Напикаване след 1 год без памперси?!

  • 1 515
  • 7
  •   1
Отговори
Мами,
Имала ли е някоя от вас подобен проблем?
Ева е на 3 и половина. От година сме премахнали и дневния и нощния памперс. От една седмица се започна лудо напикаване през деня през час и половина и по два пъти на нощ. Правихме иследвания: урината е и е чиста и няма бактерии. Няма промяна в ежедневието и или друга причина за стрес. Вече гледам стерео и не знам какво да мисля Shocked Sad Close

# 1
  • Мнения: 353
По принцип  памперсите са колкото полезни,толкова и опасни,в смисъл че децата трудно се отучват.Моя син беше на три год. като махнахме нощния памперс и след това имахме случаи в които нощно времв се изпуска,а голям беше 4г.Да не би да е нещо на психологична почва,нещо да се е стреснала или пък да е изстинала,нищо че изследванията са й добри,бъбреците са коварни и аз на мен изследванията са ми добри,но имам болки и хвърлям песъчинки,от собствен опит знам че при цистита  се получават подобни проблеми.Най добре заведи детето на нефролог специалист.Успех и да нямате проблеми. Peace

# 2
Ами Ива и на мен това ми се върти като идея: нещо на психологична основа или  пък да е изстинала.... Ще я водя май пак на лекар. Лошото тук(v USA) че никой не признава понятието "настинал" -лекарства се изписват на база на изследвания. Надявам се някоя мама да се влучи с бабини рецепти за настинали бъбреци. Истината е че всичко започна след като се събуди напикана в нощта в която се развали отоплителната инсталация. Сутринта беше много студено и тя е стояла мокра незнам колко време. И преди е имала 1-2 единични инцидента в студени нощи. Сега с тази чиста проба стерилна урина направо не занам какво да я правя... Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 1 272
Имаме проблем с напикаването. Вяра е на 3 и полоВина и още се се напикава през ноща. Моля споделете как премахнахте нощния памперс на вашите деца. Ние запоцхнахме да дигаме по 2 -3 пъти на нощ, но от това тя настива , а аз немога да се наспя

# 4
  • Мнения: 5 525
Мария е на 3,5.Имаме същитят проблем,все още се напишква нощем поняога.Памперса махнахме изцяло на 1,5г и окло година нямахме никави инциденти.На 2,3г направи остър цистит с усложнения и от тогава започна периодично да се напишква нощем.От 6 месеца нямаме възпаления,но напишкването остана.Сега сме на режим който ще ви опиша-първо спрете водата и течните храни след 18ч./до този час е хубаво детето да е изпило поне 1л. течност/.След 18ч намалете и сладките храни-шоколади,бонбои и тн.Направете си календар на сухите и мокрите дни и нощи и карайте детето само да отбелязва успехите си в календара/ние рисуваме слънца и облачета/Насърчаваите го когато е сухо с похвала,успокояваите го когато е мокро и не му се караите когато се напиша.И не връщаите памперса през ноща ако вече сте го махнали.Ние от 12-15 мокри нощи на месец,намалихме на 5-6 през последните два месеца.Radostina74,бих те посъветвала все пак да погледнат детенцето на ехограф,при нас  няколко пъти при чиста урина ехографа показа възпалени бъбреци и увеличен пикочен мехур,при същите симптоми като при вас-често пишкане през деня и напишкване 1-2 нощем.Успех.

# 5
Благодаря ти marychery за споделения опит bouquet
Лекарката на Ева и предписа антибиотик за 10 дни след като втората проба на урината даде наличие на кръв и бели кръвни телца. Ако напикаването остане ще предприема вашия подход.
А на вас ви пожелавам скоро да се отървете от проблема!

# 6
  • Мнения: 922
Бях чела, че напишкването е от стрес (най-често ако детето има "проблем" с родителите)...
Вальо имаше един период миналата година, в който се напишкваше точно пред тоалетната... И проблемът наистина беше, че баща му много му се караше без особена причина... Детето го изживяваше тежко Cry... Поговорих с таткото и нещата кротнаха. Оттогава - само сухо бельо Grinning
Дано да е нещо временно и бързо да отмине
УСПЕХ!!!

# 7
  • Мнения: 953
Продължете с изследванията, ако са добри, а напикаването продължава, проблема според мен ще е психологически. Поговори с детето то вече е по-голямо.

Общи условия

Активация на акаунт