ot koga s puretata?

  • 440
  • 5
  •   1
Отговори
 Zdraveite mami!Iskam da vi pomolq za savet.Imam trimesechna dashterq.Koga trqbva da zapochna da q zahranvam s plodovi pureta i po kolko da davam.Trqbva li da vklucha i drugo osven puretata.Vseki den li se davat puretata.blagodarq predvaritelno

# 1
  • София
  • Мнения: 1 057
Ако кърмиш, най добре започни с пюретата след като детето навърши 6 месеца. До тогава, най-добрата храна за бебето е майчината кърма. Първоначално започваш с една лъжичка...
Погледни в библиотеката, там има доста схеми на късно захранване, както и информация с какво да се започне....

# 2
  • Мнения: 6 243
Деси, разгледай статиите в този сайт
http://www.karmene.greatnow.com/zahranvane.html
Ако четеш други езици освен български и искаш още инфо - пиши на какъв език да е. Освен това има и много неща в библиотеката на форума - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

Аз лично дадох на дъщеря си храна, различна от кърма, на 6 м. Вода й предлагах при захранването, но пропи около годинката. Така че през първите 6 м. беше само на кърма, без добавки, без сок.

# 3
  • Мнения: 2 220
Започнах да давам пюрета като навърши 6 месеца. Количеството се увеличава постепенно, но се дават всеки ден. Аз за 2 седмици заместих обяда. Давам зеленчукови пюрета и много рядко плодови (правя му сок или намачквам банан най-често).

# 4
  • Мнения: 4 242
Захраних на 6 навършени месеца, като до годинката не съм замествала кърмене. Кърмя и след час давам твърдата храна.

# 5
  • Мнения: 2 051
Деси, дори и най-ранното захранване не бива да е преди навършени 4 месеца на бебето, при това ако то е на изкуствено хранене.
Ти пишеш в кърмаческия форум и предполагам, че кърмиш детенцето си, щом питаш тук.  Ако е така продължавайте само на кърма поне още 2 месеца, а най-добре до навършени 6.
Тогава ще можеш да захраниш не само с плод, но и с оризова каша или зеленчук, както избереш.
Ако имаш някакви проблеми не се притеснявай да ги споделиш.

Общи условия

Активация на акаунт