В болница за задържане на плода-рискове????

  • 13 620
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Здравейте !Много съм притеснена-моя братовчедка бременна в 12 г.с. онзи ден получи силно кървене и отиде на лекар.Той й казал ,че е нормално щом е близо до датата на цикъла и я пуснал да си ходи.Но след един ден нещата се влошиха и мъжът й я закара през нощта в Шейново -там много се стреснали докторите и я оставили в болницата за 5 дни.Сега казват ,че положението е овладяно ,но не давали гаранции -какво трябва да означава това ?Познавам жени които също са лежали за задържане и после нормално им продължи бременността .Възможно ли е те да имат предвид ,че след като я закрепят не дават гаранции ,че пак няма да се повтори кървенето и да се стигне до спонтанен аборт-изобщо информацията която дават на мъжа й е с половин уста .Какво мислите ?

# 1
  • Мнения: 5 577
Привет Фофи.

В 13 седмица аз имах много силен кръвоизлив - значи не кървене просто.
Страшно обилно. Не можех да сляза по стълбите, та Бърза Помощ идваха със пренодим стол да ме вземат от леглото в нас чак.

Като видяха колко кръв и те много се стреснаха, веднага ме закараха с линейката и казаха, че това дори не е просто аборт, а по-силно кървене дори ...

Чак момчето дойде да ме заведе до лекарката горе, да се увери че някои ме е видял, да не би да се лутам сама из коридорите и да припадна нещо, да си умра там за едното чудо.

Акушерката каза на лекарката, че това няма да го бъде и до един час си е абсолютно загубена работа. Прегледа ме, видя се че бебето е живо, биха ми една инжекция и всичко спря. Какво беше това нещо не разбрах. След 2 дни се прибрах в нас.

В 17 пак имах слабо кървене, но отидох веднага пак в бонлицата от страх.

ПОсле никакви проблеми, леко раждане и здраво бебе.

Та така де, моя стряскащ разказ има за цел да покаже, че не всяко кървене е притеснително, и няма място за паника.

Успкои братовчедка си и успех. Да слуша докторите, и да пие всичко, което и казах. Аз пиех по една шепа лекарства, нямаше нещо в болницата, което да не ми бяха изписали (цитат на доктор).
Но се оправих и резултата е на лице.

Много, много успехи.

# 2
  • Мнения: 2 663
Аз имах слабо кървене в началото на бременността и ми изписаха лекарства и много ,много лежане и почиване.Закрепихме нещата до 5-6месц,когато имах отново същия проблем.Тогава се наложи да влезна в болница-общо взето влизах 3 пъти до началото на 7 месец.
Това,което мога да ти кажа от опит и разкази на други бременни и доктори е че гаранции никога няма и защо се получава така не е ясно...
Това,което със сигурност знам е ,че братовчетка ти трябва много ,много да почива!Да забрави за домакинска работа и каквото и да е било натоварване!Моят лекар се изрази ето така-до 36 г.с трябва да се превърнеш в пълен мързел!!!
Стискам палци всичко да се оправи и да се радва на здраво бебче като му дойде времето

# 3
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Мисля,че трябва да спазва лекарските предписания!Те също са хора,а не богове, за да гарантират 100% ,че всичко ще е наред. Може да се наложи на братовчедка ти до края на бременността да се пази много,доста да лежи,да ходи по-често на консултации,за да бъде всичко наред с бебо.А може това да й се наложи само докато се стабилизира положенито.Важното е да износи и роди здраво бебе.Моя позната с първото си бебе лежа почти през цялата бременност,но роди здраво,доносено бебе;даже си имат и второ.

# 4
  • Мнения: 14 133
Да си почива много.Ако трябва дори само да лежи.Да слуша докторите.Аз лежах цялата бременност и всичко приключи нормално.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 686
И аз полежах за задържане в края на 3-тия месец, заради кървене. Отвсякъде чувам, че се случвало много често. Което не значи, че не трябва да му се обърне внимание.
Лежах 1 седмица и бях на инжекции Папаверин 3 пъти на ден. Накрая ми удариха една инжекция Прегнил и ме пуснаха. От тогава, да чукна на дърво не съм имала проблеми.
Най-важното е да се разбере на какво се е дължало кървенето. Ако е заради отлепване на плацентата, братовчедка ти трябва много да се пази след това и бая да полежи и в къщи. При мен нямаше отлепване, а някой кръвоносен съд не беше издържал, защото съм и с високо кръвно, та не беше много страшно. Но бая полежах де. Кажи й да се приготви поне за неколкоседмично ставане само за тоалетна и душ. Стискам палци всичко да се оправи.

А, сещам се за нещо много полезно. Ако е на инжекции, особено 3-пъти на ден, купете й Троксевазин. Няколко лева струва, но е незаменимо. Благодарение на него не станах на бучки от инжекциите а само посинях (щото отначало не знаех за него). Да се маже сутрин и вечер и да разтърква хубаво. Иначе после няма да може да си седне на д-то...

# 6
  • София
  • Мнения: 131
Предполагам, 4е кървенето е било от леко отлепена плацента, като казват 4е засега положението е овладяно мисля,че имат впредвид че мястото на отлепянето вече е "заздравяло". Дали ще се получи ново отлепяне никой не би могъл да каже, затова не дават и гаранция. Аз бях с отлепяне в ранните месеци на бремеността, след това за щастие не се повтори и сега се радвам на едно щуро детенце. Надявам се и при братовчедка ти всичко вече да е наред и повече да не се повтаря. След като е имала едно отлепяне обаче трябва да е много внимателна - повече да си почива, да не вдига нищо тежко и при болки в корема или недай си боже повторно кървене да ходи директно в болницата.

# 7
  • Мнения: 234
Да слушка докторите и да си почива.И аз лежах за задържане в 7гс-от тогава си почивам много и така ще е до края.Дано всичко да се оправи.

# 8
  • Мнения: 481
Кървенето не винаги е предизвикано от отлепяне на плацентата. Също така не винаги има място за големи притеснения. В повечето случаи всичко се оправя и се ражда едно красиво и здраво бебе Laughing
Най важното е да се слушат докторите и да се почива и лежи колкото се може повече, да не се вдига тежко и в общи линии мнооого почивка.
За двато месеца които прекарах в патологична бременост повечето мами след такова кървене си отиваха стабилизирани и без проблеми по-нататък  до края на бремеността си.
Успех!!

# 9
  • Мнения: 143
Благодаря ви много момичета !!! Дано да се окажете прави и всичко да се размине ,защото те с мъжа й се опитват да имат детенце от 4-5 години и ще е ужасно ако нещо се случи!Благодаря ви още веднъж!Ще й предам вашите пожелания !!  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 3 390
Няма нормално кървене, по никое време на бременността!
Аз имах три кървения-в 6,7 и 8 г.с. В 8 г.с. имах една розово-кафеникава капка буквално, а в същото време имах отлепване на плодния сак от 18 мм.
За съжаление доста често се случва при бременните напоследък....лежане му е майката и лекарства!
При мен в 8 г.с. отлепването се оправи за 4 дни!
Така че да лежи и другия път /ако не дай си Боже й се случи пак/ да отиде на втори лекар!
Имай впредвид, че в третия месец, като се образува плацентата, плодът се закрепва! На мен дори и сексът ми разрешиха в 4-тия. Blush

# 11
  • Мнения: 7 640
не дават гаранция занчи, че не могат да обещаят, че ще спасят бременността.
Дано всичка се развие благоприятно.
Бюти го е казала многа добре- никое кървене не е нормално, пък и извън бреманността, изключая менструацията.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 787
Лежането е най-добрия лек в случая.Аз имах кървене в 8 и в 10 г.с.От отлепване на плодния сак.Пих Дуфастон и лежах в къщи 3 месеца.Не ставах за нищо,само до тоалетна.
Въпреки това в края на 6 и началото на 7 месец получих силни контракции и лежах в болница 10 дена на системи с Магнезии.Е,в края на краищата родих само 15 дни преди термин едно здраво и доносено бебе,което тежеше 3 кг.Всичко беше наред,но лежането беше много сериозно.Имам 4-5 разходки за цялата бременност от страх да не стане нещо.

Общи условия

Активация на акаунт