С какво сте облечени като кърмите легнали нощем

  • 1 148
  • 31
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Малко тъпо ми звучи заглавието, но нещо не можах да формулирам както трябва.
Както чета повечето кърмим легнали.  Иска ми се да ви попитам а с какво сте облечени с нощница или с пижама.
Май варианта на Мерилин Монро с две капки парфюм не е много удачен за нашите студове, колкото и да е удобен за кърменето.
Аз спя с нощница, която вдигам над гърдите си и така почти цялата нощ краката ми са голи и ми е студено, въпреки завивките.
И още нещо при мен като почна да кърмя протича и другата гърда и трябва все да подлагам някаква кърпа иначе на леглото става мокро петно. Имате ли такъв пролем и как се справяте с него.
Да питам и като спи бебо до вас как го завивате с отделна завивка или с тази, с която сте завили вие.
От както станаха големите студове сме взели нашият мъник да спи при нас, и въпреки бурните протести на таткото бебо спи по-спокойно и като че ли му се оправи нослето, което до тогава все беше запушено.

# 1
  • Мнения: 264
Специално за това нощно кърмене, нашата баба ми подари пижамка за Нова година, която има 4-5 копченца отгоре, които стигат точно до под бюста. И сега вече нямам никакъв проблем. Запасвам пижамката, а копченцата стоят откопчани и при нужда само вадя  - лявата или дясната Grinning
Потърси си подобна пижама (става и цялата горница да е с копчета) и недей да мръзнеш повече  Peace
Що се отнася до потичането на кърма от другата гърда, аз нямам такъв проблем доста отдавна, но на твое място щях да спя със сутиен за кърмачки и подплънки.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
С пижама - обикновена,без копчета.Оказа се,че ми е по-удобна от нощницата за кърмене,която имам (тя е с копчета до средата,но така стоя много гола и ми става хладно нощем,докато дребната суче) - нали като запретна нагоре горнището,шията и гърдите ми нагоре са покрити и съвсем малко от мен се подава на студеното.
За течовете - освен да спиш върху една хавлиена кърпа на нивото на гърдите,да попива течовете newsm78
Дребната спи до мен без завивка - имаме спално чувалче или я обличам с боди и едно тънко поларено гащеризонче с крачета,което вече не става за излизане навън,защото ходим,но е страшно удобно за пижама,защото е цяло и мекичко.
Препоръките с цел превенция на СВДС са бебето да не се завива със завивката на родителите.

# 3
  • Мнения: 35 949
гащи и тениска
лятото - само с първото
без течове  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 220
С обикновена пижама, която повдигам нагоре. А гърдите и на мен преди така ми течаха и спях със сутиен с подплънки, но вече се регулираха нещата и нямам такъв проблем. Но за всеки случай имам кърпичка над главата и си я слагам при нужда. Колкото до завиването, най-често е завит с нашия юрган, което не е много добра идея, защото все се притеснявам да не го завия през глава като се обръщам...

# 5
  • Мнения: 2 047
  С пижама, горната част е с копчета. Нощници не понасям, качват ми се до врата и без да кърмя. Ако текне другата гърда имам тензух наблизо и си го слагам, сгънат  2-3 пъти.

# 6
  • Мнения: 3 760
 С пижама, горната част е с копчета. Нощници не понасям, качват ми се до врата и без да кърмя. Ако текне другата гърда имам тензух наблизо и си го слагам, сгънат  2-3 пъти.
И аз така. Все пак рядко спи при мен-само за около час-докато се нахрани. Досега я завивах със собствената си завивка, но виждам какво е написала Хедра, така че......

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Лятото с тениска или гола, само по безшевен сутиен/с подплънки/, когато течах.Зимата с пижамка, но подавам гърдата през деколтето, не се разсъбличам, че стууууд.Вземи си нощница или пижамка с копчета отпред - ник'ви грижи Sunglasses

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 232
С пижама с копчета.
Спя с късо безшевно потниче /тип сутиен/ и с подплънки.
Беба я завивам с едно тънко одеялце, и отгоре с нашето.

# 9
  • Мнения: 2 959
Аз спя само с потник, лесно и удобно за кърменето, а иначе аз си спя с Дана.
 

# 10
  • Мнения: 1 383
С пижама, която повдигам, но понякога изкарвам така доста дълго и ми изстива кръстът, че и гърбът. Мъжът ми предложи Winkда облека една тениска и да и изрежа 2 дупки отпред. Взех да се замислям, под пижамата естествено, но поне като кърмя няма да ми изстива кръстът. newsm78

# 11
  • Мнения: 3 379
Различно - с пижама (с която ми е най-удобно, защото има копчета отпред), с нощница, с фланелка... както дойде. И при мен го има проблема, че ми е студено, ама какво да се прави...

ЗАвивам го с моята завивка.

# 12
  • Мнения: 4 242
С пижама която повдигам, така ми е топло на ръцете, раменете и шията.
За течовете имам бархетна кърпа винаги до главата и я подлагам, но интересното е че само горната гърда тече когато подавам долната. В обратния вариант няма теч, а денем текат и двете. newsm78
Ива спи с пижамка в спално чувалче, ако усетя че е много студено и завивам крачетата и с моята завивка (1 одеало в плик). Никога не съм я завивала по нагоре от нивото на коремчето точно от страх да не я задуша.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз спя с потник с тънки презрамки и нощно време само подърпвам надолу (аз или малката Simple Smile ) и се започва хапването Simple Smile С течове нямам и никога не съм имала проблем. А малката нощно време винаги спи с чувалче и когато я взимам при нас е директно с чувалчето и не я завивам с нищо допълнително Simple Smile

# 14
  • Мнения: 535
Ние май редовно взехме да спим с бебата и аз съм си все с нощница с копчета отпред, които си стоят разкопчани до толкова, че да се вижда хранилката  Wink Така бебо, когато и да завика, му е до устата. Иначе се завиваме с една завивка, но засега не сме имали проблеми с това, защото аз и бебо сме с една завивка, а татито-с друга. При нас проблема е, че няма място за трима и мама често почти пада от леглото, да не говорим, че ми се схващат ръцете, вратър и гърба  ooooh! Понякога след сън се чувствам по- изтощена отколкото след цял ден работа  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт