"Голямата лъжа" /Büyük Yalan/ - нов сериал с Мурат Йълдъръм по ДФ

  • 44 840
  • 153
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0


От 22-и септември (неделя) започва премиерната шестдесет и девет серийна (в оригинален формат) турска теленовела „Голямата лъжа” („Büyük Yalan”). Поредицата, в която ще видим и любимия ни Мурат Йълдъръм, ще се излъчва всяка събота и неделя, по два епизода един след друг, от 18:00 до 20:00 часа (първият – от 18:00 до 19:00 часа, и вторият – от 19:00 до 20:00 часа). „Голямата лъжа” („Büyük Yalan”) ще замести приключващия ден по-рано (21-и септември, ден събота), също между 18:00 и 20:00 часа, друг турски сериал – „Имението с лозите” („Asmalı Konak”), отново в ефира на Диема Фемили. В най-новата турска сага ще видим обичания Халил Ергюн, познат на всички като Али Ръза от „Листопад” („Yaprak Dökümü”), а също така ще се срещнем за първи път и с един от най-обичаните турски актьори и певци – Емрах. „Голямата лъжа” („Büyük Yalan”) е продукция на ATV, започнала снимки през 2004-а година. Със своя нестандартен сюжет, новелата е изключително успешна в Турция, като се превръща в една от най-харесваните на всички времена...

ИЗТОЧНИК - http://tvnovellas.blogspot.com/2013/09/22.html

# 1
  • Мнения: 3 227
Здравейте, пожелавам успех на новата тема!
Знаете ли нещо повече за "нестандартния сюжет"? Каква е ролята на Мурат Йълдъръм?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Сериалчето е интересно-изгледах го в началото на лятото/разбира се без превод/.  newsm78 Честно казано аз не видях нещо кой знае колко нестандартно ама...
В най общи линии сюжета:
                       В богатото семейство на Етем Вардарлар отново се ражда момиче. Отчаяна, майката се решава на крайна стъпка- в уговорка с приятелката си акушерка разменя детето с момче, родено почти по същото време от бедно семейство. Постъпка, за която после горчиво ще съжалява. Болката по загубеното чедо е много силна и в другото семейство. Двете майки страдат и търсят децата си. Съдбата обаче е решила друго. Емирхан, синът, се противопоставя на решението на своето семейство да се ожени за богато момиче и сключва тайно брак с любмата си Рейхан. Рейхан е изгубената дъщеря, но майката-свекърва ще узнае това много много по-късно, когато вече е загубила безвъзвратно шанс дъщеря и да и прости за отвратителното отношение и безбройните злини, които и е причинила. Покрай основната сюжетна линия, разбира се ще се запознаем и със съдбите на останалите 3 дъщери на Етем и Рюксан.
                          И няколко думички за героя на Мурат- Окан.  Той всъщност е единственият син на Етем, но от извънбрачна връзка. За   неговото съществуване, Етем разбира след години и то само защото майката- голямата любов на Етем- е болна от рак. Преди да си отиде от този свят, тя се връща в градчето и споделя за сина им с надеждата, Етем да се погрижи за него и най-вече синът и да не е сам на този свят. Окан в този момент е войник. Той идва в градчето след смъртта на майка си, която е погребана тук, решен да отмъсти на изоставилия ги баща.
                           Какво ще се случи?  smile3503 Нека не преразказвам, за да ви бъде интересно!
И все пак ако имате въпроси- насреща съм! newsm10

# 3
  • Мнения: 3
Гледахте ли? Много интересно начало! Сериала обещава да е доста интересен и ще го следя. Много ми харесаха всички герои. Peace

# 4
  • Мнения: 22 018
И на мен ми хареса! Ще следя темата  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Аз пък изтървах сериите! newsm45 Дали ще ги качват някъде? Praynig
Обаче съм готова да коментираме, ако разбира се споделите до къде стигнаха Grinning Все пак, макар и преди месец два го изгледах. Peace

# 6
  • Мнения: 2 492
  bouquet
Здравейте и от мен, ще се гледа, тук съм  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 433
да се запиша и аз в темата-щом Мурат ще играе Blush Blush
някой да знае колко серии ще е и дали има щастлив край Blush
мразя филми с тъжен край, та да знам дали да го гледам Mr. Green
ако иска със скрит текст, да се притеснявам някой
Бризче Hug Hug

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 973
да се запиша и аз в темата-щом Мурат ще играе Blush Blush
някой да знае колко серии ще е и дали има щастлив край Blush
мразя филми с тъжен край, та да знам дали да го гледам Mr. Green
ако иска със скрит текст, да се притеснявам някой
Бризче Hug Hug
galia2007   love001
за края- newsm78
Скрит текст:
в 68 серия мисля беше- края е щастлива, ама накрая са набутали една, според мен излишна серия, в която всичко е с главата надолу- и все пак може да се каже, че края е щастлив!

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте,момичета!
И аз ще го следя с интерес!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 973
1 епизод

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 973
2 епизод

# 12
  • Мнения: 1
Бризче ,Галя - Специални поздрави! Как сте,момичета? Отдавна не сме се засичали !

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Бризче ,Галя - Специални поздрави! Как сте,момичета? Отдавна не сме се засичали !
newsm10 Супеееер! Ето ни отново заедно в една тема, при това на интересно сериалче.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 433
да, радвам се че се засичаме,  Hug Hug
сериала се очертава интересен с познати герои
малко главната героиня ми навява антипатия от предишния сериал, но ще се абстрахирам Joy Joy
това е кофтито да гледаш много сериали, асоцираш актьорите с героите hahaha hahaha

# 15
  • Мнения: 1
Точно така мисля и аз за гледането на много сериали!
Все още не мога да се абстрахирам от ролята в "Млечния път" на актрисата,която играе майката на  Емирхан !

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 7
Добро утро и аз се записвам за сериала обещава да е интересен но ще видим, жалко че го дават само събота и неделя а тази седмица няма да мога да гледам сериите но се надявам вие да ги разказвате тук и така да разбера какво се е случило .

Лек и спокоен ден на всички  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 0
Записвам се в темата.   Grinning Интересно начало.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 6
Първият епизод беше много интересен. Много се зарадвах, че Рейхан се съгласи. Сега ми е чудно какво ще стане с този брак. Много интересен сериал,а в музиката просто съм влюбен.

# 19
  • Мнения: 12 719
Здравейте и от мен много се радвам че има темичка за сериала да се запиша и аз най-сетне се намери нещо което въобще не съм гледала като турски сериал.
Много ми харесва всичко едва днес успях да гледам на Диема и ми хвана окото ,а музиката е страхотна. Heart Eyes


# 20
# 21
# 22
# 23
  • Мнения: 3 606
Може ли някой на кратко да ми разкаже какви неща ще прави Рюксан на дъщеря си Рейхан?Към коя серия научава,че дъщеря й е Рейхан?Как умира Етем,научава ли за дъщеря си преди това?Героя на Мурат Йълдъръм да не би да се влюбва в Рейхан?

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 649
Запис и от мен,ще следя....благодаря за качените епизоди,че снощи втория го гледах с пресекулки. И аз асоциирам Рейхан с ролята и от Незабравима,но ще видим как ще развие тоя образ.

# 25
  • Мнения: 6
Гледате ли?

# 26
  • Мнения: 12 719
Ужас и прислугата как се държи щото ханъмката така поиска милата Рейхан  Sad

# 27
  • Мнения: 1
Всички се държат направо ужасно! Горката Рейхан!
И свекървата си я бива... и свекъра... изобщо голямо старание хвърлят да развалят щастието на сина си....

# 28
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен Hug Hug Hug и аз следя серияла.Някой може ли да каже  кога истинската майка на Рейхан разбира,че е нейна дъщеря и кога се появява Мурат

# 29
  • Мнения: 5 723
И аз започнах да го гледам,трябва да наваксам с 1 и 2 епизод , че по пътищата на Б-я няма Тв екрани Laughing Wink и ги пропуснах ...Харесва ми тази младежка категоричност , това отстояване на собствения им живот , този полъх на новото , увереността с която се изправят срещу  закостенелите традиции....

Олеее,те жените по-жестоки ....никаква съпричастност към  младоженката ...всичко в прав текст, и мръсотия зад гърба...типично .Много грозно ми стана .Ще е интересен сериала , а и добри артисти ,дано и сценария и режисурата да са на ниво .Дано !!!!

# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 973
 
Може ли някой на кратко да ми разкаже какви неща ще прави Рюксан на дъщеря си Рейхан?Към коя серия научава,че дъщеря й е Рейхан?Как умира Етем,научава ли за дъщеря си преди това?Героя на Мурат Йълдъръм да не би да се влюбва в Рейхан?
newsm78 А ако ти разкажа, ще ти бъде ли интересно да следиш сериалчето?
Аз мисля, че е по-добре всеки сам да види- за да се запази тръпката до края на сериала Thinking
Дори си мисля, че сгреших, разказвайки, макар и на кратко цялата фабула на сценария. newsm78

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Здравейте и от мен Hug Hug Hug и аз следя серияла.Някой може ли да каже  кога истинската майка на Рейхан разбира,че е нейна дъщеря и кога се появява Мурат
За съжаление Рюксан разбира за Рейхан много късно- когато вече е направила непоправими злини. Разбира се, че прави после непрекъснати опити да получи прошка, но дали Рейхан би могла да и прости.
Мурат се появява към средата на сериала- мисля че в 30 оригинална серия.
anilesev не би било редно героя на Мурат да се влюби в Рейхан-
Скрит текст:
той е син на Етем, т. е. брат на Рейхан.

# 32
  • Мнения: 3 606
Здравейте и от мен Hug Hug Hug и аз следя серияла.Някой може ли да каже  кога истинската майка на Рейхан разбира,че е нейна дъщеря и кога се появява Мурат
За съжаление Рюксан разбира за Рейхан много късно- когато вече е направила непоправими злини. Разбира се, че прави после непрекъснати опити да получи прошка, но дали Рейхан би могла да и прости.
Мурат се появява към средата на сериала- мисля че в 30 оригинална серия.
anilesev не би било редно героя на Мурат да се влюби в Рейхан-
Скрит текст:
той е син на Етем, т. е. брат на Рейхан.
Вярно,не бях се замислила

# 33
  • Мнения: 588
Здравейте и от мен Hug Hug Hug и аз следя серияла.Някой може ли да каже  кога истинската майка на Рейхан разбира,че е нейна дъщеря и кога се появява Мурат
За съжаление Рюксан разбира за Рейхан много късно- когато вече е направила непоправими злини. Разбира се, че прави после непрекъснати опити да получи прошка, но дали Рейхан би могла да и прости.
Мурат се появява към средата на сериала- мисля че в 30 оригинална серия.
anilesev не би било редно героя на Мурат да се влюби в Рейхан-
Скрит текст:
той е син на Етем, т. е. брат на Рейхан.
Вярно,не бях се замислила

Е нали Етем няма син newsm78

# 34
  • Мнения: 3 606
Здравейте и от мен Hug Hug Hug и аз следя серияла.Някой може ли да каже  кога истинската майка на Рейхан разбира,че е нейна дъщеря и кога се появява Мурат
За съжаление Рюксан разбира за Рейхан много късно- когато вече е направила непоправими злини. Разбира се, че прави после непрекъснати опити да получи прошка, но дали Рейхан би могла да и прости.
Мурат се появява към средата на сериала- мисля че в 30 оригинална серия.
anilesev не би било редно героя на Мурат да се влюби в Рейхан-
Скрит текст:
той е син на Етем, т. е. брат на Рейхан.
Вярно,не бях се замислила

Е нали Етем няма син newsm78
Етем има извънбрачен син,той ще е героя на мурат ЙЪЛДЪРЪМ,който ще се появи по напред.

# 35
  • Мнения: 1
На мен ми е любопитно какво ще стане с тази прислужница,която искаше да помогне за ушиването на роклята? Струва ми се ,че твърде бързо сценаристите я отпратиха, може впоследствие пак да се срещнат с Рейхан...
Бризче  Hug,ако се сетиш нещо  драсни ми едно редче,дали да очаквам да се завихри история там...

Някак ми се струва трудно Рейхан да оцелее сред тази злоба само с един симпатизант - една от сестрите....  newsm78 Rolling Eyes Thinking

# 36
  • Мнения: 2 134
Когато почна филмът синът ми викна "стига с този Али Реза" !
Харесва ми това,че има нови,непознати актьори дори по-красиви.
Етем не може да излезе от образа на Али Реза - за едната чест,хората,въздишки,инфаркти .....
Хубаво е,че се излъчват по две серии и дано да няма порочната практика на БТВ -
след един месец да прекъсне и да започне излъчването на друг сериал.

# 37
  • Мнения: 25
Здравейте. И аз харесвам сериала, но втората серия е само 36 минути, някъде около 10 -15 минути ги няма. По тази причина искам да попитам дали някой ги има преведени на български. Това е някъде от 9 минута до 23 на втория оригинален турски епизод. Ще съм благодарна ако някой ми ги прати или се съгласи да ми ги приведе, защото не разбирам грам турски, а като седна да гледам искам да съм видяла всичко Grinning. Много благодаря

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 973
На мен ми е любопитно какво ще стане с тази прислужница,която искаше да помогне за ушиването на роклята? Струва ми се ,че твърде бързо сценаристите я отпратиха, може впоследствие пак да се срещнат с Рейхан...
Бризче  Hug,ако се сетиш нещо  драсни ми едно редче,дали да очаквам да се завихри история там...

Някак ми се струва трудно Рейхан да оцелее сред тази злоба само с един симпатизант - една от сестрите....  newsm78 Rolling Eyes Thinking
Stop Споко, джанъм, не са я отсвирили сценаристките симпатягата Неслишах. Много скоро ще се върне в конака- тооолкова интересни и смешни случки ни чакат около прислужниците! Закъде без Мехмед и Неслишах?! Е, има и доста сериозни неща около тях, разбира се. Етем баба е точен човек, за всичко и за всички се грижи! thumbsup
А Рейхан? Не, няма да си остане само с един симпатизант. Много скоро ще има твърде силен съюзник. Вярно, че макар и силен, съюзникът и не успява да я опази от злобата на Рюксен анъм, но все пак..... Последна се пречупва кривотията Шукран #Cussing out, почти до края на филма не спира да я тормози!

# 39
  • Мнения: 1
На мен ми е любопитно какво ще стане с тази прислужница,която искаше да помогне за ушиването на роклята? Струва ми се ,че твърде бързо сценаристите я отпратиха, може впоследствие пак да се срещнат с Рейхан...
Бризче  Hug,ако се сетиш нещо  драсни ми едно редче,дали да очаквам да се завихри история там...

Някак ми се струва трудно Рейхан да оцелее сред тази злоба само с един симпатизант - една от сестрите....  newsm78 Rolling Eyes Thinking
Stop Споко, джанъм, не са я отсвирили сценаристките симпатягата Неслишах. Много скоро ще се върне в конака- тооолкова интересни и смешни случки ни чакат около прислужниците! Закъде без Мехмед и Неслишах?! Е, има и доста сериозни неща около тях, разбира се. Етем баба е точен човек, за всичко и за всички се грижи! thumbsup
А Рейхан? Не, няма да си остане само с един симпатизант. Много скоро ще има твърде силен съюзник. Вярно, че макар и силен, съюзникът и не успява да я опази от злобата на Рюксен анъм, но все пак..... Последна се пречупва кривотията Шукран #Cussing out, почти до края на филма не спира да я тормози!

Супер! newsm44 newsm44 newsm44 newsm68 И аз заподозрях нещо такова,ама знае ли се с какво ще те учудят сценаристите!
На мен тази Неслишах и съпруга ѝ ми станаха доста симпатични  още от пръв поглед .
А за Шукран нямам думи - сякаш излъчва студ,много точна роля са ѝ дали...

Бризче  Hug мерси за бързия отговор!

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Бризче  Hug мерси за бързия отговор!
tooth Не ме подигравай, бре! Прочетох го още вчера ама кой ще зяпа клюките за Сару тук и там, че после и за "Хулигана" и още един куп други и ме домързя веднага да отговарям Rolling Eyes

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 1 649
Тая гадната сестра играеше и в Късчета живот,пак гадна роля

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Здравейте. И аз харесвам сериала, но втората серия е само 36 минути, някъде около 10 -15 минути ги няма. По тази причина искам да попитам дали някой ги има преведени на български. Това е някъде от 9 минута до 23 на втория оригинален турски епизод. Ще съм благодарна ако някой ми ги прати или се съгласи да ми ги приведе, защото не разбирам грам турски, а като седна да гледам искам да съм видяла всичко Grinning. Много благодаря
                  Да, права си- около 11 мин от филма са отрязали.
За да го преведа обаче ми трябва текста, затова ще се опитам да преразкажа подробно-
                  След като Емирхан казва, че сватба няма да има Доан започва да го подиграва, че така не може, че всичко е подготвено и т. н. и после Емирхан го сритва и му казва , че не се чувал какво говори. Доан го пита какво бил направил и той казва Как какво- тя била някоя си жена, която той не познавал /или може би – ти не познаваш жените- не чувам добре точните му думи/нямало любов, а тя е важна. Това не било като нещо което да вземеш/от магазина/ нещо и след това ако не ти хареса да го игнорираш.
                   После Доан му казва, че човек сам урежда живота си, че това не е станало изведнъж, че е трябвало да помисли преди да извърши една такава стъпка- има пред вид заминаването му предния ден- че я е направил тази стъпка ,знаейки какво ще се случи. И го пита защо се е върнал и тъй като Емирхан започва там да въздиша и не знае какво да каже, се досеща, че е заради „онова” момиче, дето не се сещал как му било името. Казва че добре го разбирал е чу му бил казал добре да помисли само че сега какво щяло да стане. Емирхан се изнася от къщата. Доан подвиква след него- Къде отиваш? При нея нали……
                    Пънар казва на бащата на Рейхан, че дошла да я отвлече, защото трябвало да и помогне за нещо/да и направи някаква услуга/. Той се шегува, че и без това нямало полза от нея, защото била намръщена и не говорела а и всичко, което правела било не както трябва. Рейхан отказва, но баща и казва, че е неправилно да и отказва- айъп-срам -било и тя тръгва с Пънар.на улицата и казва да и прости, била го направила, защото умирала от любопитство- искала да се запознае/да види/  Емирхан. Голяма беля си била навлякла с голямото сърце в стаята и. Тук малко не разбрах какво и казва Рейхан- да го изхвърли ли, да не го обсъждат  ли, но да не и досаждала повече с тая глупост. И в тоя момент се появява Емирхан.
                      Запознават се и Пънар казва, че много бързала, имала много работа и ги оставя двамата.Емирхан казва, че птичките му казали за едно момиче, което много съжалявало за една несправедливост и се чувствало много притеснено да му признае, но той му бил много признателен, че все пак се е решило на тази стъпка. Рейхан притеснено му казва, че на това място не е удобно да говорят. Емирхан и предлага да излязат вечерта, но тя казва, че не може, защото вечерта трябвало да бъде в кафето на… /батко Хасан май каза/, защото имало мач. На учудения поглед на Емирхан отговаря, че те така заедно следели мачовете. Той я пита – тя наистина ли ще ходи да гледа мач и тя отговаря с въпрос- защо, жените не могат ли да гледат мачове. Емирхан пита дали не е възможно и той да отиде там да гледа мача. Тя казва, че незнае, но може би можело. Тогава той казва, че вечерта ще се срещнат.
                             В дома на Хатидже: Рюксан се обръща към Хатидже и и казва, че изглеждала много уморена, обиколките по магазините ли я уморили. Тя казва, че не точно и майка и я прекъсва като казва, че мислела за Емирхан и ако той бил с тях нямало да се чувства така. Рюксан каза, че той трябвало спешно да замине за Истанбул за да се срещне с клиенти. Шукран добавя, че нали вече щели да работят само с тяхната Динджер марка и това е наложило спешните му срещи с техните клиенти.Рюксан и казва да не се притеснява. Майка и допълва, че и тя така и казвала ама тя пак се притеснявала, пък той даже по телефона не и се обадил, че заминава, нито пък те намерили време да ги уведомят/по тел./Рюксан казва на Хатидже да не се сърди на Емирхан, скоро това вече нямало да бъде проблем. Той все още правел такива детински неща и не се сещал за годеницата си/ не бил свикнал с годеницата си/
                               Динджер и Етем обсъждат бъдещото си сътрудничество. Казва му още че той имал много врагове, но това обединение щяло да ги държи на страни. Етем казва, че единствения, който искал да му навреди бил неговия собствен брат, но той бил далече сега.После говорят,че зехтинът, който щяли да произвеждат щял да бъде най-добрия. Динджер казва на Етем, че семейството му вече било голямо и трябва да разшири земите си. Етем му споделя, че е решил да купи още земи, но ще му се наложи да изтегли кредит за да ги плати. Динджер казва, че като му изкупи реколтата много бързо ще оправи кредита си. Да не се притеснявал.
                                 Рейхан обявява, че тръгва, но баща и казва, че и той се е приготвил и тръгвали двамата. Тя казва, че не може да дойде и той. Той пита защо и той щял да проследи мача. Рейхан казва на майка си, че той много се вълнувал и щяло да му се отрази зле на кърцето. Майка и казва, че била права- не бивало да се вълнува. Татенцето казва да не се притесняват за него- той бил здрав и нищо нямало да му стане. Рейхан казва, че тогава и тя нямало да отиде и двамата щели да го гледат от вкъщи. Тай се съгласява с нея и и казва да заминава.”Олее, татенце като лъв имам аз!”
                                   Доан се съмнява, че някакво момиче може да дойде в кафето и тази обстановка да му е приятна. Казва, че сигурно го е подвела за да го направи пак за смях. Емирхан казва че щели да видят какво ще се случи. Да почакали малко.После като я вижда почва да мрънка, че това било невероятно и не можел да повярва че се случвало.И  още нещо мрънка ама те много крещят отзад и не мога точно да му хвана думите- съжалявам.Нещо казва, че той имал шанс с нея така като я гледал.Запознават се и той отивал да пие чай.
                                    Рейхан го пита защо е дошъл, а той и отговаря с въпрос- така ли винаги ще ме посрещаш, няма ли „Добре дошъл”?Тя казва, че това зависело от много неща но можел да отговори много простичко -казва че тя питала Защо е дошъл, а той и казва- Не можеш ли сама да си отговориш на въпроса? Ти ми подсказа тази сутрин , а и със съобщението си по тел.. Тя казва, че не е разбрала за какво е всичко това, а със съобщението искала само да се извини. „Само това ли?” „Да и сега съм шашната./да го видела там/А сутринта не предполагала, че той говори сериозно, бил добър мъж, но… „ Той казва, Не е ли възможно госпожа Рейхан да е  една харесана /от него/ жена в Истанбул.
               Нататък е преведено вече в трета серия.
Искам да се извиня ако има неточности, все пак не владея езика толкова добре- самоука съм. Но се надявам поне в общи линии да си разбрала  за какво иде реч в отрязаното епизодче.

# 43
  • Мнения: 25
Много благодаря за изчерпателния преразказ. Вече мога да продължа с другите серии.

# 44
  • Мнения: 1
Тая гадната сестра играеше и в Късчета живот,пак гадна роля

 smile3521 doh doh doh Верно,че там играеше... И на мен ми беше антипатична,явно всеки път като я видя все ми става неприятна...

# 45
  • Велико Търново
  • Мнения: 7
Здравейте на всички  Hug

Днес ще гледаме ли сериите аз се нареждам първа дано никой да не ми пречи , взе да става интересен филма.
Ето по едно чайче от мен -

# 46
  • Мнения: 1
 Hug И аз съм на линия!
Приятно гледане на всички!

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 1 649
И какво,изкараха Емирхан виновен за всичко

# 48
  • Мнения: 1
И какво,изкараха Емирхан виновен за всичко


Той горкият май ще отнесе най-много нещастие,заради семейната чест...

А иначе много ми хареса сцената в болницата,когато Рейхан си каза всичко пред Етем,мислейки,че не я чува... А той всъщност чу всяка дума..

# 49
  • Мнения: 20 795
 wavey Привет
Ех, че хубава компания се е събрала тук. Ще взема и аз да загледам филма, за да се присъединя  Laughing

# 50
  • Мнения: 1
wavey Привет
Ех, че хубава компания се е събрала тук. Ще взема и аз да загледам филма, за да се присъединя  Laughing

Добре дошла,с радост посрещаме нови попълнения!
Фикмът е хубав,заслужава си гледането!  Hug Hug Hug

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 1 649
Аз пропуснах последните 30 мин снощи,някой да разкаже....

# 52
  • Мнения: 1
Аз пропуснах последните 30 мин снощи,някой да разкаже....


Най-запомнящото се беше,че Рейхан дари кръв за свекъра си,тъй като се оказа,че е неговата кръвна група. След това отиде в стаята при него и мислейки,че той спи,му каза за любовта си към Емирхан и че не иска никой да ги разделя... А когато излизаше от стаята,Етем отвори очи и се оказа,че е чул всичко...  newsm44 /Честно казано това ми е любимият момент от вчерашните серии/ !

Майката на Емирахн му каза,че не могат да останат да живеят при тях и те отидоха на хотел. Но гадината нареди да му запорират сметките...

Емирахан се видя с някакъв негов приятел,който му даде някакви пари.
А Вилдан /най-малката сестра/ и майката  също се скараха,заради това че сестрата отиде на сватбата на Емирахн и Рейхан..

С риск да съм пропуснала нещо,мисля че това е най- важното...

Последна редакция: нд, 06 окт 2013, 14:57 от единичката

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 1 649
Благодаря ти!

# 54
  • София
  • Мнения: 1 433
ооо, Вени, радвам се че си тук Hug Hug
ох, аз пък още трудно приемам гериоите, без Емирхан, щото не съм го гладела никъде още hahaha hahaha
Рейхан, от незабравима #Crazy, Али ръза, маман от Млечният път и Дила ханъм, голямата сестра от мелодията, въобще още време ми трябва да се абстрахирам Joy Joy Joy 

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 1 649
Същите маниери и реакции,преглъщания и стискане на устата на Етем както на Али Реза....не ви ли се струва?

# 56
  • Мнения: 1
Същите маниери и реакции,преглъщания и стискане на устата на Етем както на Али Реза....не ви ли се струва?


Понякога забравям,че не гледам Листопад...  Joy

# 57
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Искам да споделя, че страшно ми харесва песента и гласа на певицата. Признавам си, не си падам много по турската музика, но тази песен е изключително нежна и мелодична. Някой знае ли коя е певицата?

Казвате, че Халил Ергюн не може да излезе от ролята в Листопад,но този сериал не е ли сниман след Листопад?

Актрисата, която играе Шюкран, ми е крайно антипатична. И не само заради ролята. И в мелодия на сърцето ми беше доволно противна.

Нещо, което много ми бърка в очите - идеално изскубаните вежди на Емирхан. Не знам защо го правят. В "Лозата" така бяха изскубали веждите на Йозджан Дениз. Много дразнещо.

Последна редакция: нд, 06 окт 2013, 22:08 от svetal4o27

# 58
  • Мнения: 1
Сериалчето е интересно-изгледах го в началото на лятото/разбира се без превод/.  newsm78 Честно казано аз не видях нещо кой знае колко нестандартно ама...
В най общи линии сюжета:
                       В богатото семейство на Етем Вардарлар отново се ражда момиче. Отчаяна, майката се решава на крайна стъпка- в уговорка с приятелката си акушерка разменя детето с момче, родено почти по същото време от бедно семейство. Постъпка, за която после горчиво ще съжалява. Болката по загубеното чедо е много силна и в другото семейство. Двете майки страдат и търсят децата си. Съдбата обаче е решила друго. Емирхан, синът, се противопоставя на решението на своето семейство да се ожени за богато момиче и сключва тайно брак с любмата си Рейхан. Рейхан е изгубената дъщеря, но майката-свекърва ще узнае това много много по-късно, когато вече е загубила безвъзвратно шанс дъщеря и да и прости за отвратителното отношение и безбройните злини, които и е причинила. Покрай основната сюжетна линия, разбира се ще се запознаем и със съдбите на останалите 3 дъщери на Етем и Рюксан.
                          И няколко думички за героя на Мурат- Окан.  Той всъщност е единственият син на Етем, но от извънбрачна връзка. За   неговото съществуване, Етем разбира след години и то само защото майката- голямата любов на Етем- е болна от рак. Преди да си отиде от този свят, тя се връща в градчето и споделя за сина им с надеждата, Етем да се погрижи за него и най-вече синът и да не е сам на този свят. Окан в този момент е войник. Той идва в градчето след смъртта на майка си, която е погребана тук, решен да отмъсти на изоставилия ги баща.
                           Какво ще се случи?  smile3503 Нека не преразказвам, за да ви бъде интересно!
И все пак ако имате въпроси- насреща съм! newsm10


Здравейте!
 Нямам възможност да гледам филма събота и неделя,а го намирам само на турски,вие не може ли да качите субтитри? Моля


# 59
  • Мнения: 286

       Здpавейте, момичета  Hug

 Аз също  позаглеждам филма и за сега ми хаpесва!
 На Али Pаза/ Етем много му подхождат pолите на темеpут! Тази вечеp, обаче има pазвитие-мааалко омекна - а дано...


# 60
  • Мнения: 3 019
Е, и аз тук, особено след като разбрах за Мурат, а и филма е интересен, макар че някои неща са подобни на други сериали, а и всичките тези актьори - до преди малко се чудех коя е Рейхан - добре, че прочетох тук. На мен много ми харесва играта на Шукран, - типична зла свекърва и господарка - ще гледам да трупам опит за в бъдеще Sunglasses

# 61
  • Велико Търново
  • Мнения: 7
Добро утро момичета  Hug

Филма става доста интересен,бабата не остави влюбените гълъбчета навън все си мисля че тя подозира за размяната затова я изпратиха рано рано да си ходи в нейната къща да не се застоява много.На Етем най после му дойде ума в главата и си каза тежката дума да се върнат в къщи нали Рейхан го спаси но се чудя защо него каза на жена си  newsm78
Тази втората сестра много ме дразни все си пъха носа навсякъде и постоянно тика мъжа си тя освен за пари май не мисли за нищо друго май се дразни затова че не е момче.....

# 62
  • Мнения: 1

       Здpавейте, момичета  Hug

 Аз също  позаглеждам филма и за сега ми хаpесва!
 На Али Pаза/ Етем много му подхождат pолите на темеpут! Тази вечеp, обаче има pазвитие-мааалко омекна - а дано...




newsm10 smile3521 А дано! 

Ще ми спечели симпатиите този човек,ако изиграе такова превъплащение  newsm78
Нещо май го жегнаха думите на Рейхан в болницата!

Обаче мамито и Шукран просто са непревземаеми крепости - нито грам човечност...

# 63
  • Мнения: 1
Добро утро момичета  Hug

Филма става доста интересен,бабата не остави влюбените гълъбчета навън все си мисля че тя подозира за размяната затова я изпратиха рано рано да си ходи в нейната къща да не се застоява много.На Етем най после му дойде ума в главата и си каза тежката дума да се върнат в къщи нали Рейхан го спаси но се чудя защо него каза на жена си  newsm78
Тази втората сестра много ме дразни все си пъха носа навсякъде и постоянно тика мъжа си тя освен за пари май не мисли за нищо друго май се дразни затова че не е момче.....

Добро утро,Руми!
И на мен ми хареса поведението на бабата  smile3501 newsm44 
Между другото,имам някакъв спомен,че тя чу още при раждането на Рейхан,че говорят за момиче ..май затова подозира нещо  newsm78

# 64
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Е, и аз тук, особено след като разбрах за Мурат, а и филма е интересен, макар че някои неща са подобни на други сериали, а и всичките тези актьори - до преди малко се чудех коя е Рейхан - добре, че прочетох тук. На мен много ми харесва играта на Шукран, - типична зла свекърва и господарка - ще гледам да трупам опит за в бъдеще Sunglasses

Злата свекърва и господарка е Рюксан, а злата зълва е Шюкран. Наистина е объркващо. Най-голямата сестра е Зийнет, а най-малката ... newsm78

Бабата Ханифе наистина чу при раждането, че детето е момиче. Знае тайната.

Руми, и аз се чудя защо Етем помоли снаха си да не казва, че тя му е спасила живота. Защо да го пазят в тайна? Ако бяха казали, може би ония злоби щяха да омекнат.

На Халил Ергюн наистина му приличат ролите на темерут и стожер на семейството. Но съм го гледала в игр.филм да играе влюбен мъж и го изигра страхотно

# 65
  • Мнения: 3 019
Благодаря за разясняването на имената - така е в началото - а и не са като Пенка, Станка и Драганка Laughing

Аз май съм пропуснала момента, когато Етем е помолил Рейхан да не казва за даряването на кръвта?

Мисля, че дойката знае за подмяната.

Не разбирам защо Рюксан искаше синът ѝ да замине за Истанбул - защото не може да приеме снахата, защото наистина държи на общественото мнение и смята развалянето на годежа за позор, или защото по някакъв начин вече не може да живее с тайната си?

# 66
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Защото "кво ше кажат хората".

# 67
  • Велико Търново
  • Мнения: 7
Добро утро момичета  Hug

Филма става доста интересен,бабата не остави влюбените гълъбчета навън все си мисля че тя подозира за размяната затова я изпратиха рано рано да си ходи в нейната къща да не се застоява много.На Етем най после му дойде ума в главата и си каза тежката дума да се върнат в къщи нали Рейхан го спаси но се чудя защо него каза на жена си  newsm78
Тази втората сестра много ме дразни все си пъха носа навсякъде и постоянно тика мъжа си тя освен за пари май не мисли за нищо друго май се дразни затова че не е момче.....

Добро утро,Руми!
И на мен ми хареса поведението на бабата  smile3501 newsm44 
Между другото,имам някакъв спомен,че тя чу още при раждането на Рейхан,че говорят за момиче ..май затова подозира нещо  newsm78

Здравей бабата искаше да влезе да види внуичето  когато се роди но акушерката не я пусна и ми се струва че когато тя изнесе малката бабата видя но не съм сигурна  newsm78

# 68
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Добро утро момичета  Hug

Филма става доста интересен,бабата не остави влюбените гълъбчета навън все си мисля че тя подозира за размяната затова я изпратиха рано рано да си ходи в нейната къща да не се застоява много.На Етем най после му дойде ума в главата и си каза тежката дума да се върнат в къщи нали Рейхан го спаси но се чудя защо него каза на жена си  newsm78
Тази втората сестра много ме дразни все си пъха носа навсякъде и постоянно тика мъжа си тя освен за пари май не мисли за нищо друго май се дразни затова че не е момче.....

Добро утро,Руми!
И на мен ми хареса поведението на бабата  smile3501 newsm44 
Между другото,имам някакъв спомен,че тя чу още при раждането на Рейхан,че говорят за момиче ..май затова подозира нещо  newsm78

Здравей бабата искаше да влезе да види внуичето  когато се роди но акушерката не я пусна и ми се струва че когато тя изнесе малката бабата видя но не съм сигурна  newsm78

Ами не че видя, щото то беше увито бебето, ами чу как акушерката си мърмори нещо от сорта "какъв ли късмет ще имаш, момичето ми", нещо подобно и това я накара да се усъмни .

# 69
  • Мнения: 286
Е, и аз тук, особено след като разбрах за Мурат, а и филма е интересен, макар че някои неща са подобни на други сериали, а и всичките тези актьори - до преди малко се чудех коя е Рейхан - добре, че прочетох тук. На мен много ми харесва играта на Шукран, - типична зла свекърва и господарка - ще гледам да трупам опит за в бъдеще Sunglasses

Злата свекърва и господарка е Рюксан, а злата зълва е Шюкран. Наистина е объркващо. Най-голямата сестра е Зийнет, а най-малката ... newsm78

Бабата Ханифе наистина чу при раждането, че детето е момиче. Знае тайната.

Руми, и аз се чудя защо Етем помоли снаха си да не казва, че тя му е спасила живота. Защо да го пазят в тайна? Ако бяха казали, може би ония злоби щяха да омекнат.

На Халил Ергюн наистина му приличат ролите на темерут и стожер на семейството. Но съм го гледала в игр.филм да играе влюбен мъж и го изигра страхотно




      Момичета  wavey

   Етем помоли доктора да не казва на другите кой е дал кръв за да го спаси. Аз да си кажа не чух дори да благодари на снаха си... newsm78  Но може би затова поомекна и им разреши да се върнат в къщата... Другите даже не се поинтересуваха за кръводарителя - то, че ще се разбере е ясно, но да видиме кога.

Не мога да си го представя в ролята на влюбен мъж...

# 70
  • Велико Търново
  • Мнения: 7
На тяхна страна е само малката сестра дано тя им помага не успя да избяга от вкъщи а и да беше къде ли ще отиде освен и тя при баба си  newsm78

# 71
  • Мнения: 1
 На мен ми се струва,че и най-голямата сестра ще приеме Рейхан - някак си ми се вижда доста измъчена и изстрадала заради родителите си.
Може би не скоро,но имам чувството,че ще ѝ стане дружка.

А за бабата - вярно,че така беше... ама аз тогава чаках да почне любовната история и сигурно затова не съм обърнала внимание на други детайли  Blush Joy

# 72
  • Велико Търново
  • Мнения: 7
Ще трябва да гледаме първите епизоди още няколко пъти и то бавно сигурно има доста неща да се научат

# 73
  • Мнения: 1
Ами като нищо ще си ги изгледам пак... и без това ми доставя удоволствие като си харесам някой сериал да го гледам пак и да преоткривам някои моменти...  Party

# 74
  • Велико Търново
  • Мнения: 7
Събота май и аз това ще правя  Joy

# 75
  • Мнения: 286

  Това с бебета ми се губи - кой знае, кой не... В началото не го гледах на сеpиозно  Mr. Green 
 И аpтистите много не ми допадаха... постепенно нещата започнаха да се пpоменят, та ще тpябва пpеговоp...


# 76
  • Велико Търново
  • Мнения: 7
Добро утро  Hug

# 77
  • Мнения: 1
Добро утро и от мен!
  food002 kaffeetrmker_2

# 78
  • Мнения: 21
Здравейте,момичета!
Помогнете ми,къде мога да гледам сериите от неделя 9 и 10, че ги пропуснах.

# 79
  • Мнения: 0
Заповядай и причятно гледане :)http://vbox7.com/user:diziler

# 80
  • Мнения: 0
Заповядай и приятно гледане!http://vbox7.com/user:diziler

# 81
  • Велико Търново
  • Мнения: 7
Добро утро още един ден и ще бъдем отново с нашия филм

# 82
  • Мнения: 1
Много глупава ми се стори постъпката на съпруга на най-голямата сестра...
да отвлече болното си дете...

 smile3505

# 83
  • Мнения: 286

  Момичета  Hug

И аз гледах сериала днес -и какво погазили честа на момичето,едва ли не война ще стане в града,тя пък бремена и ако беше станала сватбата - желаната снаха бременна от друг, а не желаната девственна  и то дълго след сватбата... За големият зет каквото и лошо да се каже все ще е малко!А за другия ми стана даже мъчно - дано се разберат с опърничевата си жена, защото те май се обичат...Етем ми се струва, че започва да харесва снахата - как се подсмихваше при дойката!
Спирам,че стана много дълго - утре пак.




# 84
  • Мнения: 3 019
Като се има впредвив, че сериала е правен през 2004 г-, ако не се лъжа, - той си носи в сюжета някои наивитети, или пък може би е съобразен с по-широката турска маса. Рейхан не обелваше дума пред баща си, пък сега поучава главата на тази голяма и силна фамилия, някъде си в провинцията, където животът е спрял. Ако идеята е, че тя прилича на истинския си баща, или майка - можеха да намерят друг начин да го покажат, не чрез това конкретно поведение - не че не го приемам, напротив, просто ми противоречи на логичното поведение. Освен това, в тази серия малко повечко ми дойдоха жените - "оплаквачки" - и когато детето изчезна, и когато синът влезе в болница, от друга страна - дойката на 100 години - много печена.... Като цяло - филмът не е лош, актьорите играят добре, а забележките ми - те са си чисто субективни размишления и възприятия Sunglasses

# 85
  • Мнения: 19
Привет и от мен и аз да се запиша в темата.
На мен сериала за сега ми харесва гледам го с интерес и с нетърпение чакам как ще се развият нещата по -нататък. newsm78  newsm78  newsm78

# 86
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
момичета, пак ще попитам: някой знае ли как се казва финалната песен и певицата, която я изпълнява! Фантастичен глас! И песента е много нежна.

# 87
  • Велико Търново
  • Мнения: 7
Добро утро  Hug



момичета, пак ще попитам: някой знае ли как се казва финалната песен и певицата, която я изпълнява! Фантастичен глас! И песента е много нежна.
Яз не я знам  newsm78

# 88
  • Мнения: 640
Здравейте,дами!
Къде мога да гледам сериите от събота и неделя? Това са от 11 до 14 ,нали?

# 89
  • Велико Търново
  • Мнения: 7
Здравейте,дами!
Къде мога да гледам сериите от събота и неделя? Това са от 11 до 14 ,нали?


Здравей има ги качени в vbox и тук на торент :

http://www.DMCA-removal-from-Google/index.php?page=torrent-detai … 6de93cb719ab76b94

http://www.DMCA-removal-from-Google/index.php?page=torrent-detai … 1e42b7486f56fd08d

http://vbox7.com/search/?completed=0&vbox_q=%D0%B3%D0%BE%D0% … D0%B0&page=10

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 10:09 от rumi1234

# 90
  • Мнения: 640
rumi1234 ,благодаря  bouquet

# 91
  • Велико Търново
  • Мнения: 7

Няма защо пак заповядай  Hug

# 92
  • Пазарджик
  • Мнения: 453
момичета, пак ще попитам: някой знае ли как се казва финалната песен и певицата, която я изпълнява! Фантастичен глас! И песента е много нежна.

Ето я песента, но никъде не намирам името и певицата, която я изпълнява
http://www.dailymotion.com/video/xhphxv_emrah-buyuk-yalan-dizi-muzigi_music

# 93
  • Мнения: 1
линк за песента

EMRAH - BUYUK YALAN
01.Buyuk Yalan
02.Buyuk Yalan (Akustik)


http://www49.zippyshare.com/v/63301304/file.html


 Grinning

# 94
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Благодаря ви, момичета! Доколкото разбирам, автор е Емрах, но не се разбира кой я изпълнява.

# 95
  • Мнения: 640
Благодаря ви, момичета! Доколкото разбирам, автор е Емрах, но не се разбира кой я изпълнява.

http://sinematurk.com/film/8663-buyuk-yalan/
Тук са дадени всички участници в продукцията. Чета ooooh!за изпълнител Gürdal Karagöz ,
но въобще не съм сигурна  Embarassed Погледнете ,ако разбирате турски.

# 96
  • Мнения: 286

  Момичета  Hug

Знае ли някой дали го има серияла преведен на руски - не ми се чака цяла седмица да видя как ще доказва Емрах, че не е баща на бебето... А пък тия дето го измислиха това - може ли да са толкова кухи.... Ама като го притиснат човек до стената, какви ли простотии не върши, без въобще да мисли!


# 97
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Благодаря ви, момичета! Доколкото разбирам, автор е Емрах, но не се разбира кой я изпълнява.

http://sinematurk.com/film/8663-buyuk-yalan/
Тук са дадени всички участници в продукцията. Чета ooooh!за изпълнител Gürdal Karagöz ,
но въобще не съм сигурна  Embarassed Погледнете ,ако разбирате турски.

Гюрдал Карагьоз е автор на музиката във филма.

# 98
  • Мнения: 0
здравейте, да ви ударя едно рамо на питанките

песента, за която се чудите, във филма се изпълнява от Севинч Седа Йълдъръм

но е  на Емрах от неговия албум Завъртане

# 99
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
здравейте, да ви ударя едно рамо на питанките

песента, за която се чудите, във филма се изпълнява от Севинч Седа Йълдъръм

но е  на Емрах от неговия албум Завъртане
"Ето това обаждане чаках!"

Много ти благодаря, мило!

Но, разбира се, благодаря и на момичетата, които имаха желание да помогнат.

# 100
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Май сте зарязали тази тема, никой не пише. пък аз иска да питам дали вече се е появил Мурат Йълдъръм.... Ама кооооой да ми каже....

# 101
  • Мнения: 14 571
SVETAL4O27 Murat още не се е явил. В последния епизод дойде майка му.Ще вечерят заедно в едно любимо в миналото тяхно заведение на маса вън - с "Али Ръза"(изключих как му е името в този сериал) newsm78 Grinning

# 102
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Много благодаря. Ще погледна, когато се появи Мурат.

# 103
  • София
  • Мнения: 178
SVETAL4O27 Murat още не се е явил. В последния епизод дойде майка му.Ще вечерят заедно в едно любимо в миналото тяхно заведение на маса вън - с "Али Ръза"(изключих как му е името в този сериал) newsm78 Grinning

Етем  Laughing

# 104
  • Мнения: 3 019
Ами не се пише в темата, защото и този филм, както и някои други, направени преди години, са си насочени към турската публика, има много "възпитателни" внушения за по-съвременно отношение, и за нас, вече разглезени от хубавите сериали с европейска насоченост, всичко ни върви мудно, а и не толкова интересно. Аз лично повече го слушам, седейки на компютъра и само от време на време хвърлям по един поглед, и то само защото очаквам най-накрая да видя Мурат на по-млади години, и разбира се - каква ще бъде завръзката с неговото появяване.

# 105
  • Мнения: 14 571
Чак на края на 3 страница намерих "Голямата лъжа" Simple Smile А тези 2 дни ще има интересни моменти...Рюксан научава,че Рейхан е нейна дъщеря newsm78..Хатидже ("годеницата") на Емирхан ще умре....и др. Няма да съобщавам други подробности,за да не разсърдя някого! Grinning  Grinning Приятно гледане! Peace

# 106
  • Мнения: 14 571
Окан (синът на Етем от Нилян ) -МУРАТ Йълдъръм също идва... #Crazy

# 107
  • Мнения: 3 606
Значи в тези серии Рейхан загубва детето и след това майка и научава за нея от акушерката.

# 108
  • Мнения: 3 019
Окан (синът на Етем от Нилян ) -МУРАТ Йълдъръм също идва... #Crazy

E, това идване чакам заради Мурат Sunglasses Не че е лош сериала, ама така на "час по лъжичка", все едни и същи образи и характери, предсказуеми са някак си нещата.

# 109
  • Мнения: 14 571
Izwinqvam se za informaciqta,koqto dadoh Grinning Ot v-k TV SAGA be6e! Sajalqvam,oshte shte 4akame...
(Imam problem s BG azbukata! newsm78 newsm78 newsm78

# 110
  • Мнения: 68
до коя серия е филма? Във V-box са качени до 40 епизод. Има ли още?

# 111
  • Мнения: 876
до коя серия е филма? Във V-box са качени до 40 епизод. Има ли още?

Мисля,че са повече около 60.
Ще видим Мурат  чак в неделните серии.По турската номерация са 29 и 30.
А в събота са 27 и 28.
А едва другата събота и неделя /14 и 15.12/ - Рюксан ще научи коя е дъщеря й.
За съжаление Рейхан след падане по стълбите ще изгуби бебето и ще има психически проблеми.

Много бавно и тегаво върви действието и това ме оттегчава.

# 112
  • Мнения: 14 571
69 оригинални епизода (по 90 мин.) е филмът т,е,около 138 български. Grinning

# 113
  • Варна
  • Мнения: 15
Тук, при много добро качество, онлайн могат да се гледат
пропуснати епизоди:

           http://play.novatv.bg/program/golyamata-luzha

39 еп. http://play.novatv.bg/play/335378?autostart=true
40 еп. http://play.novatv.bg/play/335381?autostart=true
41 еп. http://play.novatv.bg/play/336015?autostart=true
42 еп. http://play.novatv.bg/play/336017?autostart=true
43 еп. http://play.novatv.bg/play/337517?autostart=true
44 еп. http://play.novatv.bg/play/337527?autostart=true
45 еп. http://play.novatv.bg/play/337977?autostart=true
46 еп. http://play.novatv.bg/play/337979?autostart=true

 Peace  Peace  Peace  Hug  Hug  Hug  Peace  Peace  Peace

Последна редакция: вт, 10 дек 2013, 20:55 от thinkle

# 114
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Момичета, появи ли се вече Мурат?

# 115
  • София
  • Мнения: 178
Момичета, появи ли се вече Мурат?

Още не е.

# 116
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Благодаря.

# 117
  • Мнения: 14 571
Я да вдигна филма на 1 страница,че е отишъл много назад Laughing newsm78

# 118
  • Мнения: 41 665
Здравейте! santa2

Включвам се за първи път в темата като фенка на Мурат Йълдъръм.
Днес приключва първи сезон с 30еп.оригинални и започва втори сезон с 31еп.
Започва участието на Мурат.

Приятно гледане от 18ч. Close-mas:

http://vbox7.com/play:0c06f909

# 119
  • Мнения: 14 571
Мурат се яви, но не ме зарадва ! newsm78 Знам,че на финала ще го харесаме! Grinning

# 120
  • Варна
  • Мнения: 15
Здравейте! santa2
Приятно гледане от 18ч. Close-mas:


 Защо и по каква причина "Голямата лъжа" (сериен филм, 2 епизода в събота и неделя)
по предварителната програма на Diema Family ги дават, че ще са от 18:00 ч. а при мен
започват в 19:00 ч.  И при вас ли е така?  Diema Family я приемам ефирно.   newsm78

# 121
  • Мнения: 14 571
" Голямата лъжа" започва в 18 ч -до 20 ч.  И в събота,и в неделя. По Диема Фемили! Peace Peace

# 122
  • Мнения: 41 665
   

 Тинкле, Hugне знам защо е така?При мен започва в 18 до 19 ч.-един епизод,и от 19 до 20ч.-втори.
 Вера Hug,Окан(Мурат) сега е сърдит и ядосан на баща си,защото е незаконен син.Ще отмъщава.
 А Мурат е чьок гюзел.С обица  на ухото. Joy

# 123
  • София
  • Мнения: 1 433
Мурат се яви, но не ме зарадва ! newsm78 Знам,че на финала ще го харесаме! Grinning

уф, радвам се че Мурат се появи, голяма фенка съм му и аз
същия Убавец си е, само дето дубльора е различен и направо Shocked #Crazy #Crazy
надявам се финала да е хубав, ужасно мразя кофти завършващи сериали
ако може някой да ме светне в Спойлера с две-три думички, ще съм много благодарна Hug Hug

# 124
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Мурат се яви, но не ме зарадва ! newsm78 Знам,че на финала ще го харесаме! Grinning

уф, радвам се че Мурат се появи, голяма фенка съм му и аз
същия Убавец си е, само дето дубльора е различен и направо Shocked #Crazy #Crazy
надявам се финала да е хубав, ужасно мразя кофти завършващи сериали
ако може някой да ме светне в Спойлера с две-три думички, ще съм много благодарна Hug Hug
Скрит текст:
С две три думички- четирите сестри и братчето-Окан са щастливи заедно. Всички живеят задружно и се радват на бебешоците наследници- близнаците и другите братовчедчета. За съжаление татко Хасан, татко Етем и мама Рюксан не дожиняват да видят тази идилия.

# 125
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 803
Здравейте,
приемате ли нови попълнения...

# 126
  • София
  • Мнения: 1 433
Гости Hug Hug Hug
добре дошла Hug Hug

Бризче, мерси за сппделеното в спойлера Hug Hug
Весели празници на всички Hug  bouquet

# 127
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 803
 Здравей Галя,
Весели празници на всички момичета в темата.
Скрит текст:
Актрисата, която изпълнява ролята на Рейхан си я спомням от "Незабравима" и там ролята и беше на жена, която не е щастлива в любовта....
Мурат ме изненадва с образа си за сега....не го бях гледала в образ на лекомислен младеж.....но в ролята, но отмъстител -  да.....
Работещите в кухнята на конака, подобно на тези от "Памуковата принцеса" придават колорит в сериала. Големи образи са.....като ги видя се усмихвам и чакам какво ще измислят..

Последна редакция: сб, 28 дек 2013, 19:58 от gostenka68

# 128
  • София
  • Мнения: 10
Здравейте,
Има ли ги някъде всички серии на руски?

# 129
  • Мнения: 14 571
Голямата Берта,... На руски не знам ,но на български има всичките епизоди, излъчени по ДИЕМА ФЕМИЛИ до момента-83. На ГУГЪЛ напиши : голямата лъжа колекция  Grinning

# 130
  • София
  • Мнения: 10
Нямам търпение да чакам излъчването по Диема и ми се иска по-бързо да изгледам сериала до края.
Затова моля, ако някой знае дали ги има преведени някъде на руски или на български, да сподели .

# 131
  • Мнения: 78
Здравейте, искам да ви попитам - още много серии ли има до финала? Филма е хубав, но така събота и неделя само започвам да губя търпение да го гледам. Да не говорим, че тъкмо се случи нещо по-интересно и то е последния епизод в неделя и цяла седмица седим и чакаме, а след това пак се започва една мъка, едни мело-драматизми и безсмислени действия и така 4-5 епизода.

# 132
  • Мнения: 14 571
alex-pt,...Фолмът е 69 турски епизода= на около 140 български. ...Минали са 80, значи остават още 60.  По 4 на седмица, ще са нужни още 15 седмици.  newsm7
Предлагам ви в Гугъл да пишете -Голямата лъжа финал. Ще го изгледате на турски език, но всичко ще разберете Laughingю
Така е,когато НОВА и ДИЕМИТЕ не номерират епизодите в програмите си .. А колко пъти сме ги молили Embarassed Embarassed Embarassed

# 133
  • Мнения: 3 019
15 седмици... това са си 4 месеца, разбира се, ако изведнъж не решат да го спрат. Не че е толкова безинтересен, но.... омръзва ми така, на час по лъжичка, а и той си е правен точно за цялата тяхна публика, не е като тези по -"европеизираните", където понякога се питаш къде се развива действието.... Не че не е възможно, де.... В тези филми, аз лично, повече се мъча да открия повече за реалния "бит и душевност" на съседите. Ако приемем, че действието на филма се развива в 21 век, в това малко провинциално градче, какви порядки съществуват - бащата, конака, дъщерите, след 17 ч. в къщи, щото се стъмнявало..... Доста по-различно от нещата, които иначе, с други филми се опитват да ни внушат.... Но, както и да е - много дълго и мудно действие, много излишни и непонятни за нас емоции, почти вече безинтересно за мен...

# 134
  • Мнения: 14 571
Момичета,днес отделих повече време и се оказа,че сме изгледали към 94 български серии newsm78Или ,остават още за 10-тина седмици Да не се притесняваме много,нали ? Приятно гледане все пак. Филмът не е лош! Grinning Grinning Grinning

# 135
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Момичета,днес отделих повече време и се оказа,че сме изгледали към 94 български серии newsm78Или ,остават още за 10-тина седмици Да не се притесняваме много,нали ? Приятно гледане все пак. Филмът не е лош! Grinning Grinning Grinning
newsm78 Днес изгледахме почти цялата 51 оригинална, т.е остават още 18

# 136
  • Мнения: 14 571
* morski briz *,.. blagodarq! Peace Peace Peace

# 137
  • Мнения: 14 571
Ще отбелязвам всяка неделя вечер до къде сме стигнали с филма... Grinning
Днес-2 март изгледахме 52 турски епизод до 51 минута. От всичко 80 мин.
До финала остават 17 болюма Hug

# 138
  • Мнения: 3 019
Ако все още има някой на линия, гледал днешните серии - какво интересно се случи? За мен донякъде е интересна ситуацията между "недевствената" дъщеря и мъжът й - все си мислех, че това, като типично турски филм, ще има и някакво възпитателно значение, т.е. че това не е болка за умиране, особено, ако се обичат и уважават, ама знам ли?

Друга интересна линия, която би могла да се развие в изпуснатите от мен епизоди, е, някаква промяна в отношението на Окан към баща му? Съжалявам, вече не помня имената на героите - много участници в този сериал, много сериали, хахаха Joy

# 139
  • Варна
  • Мнения: 2 973
jfjallen, не си изтървала нещо кой знае какво. В днешните серии се оказа, че това наистина е болка за умиране. Съпругът започна да показва типичното си собственическо поведение- с какво и как да се облича, кого да гледа/поздравява/ и т.н. Изобщо Вилданчето я чака един доста труден период. Аз така и не успях да си обясня защо скри това поведение и това отношение от сестрите си?! newsm78
Окан все още мрази баща си, макар че се поразочарова от "изгората" си, продължава да и ходи по гайдата и ще натвори доста беди на семейството и в частност на баща си.

# 140
  • Мнения: 3 019
Морски бриз, благодаря ти. Е, не мога да го разбера това вживяване по тази "честност" и това си е. Явно там при тях си е така.... Пък се натискат за Европа...

# 141
  • Мнения: 14 571
И аз не можех да повярвам,че това е толкова добрият Корай newsm78. ...Но нищо,ще го изтърпим,както виждаме,започва леко да се "сюмясва".( Тази диалектна дума позната ли ви е?)  Grinning Юм= Ум Joy

# 142
  • Мнения: 0
Здравейте!
Честит празник на всички българи,където и да са по света! bg bg bg
Аз пък подозирах,че Корай няма да приеме с лека ръка,че жена му не е непорочна.Още като приказваше,че държи на патриархалните семейни ценности,това че търпеше нахалното поведение на майка си,че се съгласи да живее в конака като заврян зет и т.н.Дори очаквам,че може да поиска и развод.
Само се чудя,как така Рюксан,след като направи онова с размяната на бебетата,сега се прави на толкова засегната и обидена.
Предчувствам,че нейното упорство за развод ще се обърне накрая срещу самата нея.
Ако някоя от вас,знае нека сподели - как се разбира все пак за тази голяма лъжа.Може и на лични или в скрит текст.

# 143
  • Мнения: 3 019
Аз също се чудя на Рюксан - това, което тя направи с бебетата не е по-малко лошо от изневярата на мъжа й. Не че изневяра така лесно се прощава, де, ама пък след 20 години.... Нали трябва филм да има.

А и друго се чудих относно девствеността - толкова ли не може да направи това в последния ден на цикъла си - колко са - няколко капки. Спомням си, че баба ми ми е разправяла навремето по селата - май беше нещо от домашно пиле - кокошка ли, пуйка ли,... като балонче, пълни се с кръв от съответното пернато - и воала - малко охкане и честта е спасена Mr. Green

# 144
  • Мнения: 78
И аз исках същото да попитам - може ли някой с ББ да напише как се разбира за размяната на Рейхан и Емирхан и какви са последиците за Рюксан, Етем и майката на Рейхан/не помня как се казваше/? Как го приемат Рейхан и Емирхан, а после и останалите сестри и братя?

# 145
  • София
  • Мнения: 10
Цитат
Публикувано на: Вт., 04 Март 2014, 12:35 Публикувана от: alex_pt
Вмъкни Цитат
И аз исках същото да попитам - може ли някой с ББ да напише как се разбира за размяната на Рейхан и Емирхан и какви са последиците за Рюксан, Етем и майката на Рейхан/не помня как се казваше/? Как го приемат Рейхан и Емирхан, а после и останалите сестри и братя?

И аз се присъединявам към тази молба  baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 146
  • Мнения: 14 571
Чак на 5 страница намерих темата,а казвахме,че ни харесва ... newsm78
Според мен остават още ~20 бълг. серии,т.е. за 5 седмици. Grinning Grinning Grinning

# 147
  • Мнения: 14 571
 Какво знам: Етем умира,Емирхан напуска къщата и работи на полето, събира слама. Момичетата вече знаят,че са сестри. Рюксан се побърква ,прегръща и целува една кукла-барби и се обесва на голямото дърво на полето. В деня на погребението и се завръща Емирхан. На гроба намира плачещата Рейхан ConfusedСлед недълго време всички млади са заедно, всички имат бебета(близнаци-Рейхан и Емирхан) Останалата жива майка им помага,там е и Окан.. Сядат на голяма трапеза на поляна на двора,акушерката си отива и така завършва историята на "Голямата лъжа" Hug Hug

# 148
  • Мнения: 2 134
Голямата сестра и тя ли ще има бебе ?

# 149
  • Мнения: 14 571
Погледнах набързо финала тази сутрин,но не е много ясно точно колко са децата newsm78Поне бебетата са 3,но има и по-големички на трапезата ( там е и  кухненският персонал..) newsm78 И понеже е на турски,извинявам се,ако информацията ми не е много точна,
Важното е,че всички са заедно и много щастливи и работливи
Приятен неделен ден! Hug
 

# 150
  • Мнения: 78
Вече е ясно как ще се разкрие тайната, остава да изчакаме да приключи драмата с отвличането на Емирхан, за да видим най-после как ще се отрази истината на всички. Доколкото разбирам, Емирхан ще дари бъбрек на майка си. За втори път откакто се е появил, Окан ми хареса - първия беше, когато спаси живота на Емирхан. По принцип съм фен на Мурат Йълдъръм, но тук ролята му е много противоречива и въпреки, че умишлено не направи нищо лошо, в по-голямата част от филма ми беше неприятен герой. Рейхан също започна да ме дразни - за пръв път Шукран прояви човечност към нея и дори и предложи помощ, а тя какво направи - обиди я и я изгони. През повечето време тръбеше, че не иска да се кара с Шукран, а когато и подадоха ръка, вместо да се възползва от опита и препоръките на човек, който е преживял същото и за който знае, че е нейна родна сестра, тя я изгони. Освен това иска да каже всичко на Емирхан и да го накара да изслуша майка си и да и прости, а самата тя отказва да направи същото. Рюксан, може и да е сгрешила, но е страдала заради грешката си и всички се опитват да го кажат на Рейхан, но тя не иска и да чуе. Ситуацията със Зейнет пък е нелепа - какво толкова е направила, като се е омъжила за честен и почтен човек, който на всичко отгоре я боготвори? По-добре ли е била, като е била омъжена за онзи мизерник(не му помня името), който уби дъщеря им  Shocked? А за Шукран - как така се намесват в живота и, при това и забраняват да се сдобри с Керим, въпреки, че това си е лично тяхна работа и никой няма право да им се бърка, още повече да и нареждат какво да прави с живота си  Thinking. А Вилдан - мъжът и я биеше, караха се и правиха сцени дори на публични места, но никой от семейството не забеляза, а баща и дори боготвори Корай  Shocked. Много нелепици има във филма, да не говорим, че част от лъжите, които се изрекоха, за да прикрият голямата лъжа, също бяха адски нелепи, а доста дълго време никой не се усещаше за това  newsm78
Мисля, че другата неделя ще видим последния епизод и се надявам да започне нещо по-реалистично на мястото му. Не, че филма е лош, но е съшит с бели конци и безсмислено дълъг.

# 151
  • Мнения: 2 134
И аз мисля, че е безмислено дълъг и наивен.

# 152
  • Мнения: 14 571
Още 2 седмици и филмът ще завърши!. Днес видяхме половината на 65 турски епизод. Остават още 4. Наистина не беше лош,но "много дълъг и наивен" Laughing Laughing Laughing

# 153
  • Мнения: 41 665
Здравейте! Hug

Тъй като съм фенка на Мурат,затова ще го поздравя и в тази тема! Peace

Честит Рожден Ден,Мурат!  newsm59 newsm38
Много здраве,щастие,любов и творчески успехи!






Приятна вечер! Hug

Общи условия

Активация на акаунт