Попара с "изненада"

  • 4 407
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 792
На мен най-гнусното в тази история ми е това- Как ли се чувстват хората яли попара днес в тази болница, нямали късмета да намерят мишката, но знаещи, че са хапнали бульон от мишка...

# 16
  • Мнения: 3 118
На мен най-гнусното в тази история ми е това- Как ли се чувстват хората яли попара днес в тази болница, нямали късмета да намерят мишката, но знаещи, че са хапнали бульон от мишка...

Не се бях сетила това. Гнус...

То в тая инфекциозна болница като чета освен да лекуват зарази, май разнасят зарази също.
Да се чудиш болните дали повръщат и имат разстройство от болестта, с която са диагностицирани, или от храната в болницата.

# 17
  • Мнения: X
Професията лекар е благородна.......
Да, така е.ПРОФЕСИЯТА Лекар е благородна.
Но де ги лекарите?
Аз основно виждах по болниците едни търгаши.

На мен най-гнусното в тази история ми е това- Как ли се чувстват хората яли попара днес в тази болница, нямали късмета да намерят мишката, но знаещи, че са хапнали бульон от мишка...

Не се бях сетила това. Гнус...
То в тая инфекциозна болница като чета освен да лекуват зарази, май разнасят зарази също.

Ами, осигуряват си пациенти, бе.....     Laughing   Нали трябва да имат работа, и те деца рАнят.   Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 826
мед. персонал няма нищо общо с кухнята , даже и те се възмущават , че парите , които се дават за тази помия хич не са малко ...

# 19
  • Мнения: 1 520
Много гнусна история!
В българските болници и здрав човек да влезе, ще се разболее!

Убедена съм обаче, че гризачът не е попаднал случайно в храната...
Просто не мога да си представя как мишката сама и без чуждо съдействиеще се озове в попарата - абсурдно е просто!
Не, не е случаен инцидент това Naughty

# 20
  • Мнения: 481
 на мен само от попарата ми се гади, за мишката да не говорим  Sick Sick Sick
Попарата е храна за прасета, а не за хора

# 21
  • Мнения: 76
Пише, че мишката била сварена-стерилизирана е мишката, няма страшно.


http://dnes.dir.bg/news/mishka-infektziozna-bolnitza-14976380?nt=4

Проф. Стойчева: "Мишката е била термично обработена и всички вируси, които може да носи, са загинали"

проф. Стойчева чете бг мама  Mr. Green

# 22
  • Мнения: X
 Ма разбира се, щом е термично обработена, няма проблеми. Деликатес. Joy

# 23
  • Мнения: X
А не знам дали чухте снощи в Новините, че Хеи нямало основания за глоба.    Shocked
Сервират мишки в храната, което достатъчно говори за хигиената в съответното заведение, но нямали основания за налагане на глоба?
Интересно, ако в ресторант открия мишка в супата си и викна Хеи, дали пак ще кажат, че нямат основание да наложат глоба на заведението?
Те тия мишки така си летят из Космоса и ей тъй , от нищото, се оказват в храната.....
Какви ли плъхове и гадини си развъждат, за да се мотаят из кухнята на болницата....!

# 24
  • Мнения: X
А аз се дивях на разказа на приятелка-доброволка в клиника в Етиопия,как спринцовка се търкаля по земята,инвалидна количка минава през нея,след което сестрата се навежда,взима я и директно слага инжекция на нещастния болен или пък как интравенозен разтвор се приготвя на открито сред летящите наоколо мухи.
Хм, преди 5 г. ми се наложи спешна амниоцентеза. За мой лош късмет бях в БГ и освен МД-София, нямаше къде другаде. За амнио тогава трябваше пациента сам да си купи специалната игла, с която го прявят.
Шок първи- кушетката беше със счупен крак и се тресеше и мърдаше зловещо и постоянно (за амниото точността е зверски важна).
Шок две - чаршафите върху кушетката бяха с пресни кървави и неустановени жълти петна от предните пациенти. Не ги смениха.
Страха за детето ми беше по-силен и шок 1 и 2 някак ги преглътнах, но дойде
Шок трети- лекарката разопакова иглата, изпусна я на земята, изтри я с пръсти (беше без ръкавици!!!), монтира я там на каквото я монтира и понечи да ми я забие в корема. Е, тва не преглътнах, скочих и ме нарекоха "принцеса".
МД -София не е в Африка, нали?

# 25
  • Мнения: 14 478
А аз се дивях на разказа на приятелка-доброволка в клиника в Етиопия,как спринцовка се търкаля по земята,инвалидна количка минава през нея,след което сестрата се навежда,взима я и директно слага инжекция на нещастния болен или пък как интравенозен разтвор се приготвя на открито сред летящите наоколо мухи.
Хм, преди 5 г. ми се наложи спешна амниоцентеза. За мой лош късмет бях в БГ и освен МД-София, нямаше къде другаде. За амнио тогава трябваше пациента сам да си купи специалната игла, с която го прявят.
Шок първи- кушетката беше със счупен крак и се тресеше и мърдаше зловещо и постоянно (за амниото точността е зверски важна).
Шок две - чаршафите върху кушетката бяха с пресни кървави и неустановени жълти петна от предните пациенти. Не ги смениха.
Страха за детето ми беше по-силен и шок 1 и 2 някак ги преглътнах, но дойде
Шок трети- лекарката разопакова иглата, изпусна я на земята, изтри я с пръсти (беше без ръкавици!!!), монтира я там на каквото я монтира и понечи да ми я забие в корема. Е, тва не преглътнах, скочих и ме нарекоха "принцеса".
МД -София не е в Африка, нали?
Аз се отказах от амниото още щом влязохв МД...заприлича ми на морга. Реших че няма да я преживея тази процедура и си останах без нея...
Май в МД падна асансьора с бременните и обвиниха хората, че са го претоварили. Но не обясниха, че претоварен асансьор трябва да спре, а не да пада!

# 26
  • Мнения: 24 467
Пише, че мишката била сварена-стерилизирана е мишката, няма страшно.


http://dnes.dir.bg/news/mishka-infektziozna-bolnitza-14976380?nt=4
Проф. Стойчева: "Мишката е била термично обработена и всички вируси, които може да носи, са загинали"

Ми професорката да си яде за Коледа термично обработена пържола от задно бутче на морско свинче, а на Гергьовден- пълнен плъх.
Няма ли да има уволнения и глоби и този път? newsm78 Или глобите са само за родител, непоставил задължителна ваксина на детето си?

# 27
  • Мнения: X
Няма ли да има уволнения и глоби и този път? newsm78
Явно не.
Нямало конкретен виновник, не знаели кого да обвинят, а основания за налагане на глоба не виждали-това бяха "обясненията" по новините.
Във всяка една цивилизована държава ще глобят и болницата за липсата на хигиена, щом в храната е възможно да попадне мишка, и персонално готвачът/човекът, който отговаря за приготвянето/насипването/запечатването на храната, за да му е обица на ухото и следващия път по три пъти да си проверява казаните.
Само в Бг "отговорността" е обща, разбирай - на никого.

# 28
  • Мнения: 18 431
Аз само не разбрах каква е тази термична обработка на попарата? Аз ли не съм наясно с новите рецепти за попара? Нали попара се прави от хляб, сирене и масло, заляти и запарени с гореща течност? Какво варене, нали хлябът ще стане на и аз не знам на какво Thinking А на снимката залците хляб си изглеждат цели.

# 29
  • Мнения: 15 960
Аз само не разбрах каква е тази термична обработка на попарата? Аз ли не съм наясно с новите рецепти за попара? Нали попара се прави от хляб, сирене и масло, заляти и запарени с гореща течност? Какво варене, нали хлябът ще стане на и аз не знам на какво Thinking А на снимката залците хляб си изглеждат цели.

Така е. За мен пък е странно, как ще сипеш един черпак попара и няма да видиш цяла мишка - все пак е детска порция. Нещо не ми се връзва цялата история, като умишлена ми изглежда.

Общи условия

Активация на акаунт