами,които са си дали мнението тук. Ако самият татко има желание,това е чудесно,но само ако има желание.Има ли колебание и то малко,значи е по-добре да чака в коридора. Моя мъж например а сбсолютно изключено да преживее подобен ад. Той даже на прегледи не иска да идва с мен,дори и да чака в коридора.Обикновено ме кара и ме чака в колата. Simple Smile Не бих го накарала никога да присъства на раждането на децата ни,нито дори на преглед. Вместо да предизвикам любопитството му,може да има обратния ефект.И после да не може да си погледне детето. Той самия съвсем скоро си говорихме,ми каза точно следното: "Не ме карай да идвам на прегледи,аз искам да си видя детето тогава,когато му дойде времето."

# 487
  • Мнения: 17
ina_princess аз нямам възможност да съм суеверна, предпочитам всичко важно да се купи докато е тук мъжа ми. Все пак са доста солидни инвестиции и предпочитам да минем през тръпката заедно за първото ни дете.
uleto88 благодаря ти много, аз така и искам да направя, но ще видим пак какво ще решим на нашето мини семейно събрание Grinning За джъмбо съм съгласна, но само дребните неща. А количка и кошара... само гледам умувам, хубавите са много скъпи, а тези на разумни цени нещо никак не ми допадат. Та за това исках съвети и още сайтове, в този Пакостник не съм влизала сега ще огледам и там.
А мъжа ми като разбра, че няма да е тук за раждането, много се разочарова искаше много да присъства. И аз съм на мнение, че ако мъжа иска ще е прекрасно изживяване и за двамата, но САМО ако той иска.  Naughty

# 488
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
ina_princess, да не го приемеш като критика ..., но няколко неща за кошарката и количката ... от опит  Embarassed Установих, че кошарката е добре да е 60/120 ... ето дори малката, която е на 3 спи още в нея (нашата е такава:
Скрит текст:
, все още е здрава ..., но не съм сигурна, че няма да купя пак същата нова Simple Smile), но ..., не си мисли, че ще я ползваш и като юношеско легло (10-тина години). Мебел е - изхабява се ... За количката: никога не бих купила с двойни гуми (събират се боклуци между тях, по-трудно се управлява ... при нас има и сняг и зимата се събира и киша ...); никога не бих купила количка с двойни дръжки (не може да се управлява с една ръка ... в магазина е ОК, ама като си я представиш пълна с багаж и бебе ... и тежестта я прави неуправляема ..., ако е с една цяла дръжка се управлява като я държиш в центъра, но тук не можеш да го направиш ...) ... Това е моето мнение за кошарките и количките, де ... Моля те да не се сърдиш ...

# 489
  • Мнения: 3

la vida loca
,няма за какво да се сърдя,това ще ми е 1во дете,и много разбирам от двойни гуми и кошари,не го приемам за критика ,а за съвет,хем и другите мами ще прочетат.Аз си харесвам на външен вид,дето се вика,и като чуя мнения на вече майки на поне едно дете -бих се позамислила.Мерси за съвета-ето,вече знам нещо ново от теб -без двойни гуми и двойни дръжки   bouquet

# 490
  • Мнения: 308
ina_princess, да не го приемеш като критика ..., но няколко неща за кошарката и количката ... от опит  Embarassed Установих, че кошарката е добре да е 60/120 ... ето дори малката, която е на 3 спи още в нея (нашата е такава:
Скрит текст:
, все още е здрава ..., но не съм сигурна, че няма да купя пак същата нова Simple Smile), но ..., не си мисли, че ще я ползваш и като юношеско легло (10-тина години). Мебел е - изхабява се ... За количката: никога не бих купила с двойни гуми (събират се боклуци между тях, по-трудно се управлява ... при нас има и сняг и зимата се събира и киша ...); никога не бих купила количка с двойни дръжки (не може да се управлява с една ръка ... в магазина е ОК, ама като си я представиш пълна с багаж и бебе ... и тежестта я прави неуправляема ..., ако е с една цяла дръжка се управлява като я държиш в центъра, но тук не можеш да го направиш ...) ... Това е моето мнение за кошарките и количките, де ... Моля те да не се сърдиш ...
за мен това са най-хубавите колички-тези с кош, който след 6-тия месец се маха и става за сядане!
http://kasida.bg/category/jane-77.html,rows,48
Дъщеря ми я изгледах с такава, а след това още 2 майки си изгледаха бебетата.Харесват ми  от 1095-в червено -3 в 1.При това това е кош, после зимна и лятна, излиза по-евтино от 2 некачествени, а е страхотна, удобна, здрава и имат много екстри

# 491
  • Мнения: 308

la vida loca
,няма за какво да се сърдя,това ще ми е 1во дете,и много разбирам от двойни гуми и кошари,не го приемам за критика ,а за съвет,хем и другите мами ще прочетат.Аз си харесвам на външен вид,дето се вика,и като чуя мнения на вече майки на поне едно дете -бих се позамислила.Мерси за съвета-ето,вече знам нещо ново от теб -без двойни гуми и двойни дръжки   bouquet
Важно е и как се сгъват, защото триколките са кофти за багажник, освен ако не си с много голям.

# 492
  • NE
  • Мнения: 10 999
Аз съм харесала кошарите на Дибо . Макар че ми предложиха да ми дадат кошарка, мисля да инвестирам в ново матраче. Там обаче е голяма чуденка и нищо не съм харесала.
Дрешки и други неща харесвам само на външен вид по сайтовете. Английските магазини имат добри цени за ританки и бодита, които са в комплекти по 2-3. Въпреки това се колебая защото за мен е важна материята и както се казва око да види, ръка да пипне. Peace
Първата ми ФМ продължи около 30 мин., но вчера когато говорих с доктора ми каза, че втората е около 1 час. Правя я в Добрич. Иначе цената е 60 лв. и на фона на цените във Варна съм много доволна.
Дуденка Кенгуруто бях я видяла на една мама в действие и много ми хареса, особено колелата. Всъщност дълго време търсих модела, но определено е този и цената е ок. Peace

# 493
  • София
  • Мнения: 2 130
Здравейте и от мен .

LA vida loca  и аз благодаря за съветите които даде за количката и леглото и даже бих помолила теб и другите мамита с 2ро и 3то бебче да ни дадете съвети за тези неща.
Аз също съм с първо и незнам какво ще се взима. Не бързам още да гледам, мисля да е декември - януари, но ако пообсъдите кое е добро и кое не ще ми е доста от полза.
Аз честно казано за сега съм поглеждала към колички, тъй като имам много неприятен случай в МОЛ-а когато едно бебе изхвърча от количката си и едвам го спасихме. Та имам малко страх към тези 3 колките .

Хубава вечер от мен .

# 494
  • Пловдив
  • Мнения: 64
И аз да си призная вече позаглеждам магазините за по-големите неща. А като се има предвид колко малко колички за близнаци има нагледно по магазините ми е доста трудно. Единични има голям избор и само като ги погледна си избирам поне по 2-3 модела, но за близнаци в някои магазини дори няма мостри. А друго си е наистина ръка да пипне. Трудна задача ми се очертава, но поне има още време.  baby_neutral baby_neutral
Добре че сестра ми ще ми даде една кошарка, кошче за кола и ще минем с купуването само по 1 бройка, че иначе излиза ...  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт