Гладуване и забременяване

  • 6 153
  • 25
  •   1
Отговори
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Здравейте момичета!  Rolling Eyes

Преди едно известно време с моят приятел взехме важното решение, че вече искаме бебе, но за беда се оказа, че цистити и др. дребни болежки правят момента не много подходящ. Тъй като страдам и от мигрена от както се помня, а също и имам някой-друг излишен килограм, реших да отида за 2 седмици в центъра за лечение с плодове на д-р Емилова и да си направя едно прочистване и укрепване на организма, напоследък гледам да се лекувам, доколкото е възможно, с природни методи.
За моя огромна изненада обаче личната ми лекарка каза, че не било препоръчително, че можело да не се отрази на плодовитостта и пр.... А аз си мислех, че ще е точно обратното, че да се освободя от стреса, от излишните отрови и килограми ще е много благоприятно за бебеправенето!... Thinking

Някоя от вас има ли опит с диети, лечебен глад и пр. преди забременяване и можете ли да дадете съвет? Ще съм многоблагодарна!

# 1
  • Мнения: 3 376
Здравей Алекс!

За лечението при Емилова от години се водят спорове в този форум (боя се, че и сега ще започне нов Rolling Eyes). Част от момичетата твърдят, че това е ефикасен метод за борба със стерилитета. Други твърдят, че гладуването може сериозно да навреди на здравето ти като цяло, и на способността ти да забременееш! Аз лично от моя личен опит смятам, че и двете мнения са верни, и че в зависимост от това дали допускаш сериозни грешки в лечението си или не, можеш да си помогнеш или навредиш. Впрочем, с всяко лечение е така, не е ли? Според мен ако имаш достатъчно здрава психика да спазиш всички указания на Емилова за гладуване и захранване, може да си помогнеш. Обаче ако смяташ, че гладуването и спазването на захранващ режим после е на предела на силите ти, по-добре не се захващай.

# 2
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Дори не съм предполагала, че вече толкова много е изписано по темата за Емилова, извинявам се, че пак я поставих. Но все пак - нека който има опит директно със забременяването и глада да пише, мъничко ми трябва да се реша да го направя, но ако има сериозно против.....  newsm78
Благодаря, Гризка!

# 3
  • Мнения: 229
аз смятам, че методите на д-р Емилова са доста драстични особенно ако искаш да имаш дете, препоръчвам ти просто по здравословен живот повече плодове и зеленчуци, червено месо и пълнозърнест хляб. за да се роди здраво дете трябва да се храним добре и качествено, а не да гладуваме.

# 4
  • Мнения: 1 612
И аз съм против методите на д-р Емилова.
Това е голям стрес за организма.

# 5
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Имам позната,която от много диети сега не може да забременее.Не е била при въпросната лекарка,но все пак...Моето скомно мнение е,че е най-добре да се храниш здравословно и с мярка,без да гладуваш!Успех!

# 6
  • Мнения: 3 376
Аз имам позната, която и без диети не може да забременее. Малко е трудно да се прецени кое е заради диетата, и кое не.

# 7
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Аз имам позната, която и без диети не може да забременее. Малко е трудно да се прецени кое е заради диетата, и кое не.

Но на нея след куп изследвания й казаха,че диетите са причината.Иначе и аз имам познати,които не могат да забременеят и диетите нямат нищо общо с това!

# 8
  • Мнения: 2 123
Промяната в хранителния режим неизбежно води до промени във всички физиологически системи в организма. Ето защо за някои жени гладуването /въпреки, че системата на Емилова не е гладуване в класическото разбиране/ или режимът плодове-чай "пренарежда" хормоните и като цяло подпомага женския организъм. При други жени такива крайни хранителни режими водят до объркване на метаболизма и  следват проблеми.
Аз лично съм привърженик на режимът плодове и чай или само чай 1 ден в седмица и после правилно захранване!По един такъв разтоварващ ден в седмицата се препоръчва и на бременните жени.
Според мен ако става дума само за няколко килца съчетай спорт и последно хранене до 17 часа и няма начин да няма резултат.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 044
Според мен щом искате бебе не рискувай с гладуването.Аз съм гладувала и ми се отрази супер,но тогава не действахме за бебе.По-добре на чай и мед един ден от седмицата smile3503

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 929
Зависи колко време ще гладуваш. КОлкото по-дълго, толкова по-лошо за фертилността. Организмът преминава на "защитен" режим и пести енергия, за да оцелее, затова спира цикъла, да не допусне бременност, която да го изтощи до смърт.
Имам братовчедка, която вследствие на системно гладуване(няколко месеца живя на вода и ябълки)  2  г. нямаше мензис, т.е  невъзможно е било да забременее (а това, че й оредя косата  е друга тема).
Не говоря за д-р Емилова, а за гладуването въобще.

# 11
  • Мнения: 3 376
Имам една приятелка пък, която се излекува от поликистозни яйчници благодарение на гладолечението. Тя не е правила опити за забременяване, де, просто искаше да се отърве от хормоналния си дисбаланс. Лекувала се е не при Емилова, а при Лидия Ковачева. Лечението е продължило 1 година и е включвало 4 много дълги гладувания - от 20-25 дни в рамките на тази една година. Между гладуванията е спазвала вегетарианска диета. Самата Лидия Ковачева е признала, че 1 година лечение е доста дълъг срок, но явно дисбалансът в организма й е бил много сериозен и едно гладуване не е било достатъчно, за да се възстанови. Важното е обаче че в момента момичето има съвсем нормални хормони и редовен цикъл. Въпреки че светила в медицината са й казали, че цял живот ще пие лекарства, но няма да се излекува.

Вярвам обаче, че гладуването не е играчка, и съвсем не трябва за щяло и не щяло да се прибягва към 2 месеца глад! Това е все едно да нагълташ 5-6 шишета от най-силните антибиотици и хормонални лекарства, само за да си сигурен, че няма да се разболееш! Именно за това казвам: ако смяташ, че ще издържиш на правилата, направи го; в противен случай обаче по-добре не се захващай.

# 12
  • Мнения: 514
Привтче alex_shu,
От 5 седмици съм на диета, не е строга, даже не чувствам глад. Успях да сваля 4кг. И понеже сме планирали бебе, се посъветвах с гинеколога ми. Показах му диетата ми и каза, че няма проблем, даже мога да я продължа за известно време. Ако искаш мога да ти пратя диетата на e-mail.

# 13
  • Мнения: 59
аз смятам, че методите на д-р Емилова са доста драстични особенно ако искаш да имаш дете, препоръчвам ти просто по здравословен живот повече плодове и зеленчуци, червено месо и пълнозърнест хляб. за да се роди здраво дете трябва да се храним добре и качествено, а не да гладуваме.

 Peace Peace Peace

# 14
  • Мнения: 2 120
Честно да си призная не вярвам много в тези работи.
Когато почнах опити, лекарите ми казаха да кача 5-6 килограма, че съм била слаба. Е, качих ги, но не забременях, само дето сега ми тежи дупето.
Дайте тази диета, от която не чувстваш глад, че имам точно 4 килца за сваляне.

Общи условия

Активация на акаунт