С какво се къпе новородено бебе?

  • 3 881
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
искам да ви питам с какво да къпя  бебето от начало аз купих шампоан на Авент. олио и пудра, но ми казаха че щяло да получи алергии от тях с какво да го къпя тогава и пудрата къде се слага. също съм купила с кремче Бочко то на ли е само за дупето.

# 1
  • Мнения: 532
Аз ползвах козметика на Нивея(Шампоан и сапун).За мазане за тялото преварен зехтин.Бочко за лицето , а за дупето правено кремче против подсичане ( от аптека където приготвят лекарства ).Все пак е най - добре да се консултираш с педиатърът на детето.За пудрата съм чувала , че не е много подходяща , защото бебето вдишвало от нея и можело да доведе до дихателни проблеми ( аз не съм ползвала ).Успех.

# 2
  • Мнения: 8 505
Пудрата може да докара някоя алергия,ползвай само Бочко-то или какъвто крем против подсичане си харесаш.
Къпех я и я къпя с шампоан и сапун от самото начало,а след баня я мажех с бебешко олио.

# 3
# 4
  • Мнения: 577
аз ползвам преварен захтин,а ако имаш мас ама не от магазина е най-хубаво.Бочко слагам на дупето и понякога на лицето,въпреки че има по-хубави кремчета за лице на Бюбхен например.А пудра и аз имам но не слагам.

# 5
  • Мнения: 2 910
За дупето и подмишничките използвам Бочко, а шампоана и сапуна са ни на Бюбхен. За лице има специални кремчета, най- добре използвай тях за тази цел.

# 6
  • Мнения: 1 645
Аз ползвах продуктите на Клоран,по късно смених със Мустела,сега пак сме на Клоран.
Пудра не съм използвала.Олио също,използвах лосион за тяло,а на дупето слагах крем против подсичане.

# 7
  • Мнения: 435
Аз ползвам Бюбхен и съм изключително доволна . Има едно кремче "защитен специален крем против подсичане " заздравява и малки ранички - вълшебен е !
А иначе си къпя със сапун и малка гъбичка за грим която сменям всяка седмица и шампоан пак на Бюбхен .
Успех   bouquet

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
В самото начало го къпехме с Нивеа/шампоан и сапун/.После със сапун Тео-бебе , но смятам и Авент за подходящи.От Бочко съм много доволна.Мажех му /а и още го правя/дупето и лицето,и ако има раздразнен участък от кожата на телцето.Иначе за тялото използвах зехтин,като не го преварявах.Пудра не съм ползвала,не мисля,че е нужно.И педиатъра не ми я препоръча.

Последна редакция: пн, 06 фев 2006, 14:10 от ivap

# 9
  • Мнения: 2 220
За дупето и подмишничките използвам Бочко, а шампоана и сапуна са ни на Бюбхен. За лице има специални кремчета, най- добре използвай тях за тази цел.

Точно така и ние. Peace

# 10
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
но ми казаха че щяло да получи алергии от тях

Това никой не може да ти го каже... т.н. никой не може да знае от какво ще получи алергия едно дете...и дали въобще ще получи алергия от нещо през живота си.

Аз позлвах Бюбхен....цялата серия...никакви оплаквания.

# 11
  • Мнения: 7
Аз го кпех и къпя със вода  Simple Smile

Нашата педиатърка ни посъветва да мием със сапун само дупенцето, а след баня да мажем с преварен (на вода баня) зехтин. Бебешката козметика (която и да е) е излишен алерген през първите три месеца. Аз подледвах съвета й.

# 12
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Аз ползвах продуктите на Клоран,по късно смених със Мустела,сега пак сме на Клоран.
И аз така.За дупето ползвах в началото приготвен в аптеката крем, който изписа педиатърката, после най-различни-Бюбхен, Павлодерм, Мустела...
Пудра не съм ползвала никога.Олио също.За тялото на бебче, на Мустела лосионите са добри, както и Липикар емулсията за тяло, но тя е при много суха кожа.

П.П.tyty, поразчисти ли си кутията?Не мога да ти изпратя ЛС-то, за което ме помоли.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 99
Аз в началото използвах бебешки сапун и олио-това ми искаха в родилното и с това продължих.Сега Бюбхен от глава до пети и същата марка олио.А за дупето-правено кремче изписано от нашата педиатърка и съм мноооого доволна от него.

# 14
  • Мнения: 2 047
  Взела си каквото трябва. Само пудрата нещо взеха до отричат, заради прашинките, които можело да вдиша бебето.
  Аз в началото миех само със сапун нивеа, отскоро с шампоани.

  Олиото може да го ползваш за масажа след баня.

Общи условия

Активация на акаунт