не иска супи ,пюрета и нищо нормално за обяд

  • 499
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 149
 newsm78Какво да го правя моя хубосник-правим се на маймуни с другия ми син само и само да хапне малко супа или зеленчуково пюре.Обича само кашите на ХИП и кремчета-как да го лъжа вече сили не ми останаха.Някой ако има идея нека ме посъветва.Благодаря ви предварително. bowuu

# 1
  • Мнения: 5 468
Може би му е малко рано. Ще свикне с новия вкус, само търпение му е майката... И моето едва прояде нормална храна. Искаше си адаптираното мляко и това е. Направо беше пристрастено ooooh!, много нерви изхабих, костваше ми може би, половин година, докато се научи, че има и други храни... За съжаление, има и такива деца, дето се мръщят на храната, колкото и хубава да е тя. Но всички прояждат рано или късно.
Щом яде пюрета на ХИП и кремове, не е толкова зле, за 8 месечно бебе Party.

# 2
  • Мнения: 46 438
Ако продължаваш с кремчетата ще стане още по-зле. Въобще сладките неща, давай вместо тях плодове и предлагай пюрета, когато стане готово само ще ги прояде  Grinning

# 3
  • Мнения: 100
И аз имах подобен проблем като започнах зеленчуковото пюре- не искаше- сигурно защото не е сладко- и затова една чест му давах с шишето докато свекне с вкуса и послес лъжицата- моя лакомник не отказва на шише и затова минаваше номера
Опитай ако искаш

# 4
  • София
  • Мнения: 131
Аз му правя домашно пюре. Специално за моето дете (което също си пада леко капризно и злоядо) добър ефект има ако - яденето е по-рядко; вътре имаше повечко масълце и АМ; ако е с чушка или тиква; харесват му и зелените подправки - най-ве4е целина и магданоз. Пробвай различни варианти - купено от различни марки или готово; по-гъсто или по-рядко; по-топло или със стайна температура и виж към кое проявява по-голям интерес. Честно да си кажа, може да прозвучи жестоко, но аз не давам нищо друго, ако откаже да си изяде предложеното ядене, яде чак на следващото хранене. Успех!

# 5
  • Мнения: 5 299
Ако продължаваш с кремчетата ще стане още по-зле. Въобще сладките неща, давай вместо тях плодове и предлагай пюрета, когато стане готово само ще ги прояде  Grinning
Точно така. Аз не разбрах колко е голям малкия ти син, но Викториа също прояде малко трудно обедните манджи. Отначало добавх в зел.пюре - тиква или ябълка. СЕга взимам храна от кухнята, и в пюрето добавям сухар или краве масло. В супата - само сухар. Но търпение трябва. Не го насилвай, просто изчаквай да огладнее хубаво и предлагай пак. Ако продължаваш да наблягаш на сладките неща, нещата ще се влошат.

# 6
  • Мнения: 5 577
Може да свариш един картоф и да слагаш само малко каша Хип, за залъгване.

# 7
  • Мнения: 101
    Дано да прояде малкото сладурче както ти казват мамите по-горе, но тези съвети при нас не минават, повече от 20 дена яде една и съща каша на нестле и нищо друго отчаяна съм .


 извинявам се че включих и моя проблем но отчаяно търся съвет какво да правя. 

# 8
  • Мнения: 7 640
виктори, а детето на колко е години? Според лентичката на 8?!2

# 9
  • София
  • Мнения: 15 198
8м. и 2 седмици. Първата лентичка излиза малко по-късно Grinning

# 10
  • Мнения: 442
    Дано да прояде малкото сладурче както ти казват мамите по-горе, но тези съвети при нас не минават, повече от 20 дена яде една и съща каша на нестле и нищо друго отчаяна съм .


 извинявам се че включих и моя проблем но отчаяно търся съвет какво да правя. 

и с голямата си дъщеря имах същия проблем. горе-долу на същата възраст на обяд ядеше само и единствено едно месно пюре на хип (пуйка с ориз). да не те отчайвам, това продължи около два месеца. момичето от бебешкия магазин още ни помни.

.....................................................................
 Честно да си кажа, може да прозвучи жестоко, но аз не давам нищо друго, ако откаже да си изяде предложеното ядене, яде чак на следващото хранене. Успех!

и аз така thumbsup. няма дете умряло от глад при наличието на храна.

# 11
  • Мнения: 101
  Все едно чета за моята дъщеря, ако ти кажа че преди да почне да ми прави тези номера , акоядеше нещо то беше пуйка с ориз на хип #Crazy

# 12
  • Мнения: 101
   А искам да ви попитам , ако я оставя гладна до следващото хранене , и и предложа това което не е искала на обяд и тя пак неиска , а е видимо че е гладна какво да правя да продължа ли да не и давам нищо или пак да стане на нейната да и дам любимата и каша на нестле. Абе много се обърках с една дума да я държа ли гладна докато не хапне поне малко от манджата?

# 13
  • Мнения: 4 406
не си играй на инат с детето lalence, давай каквото му се яде, бъди сигурна, че ще й омръзне след няколко хранения и ще можеш да си пробуташ супата Grinning

Общи условия

Активация на акаунт