Нужда от помощ

  • 917
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте, ще се радвам, ако някой внесе яснота по един вълнуващ ме въпрос. Най-вече може би е насочен към посещавалите 121 к-т в Св. София.Д-ката обясни ли ви какви са параметрите, които измерва? Защото на мен абсолютно нищо не ми обясни, въпреки че попитах, а малко ме притесняват, защото вместо навсякъде да излиза, че съм 16-та с-ица, някои излизат дори 14, 6 дни, някои 15-та... Е, поне ме успокои, като отговори че засега /?!/ всичко е наред. Та става въпрос за:
знаете ли какво означава:
BDP
OFD
HC
AC
FML
*HC
Поздрави

# 1
  • София
  • Мнения: 187
Simple Smile Не се притеснявай, според същите тези размери при мен седмиците варираха от 17,6 до 19,5, а лекарката каза че сме направили Идеално бебе Grinning  Grinning  Grinning . Имай в предвид, че това са много малки размери, до 1/10 от милиметъра (къде мишката  хванала повече, къде по малко!). Затова накрая се приема и среден резултат от всички измервания- при мен 18,2.
А за съкращенията - незнам, дано някой друг отговори, че и на мен ми е интересно. Grinning

# 2
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: ljonka
Здравейте, ще се радвам, ако някой внесе яснота по един вълнуващ ме въпрос. Най-вече може би е насочен към посещавалите 121 к-т в Св. София.Д-ката обясни ли ви какви са параметрите, които измерва? Защото на мен абсолютно нищо не ми обясни, въпреки че попитах, а малко ме притесняват, защото вместо навсякъде да излиза, че съм 16-та с-ица, някои излизат дори 14, 6 дни, някои 15-та... Е, поне ме успокои, като отговори че засега /?!/ всичко е наред. Та става въпрос за:
знаете ли какво означава:
BDP
OFD
HC
AC
FML
*HC
Поздрави

BDP - диаметър на главата (диаметър на главата, от слепоочие до слепоочие) biparietal diameter
OFD - диаметър на главата от тила до челото (occipitofrontal diameter)
HC - oбиколка на главата(head circumference)
AC - oбиколка на корема(abdominal circumference)
FML- дължина на бедрената кост (femur length)

За размерите не се притеснявай, това са само формули които определят теглото на бебчо и много често грешат. Изчакай следващия преглед или отиди на друг лекар. При мене след десетия преглед вече бяха сигурни че бебчето е по-малко, но в граници. Има по-дребни и по - големи хора Grinning Важното е че расте. А и понякога бебето не позволява да го измерят точно. Така веднъж я изкараха отслабнала Shocked. И установих само че различните  лекари на различната апаратура изкарват различни размери. Grinning

# 3
  • Мнения: 3 200
Не се притеснявай, тези параметри варират, ако е имало повод за притеснение е щяла да ти каже  Simple Smile

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Мила не се притеснявай. На преглед на видеозон в Св. София при д-р Янкова излезе че нашта бебка е качила за 15 дни 300 гр. и размерите и бяха за бебе по-голямо с 2-3 седмици от мойте г.с.
Говорих с позната акушерка и тя каза да не се притеснявам, защото дори едно малко трепване или неправилно отчитане с 1 мм. дава разлика в седмицата. Ако бебчо мърда повече или лекаря е разсеян /неработи добре/ може да се получат разминавания.
Довери се на вътрешното си чувство и си мисли, че всичко е О.К.

# 5
  • Мнения: 397
o boje, za ehograf li stawa wapros, az hodeh pri 2-ma doktori - datata spored cikala mi beshe 26 juni, spored 1-wia doktor - 10 juli, a spored 2-ria 20 juli, naj po4na se okaza datata sporedcikala - bebeto se rodi 2 dena sled neja Grinning

Общи условия

Активация на акаунт