ДА СЕДИ САМОСТОЯТЕЛНО

  • 621
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 967
ИЛИ ИМАМ ПРОБЛЕМ, ИЛИ МОЕТО БЕБЕ /8М./ ПО-КЪСНО ЩЕ ЗАПОЧНЕ ДА СЕДИ САМОСТОЯТЕЛНО. НО, В ИНТЕРЕС НА ИСТИНАТА, ВЕЧЕ ЗАПОЧНАХ ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАМ. ТОЙ ИЛИ ЛЕЖИ, ИЛИ Е ПРАВ. СТОИ В БЕБЕШКИЯ СТОЛ, КАКТО И В ПРОХОДИЛКАТА, ОБРЪЩА СЕ ОТ ГРЪБ ПО КОРЕМ И ОБРАТНО, НО НЕ МОЖЕ ДА СЕДИ СЕДНАЛ, НАПРИМЕР НА СПАЛНЯТА ИЛИ НА ДИВАНА, ИЛИ В НЕГОВОТО ЛЕГЛО.
ОТДЕЛНО ЗА ВЪЗРАСТТА СИ ТЕЖИ 10кг., НО ТОЙ Е БЛИЗО 75см. И НА ПРЪВ ПОГЛЕД НЕ МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ, ЧЕ Е ДЕБЕЛ, ЗАЩОТО Е ДЪЛЪГ.
ПРИТЕСНЯВАМ СЕ ДАЛИ НЯМА НЯКАКЪВ ПРОБЛЕМ ИЛИ ПРОСТО Е ОТ КИЛОГРАМИТЕ.
МОЛЯ ВИ, АКО МОЖЕ ДА МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ, ЗАЩОТО ВЕЧЕ СТРАШНО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 375
Няма от какво да се притесняваш, ако през всички тези месеци бебето ти се е развивало добре. На ненавършени 7 месеца бяхме на преглед и тогава докторката ни каза, че бебетата СРЕДНО проседяват на 7м и 10-15 дни. Моето бебе точно на 7м 10д седна. Става въпрос за половин месец при теб, така че спокойно си чакай без да се притесняваш. Успех!

# 2
  • Мнения: 445
Няма място за притеснение. При всяко дете е индивидуално. Моментът наближава и съвсем скоро твоя бебок ще те изненада седнал.

# 3
  • Мнения: 8 505
Ще седне сам,когато се почувства готов за това.Не си мисли,че е проблем.

# 4
  • Мнения: 14 133
Спокойно.Моят сладур седеше самостоятелно на поцти 9месеца.

# 5
  • Мнения: 120
И Вероника обича да стои права, обръща се от гръб на корем, лази, може да стои и седнала, но се задържа много малко, още се клатушка и усещам, че изобщо не и е любимата поза. А виси по половин час права. Не е до килограмите, тъй като тя си е в нормите за възрастта. Мисля че просто им е нужно повече време за сядането. Не се притеснявай-децата са си с индивидуално развитие Peace

# 6
  • Мнения: 462
Аз като родител с малко повечко опит в тази насока ще ти  кажа следното. Направи следното упражнение така да се каже Simple Smile
Хвани детенце под мишничките и го постави на крачета да се изправи. Погледни му телцето. Как ти се струва в областта на кръста? Гъне ли се или е сравнително стегнат? И още едно упражнение. Постави го да седне и го наблюдавай как се държи.
Малкия ми син също много късно седна самостоятелно...някъде към 8м и половина, а на 11м вече правеше опити да търчи, а не да ходи, защото проходи на 10 Simple Smile
И сега за така наречените упражнения от мен. Ако не ти харесва държането му и в двата случая нищо не ти пречи да го заведеш на профелактичен преглед в болница "Света София". Това не означава, че има проблем, но ако има нещо притеснително могат зда го изчистят ако се вземат мерки навреме. Аз малкия съм го водила там и съм сигурна, че дължа бързото му прохождане именно на двата месеца терапия Simple Smile
Желая ти успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 967
Много благодаря за съветите и подкрепата и най-вече на Кремена Орешарска!

# 8
  • Мнения: 5 103
Споко ще седне сам:)

# 9
  • Мнения: 523
дани почна да седи наистина самостоятелно, 9 м.,  също така пролази нормлано пак след 9 м. и след 10-тия почна да се изправя по мебелите. сега да го видиш, лази, катери се, на проходилката е като торпедо:) Така че не се притеснявай, нищо му няма, съвсем добре си се развива детето:)

# 10
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Спокойно,това е строго индивидуално за всяко дете!

# 11
  • София
  • Мнения: 84
И аз се питам кога ли ще седне, не мисля че е от кг. ние тежим 9 кг.

Общи условия

Активация на акаунт