Ваксината - Манту?

  • 2 538
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 187
Какво става ако ваксината на рамото на бебчо не се хване. На Вики и биха реимунизация след седмия месец, но сега гледам, че пак е изчезнала точката.... Защо така? Аз също нямам т.нар. бобче, но това не ме успокоява. Confused След няколко седмици сме отново на консултация и ще питам педиатъра, но до тогава ще се побъркам от притеснение и хиляите въпроси които изникват в главата ми. Какво влияние оказва тази ваксина върху детенцето, щом сега не е хванала, кога отново ще я реимунизират и въобще ще го направят ли, а трябва ли и други подобни.... Съвсем скоро й предстои следващата страшна ваксина против Морбили, Заушка, Рубеола... направо изпадам в ужас като чуя за тези ваксини...  Shocked

Виктория на 1 г.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 300
Защо на 7м. са й правили реимунизация - проверка се прави чак след 10-ия месец. Трябва да заведеш дъщеря си, за да се направи тест - хванала ли се е ваксината или не. Това, че няма белег, не означава, че не се е хванала. Синчето също е без белег.

# 2
  • Мнения: 3 927
аз съм в подобна ситуация, но в първия етап. бебка е вече на 7 месеца. на консултацията за 6-я месец лекарката я прегледа за белега от бцж-то, защото всъщност него го няма. тя ми обясни, че не винаги има белег, затова се опипвало с ръка на мястото на имунизацията за втвърдаяване. и понеже не установи и такова ми даде направление за туб-диспансера, където се прави пробата манту. тя се извършва поне 1 месец след реимунизацията в 6-я месец. ще ходя там на 15.октомври. като се обадих да проуча въпроса, любезно от регистратурата ми обясниха, че трябва да отида само с бебка и 2 лева Wink  за такса....и аз съм притеснена от евентуална реимунизация,но ако трябва ще я направя. за тази ваксина лекарката ме успокои, че не е толкова противопоказна, като някои други....
не знам обаче какво се прави, ако и след това ваксината не хване?!

# 3
  • Мнения: 3 569
На мен не ми е правено манту...

# 4
  • Мнения: 1 533
Цитат на: klamerche
Какво става ако ваксината на рамото на бебчо не се хване. На Вики и биха реимунизация след седмия месец, но сега гледам, че пак е изчезнала точката.... Защо така? Аз също нямам т.нар. бобче, но това не ме успокоява. Confused След няколко седмици сме отново на консултация и ще питам педиатъра, но до тогава ще се побъркам от притеснение и хиляите въпроси които изникват в главата ми. Какво влияние оказва тази ваксина върху детенцето, щом сега не е хванала, кога отново ще я реимунизират и въобще ще го направят ли, а трябва ли и други подобни.... Съвсем скоро й предстои следващата страшна ваксина против Морбили, Заушка, Рубеола... направо изпадам в ужас като чуя за тези ваксини...  Shocked

Виктория на 1 г.


Кламерче, реимунизация ли са правили или манту? Доколкото знам, манту-то е проверка дали е успешно бцж-то от родилния дом, ако няма "бобче" на рамото. Яна също няма, в 7ми месец правихме манту, пробата показа че бцж-то е успешно, /11мм май беше/, затова не е реимунизирана.

Общи условия

Активация на акаунт