Има ли мами, раждали в Правителствена?

  • 5 948
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Все още не съм се ориентирала към нито една болница. Засега събирам мнения. Има доста за МД, Шейново и Св. София, но за Правителствена - не чак толкова. Ако има мами, раждали там или такива, на които им предстои да раждат там, нека споделят впечатления за условията, лекарите и цените. Благодаря ви!!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 315
Все още не съм се ориентирала към нито една болница. Засега събирам мнения. Има доста за МД, Шейново и Св. София, но за Правителствена - не чак толкова. Ако има мами, раждали там или такива, на които им предстои да раждат там, нека споделят впечатления за условията, лекарите и цените. Благодаря ви!!!!
Аз родих в Правителствена. Много ми хареса отношението на всички акушерки.За всичко съм  тичала да питам, никога з анищо не с ами отказали. Аз имах лекар с уговорка, но ходя в частния кабинет на въпрсния лекар и дойде за мен , въпреки ,че не беше на дежурство. Всичко мина добре, наложи се секцио по спешност. Идеално ме закърпиха, имам си чудни шевици. Пускаха таткото при мен по всяко време,колкото пъти си искам, всеки път показваха бебето на дошлите да ни видят. Изобщо аз съм доволна от всичко.

# 2
и аз родих в правителствена болница.посещавах женската консултация, за която си плащах,след което не съм плащала никакви други пари. не са ми и искали.родих при доктора,който ме наблюдаваше през бременността, и който беше дежурен ,когато ме приеха.отношението на персонала е изключително.условията при които се ражда са стархотни(сравнявам ги с тези от предното ми раждане в провинцията).всеки ден има свиждане с близките, а таткото може да види мъничето веднага след раждането.изобщо само хубави неща за тази болница.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 715
Аз също родих там, но през 2001ва. На консултация отидох 1, направих си изследванията и не успях да устискам до 2ра консултация - Дияна се роди 20 дена по-рано.
Цялото отделение беше в родилна зала, моята лекарка не беше на смяна. Спомням си само акушерката по име, и микропедиатъра  Embarassed
Доволна съм както от отношението на персоналата, така и от обстановката като цяло.

# 4
Silvanka, напълно подкрепям написаното от другите момичета Hug HugЗа мен беше второ раждане и не може да става никакво сравнение м/у Правителствена(без уговорки) и Шейново (там раждах първото си детенце-с уговорка). Мисля, че най-добре за теб е да отидеш на място и да видиш какви са условията и лекарите. Така ще съпоставишболниците по твоите си критеерии. Mr. Green
Леко бременеене и раждане ти пожелавам Laughing Laughing

# 5
  • Мнения: 195
За Правителствена болница мога да пиша много и всичко ще от добро нагоре.Аз родих там наскоро.С Viki родихме там бебета си на 2-ри септември.Ходих там на консултация от началото на бременноста си.Плащаш изледвания за приемане в болницата.За самото раждане не се плаща.Лекарката при ,която ходех не ми е искала пари.Родих с планово секцио.Отношението и условията са прекрасни.Желая ти късмет и леко раждане.

# 6
  • Мнения: 46 434
Нямам никакви оплаквания! Задължителните изследвания ми излязоха към 300 лв. август 2004 г., сега е малко повече, защото ползват 3D ехограф, а той е малко по-скъп. Но си заслужава парите  Peace
Ако ти е интересно пиши ми на лични да ти пусна и снимки Grinning

Лека бременност   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 555
Аз родих в Правителствена и съм страшно доволна от персонала, екипите, и наи-вече от лекарката ми, която ме наблюдаваше през цялата бременност и после остана заради мен извън дежурство с желанието да родя нормално, но не, родих със спешно секцио !!!
Живот и здраве и второто си дете ще родя там  Peace
А за пари освен изследванията и прегледите нищо друго не съм плащала, е разбира се си дадох пари на лекарката ми от благодарност !!!

# 8
  • Мнения: 7 640
а има ли някой родил нормално в Правителствена, много секции по спешност нещо ми се виждат  Grinning

# 9
  • Мнения: 46 434
а има ли някой родил нормално в Правителствена, много секции по спешност нещо ми се виждат  Grinning

Аз останах с обратно впечатление  Thinking От 11 родилки 3 ни срязаха и то след мъчене до последно. От форума  AnMary е раждала нормално, за други не знам.

Аз дори имах медицински причини, но отказаха да плануват секцио ...

Всъщност се сетих за една забележка към болницата: не прилагат епидуална, нормалното раждане си е абсолютно натурално и таткото може да присъства само, ако са известни личности, за обикновените хора- не е позволено  Confused

# 10
  • София
  • Мнения: 39 715
Мен ме прие нощната смяна и д-ра рече на мама "хм, то бебето не е много голямо, ама за нея е голямо, ще я резнем". Аз да ви кажа бях навита. Ами... като ми почнаха здравите контракции... такова... рекох на акушерката "хич не искам да раждам" Simple Smile Ама Дияна бързаше Simple Smile

Тогава бяхме две родилки, и двете родихме нормално.

# 11
  • Мнения: 99
Аз също родих там наскоро, нормално раждане. Изключително доволна съм и от лекарите и от условията. Така че и нормално си раждат, не само ги плануват Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 596
Има още няколко теми за Правителствена болница - пусни търсачката!  Laughing

А по въпроса - да, и аз родих там, секцио по спешност /маймуната се обърна напряко на 6 см разкритие/. Отношението на персонала е невероятно - грижат се за родилката, сякаш е тяхно дете, включително и санитарките. Само хубави спомени имам  Laughing

# 13
  • Мнения: 3 423
аз ще раждам там през март дай Боже Praynig.от положителния тест ходя на консултации досега всеки месец в болницата+в часния кабинет на лекарката от правителствена , при която искам да родя.
ехографа е 50 лв.,изследванията също по скъпи от на друго място.нивото е много по високо от това в другите болници.за упойките-май са се промеинили нещата защото питах лекарката може ли да си поискам упойка и тя каза ,че разбира се-значи вече естественото раждане не е напълно натурално Hug
и другото което питах е за кувьозите и лекарката ми ,ми каза,че в правителствена има най модерните кувьози от в цяла България-това защото в една от предните теми за правителствена,някой беше споменал,че нямало.

искам и аз да попитам нещо,родилите там маминки-татковците кога си виждат бебчетата-може ли да чакат пред родилната зала или да наблюдават зад стъкло.ако съм секцио може ли таткото да посрещне бебо?

# 14
  • Мнения: 2 950
а има ли някой родил нормално в Правителствена, много секции по спешност нещо ми се виждат  Grinning

взе ми го от устата (може и пръстите)  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт