За теста за овулация

  • 1 805
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте,
Моля за Вашето мнение, днес ми е 11 ден от цикъла и преди малко правих тест за овулация "CLEAR OVU TEST" - втората чертичка е съвсем бледа, цикъла ми по принцип е на 28 дни, но то няколко месеца ми идва по рано на 20-21,22, а последния месец ми дойде на 26 ден.

Последна редакция: вт, 07 фев 2006, 13:46 от Morena

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Втората бледа черта не значи че теста е положителен...трябва да са двете еднакво наситени чертички. Направи си още няколко дена тест за ову...един не е достатъчен. Успех.

# 2
  • Мнения: 1 950
Определено продължавай с тестването, поне още 3 дни. Това, че ти е дошло по-рано не винаги означава, че овулацията се изтеглила напред. Поне при мен беше така този месец.Късмет желая Laughing

# 3
  • Мнения: 2 120
Почти съм сигурна, че овуто ти или е всеки момент днес или е минало, щом казваш, че последните месеци цикълът ти е по-къс.
В такива случаи, докато се научиш да усещаш овуто, започвай с тестовете от 8-ми ден.
Моят съвет -- прави секс днес, продължи с тестването, защото единственият шанс да не пропуснеш с променлив по-дължина цикъл е този -- от днес до 15 ден секс/може и през ден/. Така, ако овуто е минало, все пак има малко шанс, а ако предстои няма да го подминеш. Още един съвет-мери БТ. Успех.

# 4
Аз правя тестове от 7 ден /петък/, на първият  нямаше втора чертичка, а сега е бледа.Тези тестове за овулация дали да достоверни, или аз нямам  Cry

# 5
  • Мнения: 1 950
Мила, не се тюхкай а продължи с тестването поне още няколко дни. Споделих ти, че при мен овулация настъпи на 14 ден, въпреки че предния цикъл беше на 25 ден.
Не можеш сама да си поставяш диагноза имаш или нямаш, ако се притесняваш много отиди на лекар. Успех Hug

# 6
Боже дано да нямам някакъв проблем baby_neutral
Колкото повече чета във форума, толкова повече започвам да се притеснявам

# 7
  • Мнения: 2 120
Това вече е друго нещо, просто ти предстои овулация. Продължавай с тестването и със секса, защото от тестове не се зачева/шегичка/. Wink

# 8
  • Мнения: 686
Според мен ти предстои овулацията, така че действайте!
Успех!

# 9
  • Мнения: 3 010
Някой ползвал ли е Хоум тест за овулация, 5бр.+ 1 за бременност. Май ми се струват кофти. Много бавно излизат 4ертите, и са бледи такива. Искам да знам дали са сигурни.

# 10
  • Мнения: 7 716
Аз ги ползвах. Доволна съм. Вярно е, че чертите са доста бледи, но това няма значение, важното е да са еднакви.

# 11
  • Мнения: 2 120
Аз ги ползвам, но наистина са бледи чертите, и се появяват бавно.
По-добри са на `Клиар`, но и те не са идеални.
От евтините/до 10лв. -5бр/, най-добри са `Куик шуър`, но се намират много, много трудно.

# 12
  • Мнения: 3 010
На мен доктора ми каза, че Клиър план били добри. Но незнам дали ще ги намеря по аптеките. В Данет магазина ги има 27лв. Малко са скъпички, ама като не даваш пари за друго и разчиташ на тях си заслужава.

# 13
Ако може още един въпрос,
Ако овулацията е минала какво показва теста, появява ли се втора чертичка.
Аз си правя от петък, от началото втора чертичка нямаше, в сряда беше доста наситена почти колкото контралната, но  вчера пак беше бледа.
   

# 14
  • Мнения: 3 154
Тестовете отчитат LH т.е. когато тестовата ивица стане наситена колкото контролната (или по-наситена), теста се счита за положителен. Което от своя страна значи, че ову-то ще бъде в следващите 24-36 часа. Ако си имала положителен тест в сряда, значи овулацията ти може да е била в четвъртък или петък (днес).
След пика си LH започва да спада и затова вчера тестовата ивица е била пак бледа.

Общи условия

Активация на акаунт