БЕБЕ И МАГИСТРАТУРИ?!?!?!

  • 1 688
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 967
Здравейте МАМИ! Имам огромно желание да запиша една магистратура докато детето още няма годинка и съответно съм пред голяма дилема. Ако някоя от Вас може да ми даде съвет или е била в моето положение ще чакам да пише по темата.

# 1
  • Мнения: 3 360
Мисля,че сега ще ти е по-лесно отколкото  след време.Докато се чудиш-записвай thumbsup Колкото повече време минава ,толкова повече "против" ще има smile3555.Аз сега съжелявам,че не записах  преди...поради същите съображения,а вече е твърде късно Cry

Избора е твой-успех!  bouquet

# 2
  • Мнения: 6 472
Аз одавна завърших, но когато се роди първата ми дъщеря бях 3-ти курс. Завърших си следването, изкарах си магистратурата, та и втора дистанционно в чужбинско записах. Има доста майки, които следват и гледат бебе и не мисля, че е чак такъв проблем.

# 3
  • Мнения: 843

Стресна ме с тези удивителни , бе милоо:-))
Тъкмо се каня след 1 годинка на малката да запиша магистрагура:-) Има и кой да помага,  а това май е определящото:-)  Пък и повечето занятия са в събота и неделя:-) Дано да издържим финансово, само...

# 4
  • Мнения: 844
Ау, само аз май ще се изкажа не толкова положително. В момента следвам магистратура задочно. Макар и да уча във Варна, с две деца и по принуда на работа, ами трябва да си призная, нервата ме хвана, а и не се справям много добре по изпитите. На път съм да се откажа, май ми е минало времето.
Но с наполовината ангажименти, мисля, че е възможно и по силите на всеки. Успех!!!
П.П. забравих да напиша, че наямам на помощ баби и се оправяме с помощта на много добра бавачка.

# 5
  • Мнения: 191
аз сега си карам магистратурата

# 6
  • Мнения: 7 091
Здравейте МАМИ! Имам огромно желание да запиша една магистратура докато детето още няма годинка и съответно съм пред голяма дилема. Ако някоя от Вас може да ми даде съвет или е била в моето положение ще чакам да пише по темата.



Аз забременях година преди да завърша( по план, защото не исках да имам дупка в резюмето Wink за гледане на деца). Нямах баби и гледачки да ми помагат, тати ни беше в чужбина и съм се справила съвсем сама с изпитите и с малко бебе и се дипломирах първа във випуска. С желание всичко се постига. Само да ти кажа- не е лесно, напротив, много е трудно даже. Просто ти трябва много строга програма.
Освен това, колкото е по-малко детето- толкова по-лесно се учи. Ако си мислиш, че като стане на годинка ще ти е по-лесно, грешиш. Тогава децата прохождат и искат повече внимание.

# 7
  • Мнения: 423
Щом имаш огромното желание...! май това е най-важното, няма да е лесно със сигурност, но не и невъзможно, въпрос на организация.
Освен това мисля, че колкото е по-малко бебето, толкова е по-лесно (стига да не е "прекалено обвързано" с теб  Laughing, имам предвид кърмене). Аз записах магистратура, дистанционно в Свищов, когато Роси беше на 1г и 4м, и сега малко съжалявам, че не съм го направила по-рано. Определено щеше да ми бъде по-лесно, но тогава кърменето ме спираше (защо ли...?).
С по-голямо дете е по-трудно, защото... изисква много повече внимание и следователно ти остава по-малко време за учене; ако евентуално минат две години може би ще се наложи да се върнеш на работа (или да започнеш), което още повече ще намали свободното ти време; и още с минаването на времето все повече се откъсваш от "ученето" и после е трудно да набереш скорост (поне при мен е така) и т.н.
Ако искаш съвет, моя е ако наистина имаш намерение да караш магистратура, колкото по-рано го направиш, толкова по-лесно ще бъде.

# 8
  • Мнения: 1 410
Аз сега забършвам бакалавър! Давай, сега му е времето. После ако почнеш и работа ще е по-трудно.

# 9
  • Мнения: 992
i az sega kandidatstvah za magistratura distanzionno b unss nadiavam se da sam izkarala izpita mislia 4e 6te se spravia

# 10
  • Мнения: 2 567
Действай смело! И аз сега записах, мисля, че по-подходящо време няма да дойде. Успех!  Peace

# 11
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако се притесняваш за ходенето на лекции и изпити, запиши дистанционно. Ние се записахме с мъжът ми в Свищов, аз втора магистратура, а той първа. Ходи се само на лекции. Имаш 3-4 ходенета - записване, първи изпити /4 дни за 4 изпита/, втори изпити и защита на дипломна работа. Срещу още 100 лв. на семестър можеш да се явяваш на изпити и по Интернет.

# 12
  • Мнения: 1 555
Аз следвам задочно магистратура и гледам синът си ! Е, мога да кажа, че не е лесно, но пък смятам че си заслужава и не съжалявам, че записах, защото иначе ако се бях мотала можех и да се разубедя  Wink
Сега ми става  мъчно като не съм с детето си по цял ден и затова  броя дните до края на очните  Mr. Green
Записвай се и не го мисли !!! Това от мен да знаеш че няма да сбъркаш ! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 006
Определено сега е моментът!
Колкото повече расте бебето, толкова повече време изисква!
Аз в момента завършвам второто си висше образование, изисква се добро организиране на времето! Плюс това уча език и поддържам нивото си по друг език, чета много странична литература, помагам на мъжО за работата и  #Crazyбрей, голяма работа се изкарах!
Ама не е чак толкова трудно, давай смело!  bouquet

# 14
  • Мнения: 160
Аз също правех магистратура докато по-големите ми деца бяха малки, нямах помощ отникъде (само една жена идваше да гледа децата докато бях на лекции) и мъжа би беше постоянно в командировки, но поне тогава бях в майчинство и не работех. Това ме научи да се мобилизирам и добре да организирам деня си. Децата имаха железен режим, съседите се смееха, че като ги изведа на разходка, си сверявали часовника с нас. Слагах ги вечер рано да си лягат за да мога да уча и така свикнаха, после не им беше проблем да стават рано за училище, а аз отвикнах да седа вечер пред телевизора (също плюс, според мен). Ученето по време на майчинство ми се отрази добре - правех нещо и за себе си, а след като се върнах на работа, това ми беше полезно.

Общи условия

Активация на акаунт