Счупена ключица при новородено

  • 5 127
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 182
Мили мами,родих сина си преди седмица много трудно.Беше с четири пъти увита пъпна връв около вратлето,много голям-4.400 кг. и кой знае как са го дърпали...Педиатърката в болницата каза че е със счупена ключица.А другата и колежка каза че не е счупена а само е наранено раменцето.В петък сме на ортопед,но ако някоя мама е имала подобен проблем с бебо малко да разкаже,че не спирам да мисля,плача и се притеснявам.Иначе си движи ръчичката вече.В болницата не я движеше много а си я щадеше.

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Честито бебче baby_neutral Не се притеснявай предварително! Ако ключицата е счупена, зарастването й става много бързо на тази възраст - за десетина дни. Това, че вече си движи ръчичката е много добре. Изчакай спокойно да видиш какво ще каже ортопедът. Успех!

# 2
  • Мнения: 174
Недей да се притесняваш много. До колкото знам минава бързо и няма последствие. Добре че не са му направили нещо на главичката, че там е страшното. Да ти е жив и здрав вево!

# 3
  • Мнения: 8 505
Ако са му счупили ключицата,за да ти е по-лесно да го родиш (много стара практика),би трябвало да ти кажат.А доколкото разбирам,мненията им се разминават... newsm78.Нека ортопедът си каже думата,а ти не се притеснявай.
Моето мнение е,че не е счупена-след като си движи ръката.       

# 4
  • Мнения: 150
Лати, моят син е със счупена ключица. При раждането. Почти съм сигурна, че е акушерката го е направила нарочно.
Кристиан също се роди голям 4650 гр.
Не се притеснявай излишно. Момченцето ти не го боли. Само му пази ръчичката, не я дърпай рязко и не го слагай да спи на тази страна около 4 седмици. Дотогава всичко ще зарастне. А иначе той ръчичката ще си я движи, но може да е малко по-скована. Нищо страшно, просто бебокът инстинтивно си я пази. Ще се отпусне после ще видиш и помен няма да има от травмата.
Идете на ортопед - за твое успокоение. Ние също ходихме, когато бебето беше на 10 дни.
Иначе са за  #2gunfire акушерите и лекарите, дето още чупят ключици за по-лесно раждане.
Спри да плачеш и не се притеснявай повече. Ще ти се оправи детенцето, да ти е живо и здраво.

# 5
  • София
  • Мнения: 558
Лати, моят син е със счупена ключица. При раждането. Почти съм сигурна, че е акушерката го е направила нарочно.
Кристиан също се роди голям 4650 гр.

Иначе са за  #2gunfire акушерите и лекарите, дето още чупят ключици за по-лесно раждане.

  Какво изказване само...Мно-о-о-о-го лошо звучи това...  Shocked  И защо  лекарите и акушерките ще го правят нарочно.... Тези хора не са там за да травмират или навреждат на новородените. Naughty   Родовите травми се случват много често, за съжаление, при раждане на едър плод или протрахирано /забавено/ раждане. Но това в никакъв случай не значи, че докторите са го "направили нарочно".     http://www.bg-mamma.com/site/content/view/216/53/

# 6
  • Мнения: 7 474
Мойта мома се роди 4.300 и беше с пукната ключица. Всичко се оправи от самосебеси, това се прави умишлено при големи бебета, ако не могат да излезнат.

# 7
  • Мнения: 666
 Честито бебе да ти е живо и здраво по повод притесненията ти имам близка гинеколожка , която преди години ми каза , че това със счупената ключица е често срещано , няма проблеми зараства си от само себе си

# 8
  • Мнения: 4 651
И аз съм се родила със счупена ключица, майка ми каза че са и казали нищо да не прави и че ще заздравее сама. Сега ми е малко изхвръкнала, ама проблеми нямам. Майка ми е мед. сестра и каза, че често се случвало и разбира се не нарочно.

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
На големия ми син бяха счупили ключицата докато са го вадели. Изобщо не сме и разбрали. Чак като дойде да го види лекарката на първата консултация ни каза, но вече беше зарастнало.

# 10
  • София
  • Мнения: 529
Няма да се повтарям с предните мнения,
Колежката ми роди скоро бебче, на което се беше счупила кючицата при раждането. Естествено много се притесняваше, но какво й каза ортопеда цитирам по памет
Това е най-щадящата за детето травма, зараства без проблем в 98% от случаите и не е повод за тревоги, а за радост!!! Защото другите възможности при раждане на голямо бебе са - да скъса сухожилие или да скъса нерв.... #Crazy #Crazy #Crazy Тогава остават травми за цял живот!!!! Та - радвай се, че е малкия дявол!!!!
Отидете на преглед при ортопед за всеки случай! Успех и послушно бебче!

# 11
  • Мнения: 396
Честито бебе! Да ти е живо и здраво!  bouquet
Аз родих баткото 4,120 и при раждането акушерката умишлено му счупи дясната ключица, понеже не можеше да излезе бебока и се задушаваше... с една дума- спаси му живота по този начин. Много бързо се възстанови! Нямахме никакви проблеми, нито като бебе, нито сега- като батко. По цял ден разнася малкото си братче като куцо пиле- домат из къщи. Няма деформация!
Не се притеснявай за нищо! Наслаждавай се на моментите с рожбата си!
Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт