пюрета от пресни плодове - а за бебе на 6 м., но незахранено

  • 1 490
  • 17
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Подобна на другата тема, но не искам да се намъквам там с въпрос... Бебето ми е на 6 м. и половина, но едва от няколко дни му давам зеленчуково пюре малко по малко на обед (другото - само кърма). Откога мога да започна да давам пресен плод?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 847
Аз започнах да давам банан от средата на 6-тия месец. И до сега си го яде с удоволствие. Ябълки не харесва - изяжда две-три лъжички, ако е сурово пасирана. Варена ябълка изобщо не можеш го накара да преглътне.

Един глупав въпрос - тиквата плод или зеленчук е?

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 3 847
Цитат на: Anonymous
трябва да е плод


Ами чудех се, че нали като гледам по телешопа незнам-какъв-си-Център и с него изстискват сок от сурова тиква. Ама не съм чула някой да практикува такова нещо в БГ.

# 4
  • Мнения: 830
Можеш да даваш пресен плод . Ние пък банан не харесахме - но ябълка - да , като имаше праскови - да .

# 5
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Raya
Аз започнах да давам банан от средата на 6-тия месец. И до сега си го яде с удоволствие. Ябълки не харесва - изяжда две-три лъжички, ако е сурово пасирана. Варена ябълка изобщо не можеш го накара да преглътне.

Един глупав въпрос - тиквата плод или зеленчук е?



Не съм сигурна, че тиквата е плод. Ами тиквичките, дето ги пържим и ядем с мляко и чесън? Според мен тикавта е зеленчук.

Виж какво пише Спок: 435. Различни видове зеленчуци. През първата година бебето вече яде повечето от следните зеленчуци: спанак, грах, лук, моркови, аспержи, тиква, домати, цвекло, целина, картофи.

[/quote]

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Можеш да даваш фино пасирана ябълка, круша, слива и  други плодове, които прецениш. Разбира се, започва се както с други неща - 1-2 ч.л. ябълка, които постепенно увеличаваш, и нова храна - чак след 3-5 дена (зависи от чувствителността на бебето), за да проследиш за реакция.

# 7
  • Мнения: 1 517
Как се пасира ябълка?  Embarassed Вари ли се първо? Аз пробвах да пасирам сурова, но не става...  Embarassed

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Как да не става? Аз именно така пасирах. Измивам мн. добре, обелвам, почиствам, нарязвам на 4 и брррр - с пасатора.

# 9
  • Мнения: 3 379
Цитат на: boo
Как да не става? Аз именно така пасирах. Измивам мн. добре, обелвам, почиствам, нарязвам на 4 и брррр - с пасатора.


Малко разводнявам темата, но нали имаш предвид, че не я вариш после? Т.е. сурова пасирана се дава?

Защото аз никак не искам да варя плодовете, така им се губят всичките полезни вещества според мен...

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Сурова, да. При навършени 6 м бебетата вече могат да приемат суров плод на ситно. Можеш да добавиш няколко капки студено рафинирано олио (от диетичните магазини или големите супери) за мастно-разргаждащите се витамини.

# 11
  • Мнения: 3 379
Цитат на: boo
Сурова, да. При навършени 6 м бебетата вече могат да приемат суров плод на ситно. Можеш да добавиш няколко капки студено рафинирано олио (от диетичните магазини или големите супери) за мастно-разргаждащите се витамини.


Мерсаж!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Благодаря ви много! Ще започна с ябълка след някой друг ден. А суров морков?   33uu

Според мен тиквата е зеленчук...

Ако правилно съм разбрала, Raya, по телешопа рекламира(ха) някаква комбинирана машина за изстискване на сокове, пасиране и не знам какво още, Vital Center. Мои приятели си я купиха и бързо намериха начин да се отърват от нея. Sorry за отклонението.

# 13
  • Мнения: 3 927
Цитат на: SZA
Цитат на: boo
Как да не става? Аз именно така пасирах. Измивам мн. добре, обелвам, почиствам, нарязвам на 4 и брррр - с пасатора.


Малко разводнявам темата, но нали имаш предвид, че не я вариш после? Т.е. сурова пасирана се дава?

Защото аз никак не искам да варя плодовете, така им се губят всичките полезни вещества според мен...


абе губят им се, но нищо няма да му стане на бебето, ако 2-3 седмица яде или готово плодово пюре или сварена за 2-3 минути ябълка.......вече съм на това мнение, след като моята бебка не прие добре суровата и супер фино настъргана ябълка.....дадох я на 6 мес. и 5-6 дни....и вече беше захранена

# 14
  • Мнения: 1 517
Цитат на: boo
Как да не става? Аз именно така пасирах. Измивам мн. добре, обелвам, почиствам, нарязвам на 4 и брррр - с пасатора.

А облива ли се с вряла вода преди пасиране? В книгите ми така пише. Confused

Общи условия

Активация на акаунт