въпрос за езиковото ниво в детските градини с 4ужд език

  • 597
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
про4етох писаното за детските градини, в които се у4ат 4ужди езици и си направих някои изводи, но искам да пусна и отделна тема, в която да попитам мамите на деца, които у4ат 4ужд език, по-конкретно немски,какви са им впе4атленията. На добро езиково ниво ли са у4ителките, децата добре ли нау4ават езика или евентуално усвояват грамати4еските и други гре6ки на преподавателите си.?
Вьросът ми е породен както и от намерението ни да се завърнем в София през октомври, и да дадем ми6ката в градина с немски, след като две години е била в детска градина в Германия така и от от спомените , които имам от езиковото ниво на студентки в специалността 'педагогика с 4ужд език'.
Затова о4аквам с интерес ва6ите впе4атления по този вьпрос.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Дъщеря ми е от септември в Увекинд. Противно на очакванията ми, до сега е научила доста думички и изрази и най-важното - има голямо желание да учи езика. Доколкото знам всеки ден до обяд имат занимание по немски. Впечетленията ми се, че учителката е много добра и явно има подход към децата. Приятно съм изненадана, че явно се държи на правилното произношение и заучаването на определителния член (der, die, das).

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
В която и градина да отидеш,никой няма да ти попречи да поговориш директно с учителката на детето и да си съставиш сама мнение Grinning На повечето места (макар и не много охотно) дори ще те оставят да влезеш в някое занимание,ако настояваш.
При нас (в училището,където работя) има отделен профил Muttersprachler и понякога дори германчета в групите на градината.
Ако те интересува повече информация,с удоволствие ще ти дам на ЛС.
Между другото,нито една от колежките и познатите ми преподаващи в частните училища не е със специалност педагогика с чужд език - всички са с немска филология (като понякога заради това имат проблем с подхода с малки деца (педагогическия профил на филологиите е за гимназиален учител) - така че всяко нещо си има плюсове и минуси).

Общи условия

Активация на акаунт