Стерилизирате ли на всяко ядене?

  • 7 037
  • 29
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 926
Здравейте!!! Ние сме на смесено хранене. Бебка не иска да су4е  Sad, затова се изцеждам с помпата и и давам от шише. В друго шише приготвям АМ. След всяко ядене плакна с топла вода и  слагам вси4ко в стерилизатора.
Въпросът ми е нужно ли е да се стерилизират шишетата и помпата след всяко ядене? newsm78  Защото някъде про4етах, 4е се стерилизира 1 път на ден.
Хайде помагайте на една новоизлюпена мама Praynig Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 46 438
Аз лично стерилизирах шишетата от мляко след всяко хранене, до 1 г. Така смятах за правилно.
Не ми е представлявало никаква трудност, само ги слагах в стерилизатора.
Когато захраних чинийките и лъжичките не съм стерилизирала, но те не са съдържали мляко и им беше достатъчно миене с гореща вода.
Изборът е твой!

# 2
  • Мнения: 8 505
Аз стерилизирах след всяко хранене.

# 3
  • Мнения: 1 259
Аз стерилизирам веднъж на ден,а след хранене измивам шишето с гореща вода.

# 4
  • Мнения: 533
Все още стерилизирам шишетата от мляко след всяко хранене.
Купичките и лъжичките и аз само ги измивам и стерилизирам веднъж седмично.
Мисля, че бебчето ти е много малко да минеш на стерилизация веднъж на ден.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
След хранене мия с гореща вода и детски сапун. Стерилизирах веднъж на ден, а вече на 2 дни.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Мляко съм давала само от стерилизирано шише (предварително измито с препарат за миене, не само изплакнато). Помпата също стерилизирах след всяко цедене.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 47
Стерилизирах до шест месеца,когато малкият започна да пълзи и всичко, което намереше пъхаше в устата, оттогава мия с гореща вода и веро.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 926
Супер сте  bouquet Благодаря за свткави4ната реакция!!! Ще си продължавам както досега  адаже ще запо4на да ги и мия преди стерилизация.

# 9
  • Мнения: 5 299
Изобщо не съм се вманиячавала да стерилизирам. Един път на 2-3 седмици и това беше. Сега съвсем не стерилизирам. Против съм прекалената стерилиззация.

# 10
  • Мнения: 4 358
Досега не съм давала мляко от нестерилизирано шише. Имам стерилизатор за микровълнова и ми е супер удобен!
От три дни захранвам. Не стерилизирам лъжичката и купичката, само ги плакна хубаво с вряла вода.

# 11
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
На тази възраст,пък и доста след това(почти до 1 година), всяко шише за хранене беше стерилизирано.
Стерилизирах наистина веднъж на ден, но имах достатъчно шишета и не ми се налагаше да повтарям през деня.
За миенето преди стерилизация- никога не съм го пропускала Naughty

# 12
  • Мнения: 323
Santa, аз стерилизирах само до 5.5 месеца. До тогава бях донор на кърма и ме задължаваха. След това престанах. Щом сте на смесено мисля не е необходимо - с АМ ти внасяш някакви бактерии, с които организма на бебо се справя, така че .....  май с веднъж на ден е О.К. newsm10

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Не мисля, че е необходимо да се стерилизира след ВСЯКО хранене. Все пак детето няма да живее в стерилна среда, нали?
Аз само измивам шишетата и бибите с четка и топла вода. Стерилизирам ги един път дневно и смятам да е така до 1 годинка.
Wink

# 14
  • Мнения: 46 438
Причината аз да стерилизирам след всяко хранене е, защото знам, че бактериите се развиват най-бързо в мляко. Затова за моето дете не пропуснах хранене без стерилизация.
Никой не говори за стерилна среда, аз дори не гладех  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт