Нервно бебе

  • 5 848
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте,

нашият случай е следния: бебка е много нервна, през деня я спи, я не, нощем също се буди често. Много лесно се изнервя и започва да плаче. Понякога вечер е толкова превъзбудена че едвам я приспивам. Уж си играе с играчките и в един момент започва да ги хвърля и бута. Чак и треперят ръчичките от нервност. Та не знам какво да правя. То бива да е нервен човек, ама на 6 месеца - от какво? Има ли някоя мама с подобен проблем - да даде съвет, че това с превъзбуждането ме притеснява.

# 1
  • Мнения: 4 406
пробвай да й пееш песнички или да четеш стихчета- мерената реч успокоява, давай й повече течности, но си мисля че е добре да се консултираш с педито.

# 2
  • Мнения: 1 107
Забелязала съм, че когато синчето ми не спи добре през деня, се буди и през нощта...
Опитайте с повече сън през деня, дори ако трябва я извеждай навън повече (когато времето позволява), само и само да поспи, аз така правех доскоро, а от няколко дни вече си заспива самичък в кошарката без помощ  Sunglasses
Апропо, зъби имате ли? Може зъбоникненето да е причината  Wink

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може би не се изморява....Правете гимнастики, масажи и т.н.

# 4
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Може би е от зъби.Пипни и фонтанелката-ако е хлътнала и давай повече течности.Аз като ми е ниско кръвното,съм много нервна.Пей песнички,извеждай я навън за малко,ако я кърмиш,давай по-често да суче,за да се успокоява.Ти не прекалявай със сладкото и кафето.Ако не помогнат тези неща,пуснете едно изследване на кръвната захар.

# 5
  • Мнения: 154
Да не би да и расте зъб. Когато започне този период децата доста се променят. Стават нервни, не спят спокойно, абе въобще  ooooh! . Провери дали венците не са побелели и пробвай да мажеш с някакво гелче за зъби. Успех, дано се поуспокои.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 790
Благодаря ви за отговорите, момичета!

Още нямаме зъбки, венчетата се белеят, но иначе нищо. Другата седмица ще ни правят изследванията за 6 месец и тогава ще видим как са и показателите. Аз си мислех, че се занимавам достатъчно с нея, но щом мислите че може от скука се изнервя... ще си играем повече с бебката.

# 7
  • Мнения: 1 878
Някой бебета са по-чуствителни и лесно се превъзбуждат било от положителни или от отрицателни емоций - затова осигури и спокойна атмосфера без много хора около нея, даже по възможност само мама и тати, говори и тихо и нежно винаги независимо колко е нервна гуши я и я целувай на воля и .....ще израстете нервите, но за всеки случай се консултирайте и с педито

# 8
  • Мнения: 1 181
Някой бебета са по-чуствителни и лесно се превъзбуждат било от положителни или от отрицателни емоций - затова осигури и спокойна атмосфера без много хора около нея, даже по възможност само мама и тати, говори и тихо и нежно винаги независимо колко е нервна гуши я и я целувай на воля и .....ще израстете нервите, но за всеки случай се консултирайте и с педито
Peace
и аз не мисля, че е от скука. По скоро обратното - от новите преживявания, новите открития и т.н. Децата наистина са много чувствителни и от радостта на малкия човек до изнервянето понякога може да има само 1 минута. Съгласна съм със Sunnily* за спокойната атмосфера. Никаква ТВ, музика, без много хора и така. И ние минахме през този период. Не че сме напълно излезли от него, ама...
Има и още нещо. Павел го забелязах че от някои играчки се изнервя много. Имаме една топка с отвори, в която се пъхат разни формички. Отначало започва да си играе с нея, но като поиграе 2-3 минути (съответно не може да уцели дупките) и започва да реве и да хвърля формичките и топката. Другото е с едни кубчета, опитва се да строи с тях, но като сложи третото кубче и всичко се събаря - картинката е същата - рев и тръшкане и разхвърляне на кубчетата. Така че провери дали не се изнервя и от самите играчки.

# 9
  • Мнения: 445
Зъбки. Обръщай и повече внимание - съвместни игри, песни и приказки. Да не е изплашена от нещо?

Общи условия

Активация на акаунт