До кога е нормално да се обърне?

  • 566
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 362
Искам да питам до кога е нормално да се обърне вече с главичката надолу бебчето?Защото моят бебок е все още седалишно  ThinkingДо  кога мога да изчакам и вече ако не се обърне да си насрочим  секцио  Thinking ,макар,че много ме е страх от операции  ooooh!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 47
Моето се обърна в края на осми месец, с един голям отскок,който аз усетих много отчетливо. Според мен имаш още достатъчно време. Не се притеснявай предварително и леко раждане!!! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 480
Може да се обърне и непосредствено преди раждането. Не се безпокой, природата си знае работата!
Леко бременеене  bouquet

# 3
  • Мнения: X
до последния момент може да си седи седалищно и накрая да се обърне-при мен се обърна няколко дни преди раждането,но и да не беше,пак щях да си родя нормално

# 4
  • Мнения: 4 362
до последния момент може да си седи седалищно и накрая да се обърне-при мен се обърна няколко дни преди раждането,но и да не беше,пак щях да си родя нормално

Не е ли много рисковано ако не се обърне и така да се ражда нормално?  Thinking

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето бебе се обърна в края на 9-ия месец.Ако си бе останало седалищно щяха да ми правят секцио.

# 6
  • Мнения: 248
Моето се въртеше непрекъснато до последно! Когато ми написаха направлението за раждане, беше застанало напречно и записаха "секцио". На следващата консултация обаче се беше обърнало. После - седалищно, после пак с главата надолу, изобщо голяма акробатика имаше.
Не бързай със секциото е моят съвет. Изчакай си до последно. Не се притеснявай, раждането не става за 2-3 минути, та да е рисковано. Ако бебето е седалищно и не се обърне - докторите сами ще ти предложат секцио.

# 7
  • Мнения: 4 362
Не бързай със секциото е моят съвет. Изчакай си до последно. Не се притеснявай, раждането не става за 2-3 минути, та да е рисковано. Ако бебето е седалищно и не се обърне - докторите сами ще ти предложат секцио.

Ами по принцип аз искам нормално и затова исках да разбера повечко,значи може и в последният момент да се обърне  Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 1 621
Моето се обърна в 7 месец и си остана така до раждането, но може да се обърне и чак в 9 месец.

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Има време да се обърне, няма да се шашкаш излишно Peace

# 10
  • Мнения: 1 031
Моето се обърна в 8-мия месец, но може да се обърне и в последния момент.

# 11
  • Мнения: 143
Моето се обърна в 8-мия месец, но може да се обърне и в последния момент.
И при мен беше така  thumbsup

# 12
  • Русе
  • Мнения: 270
моето пък в началото на 8м се обърна седалишно и така си остана. секциото не ми се размина, макар че исках нормално да родя.

# 13
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
до последния момент може да си седи седалищно и накрая да се обърне-при мен се обърна няколко дни преди раждането,но и да не беше,пак щях да си родя нормално

Не е ли много рисковано ако не се обърне и така да се ражда нормално?  Thinking

Ако лекарят е мнооооого добър-може,иначе по-добре секцио.Малко лекари се навиват на нормално раждане,ако бебето е седалищно.Пък и родилката доста ще се измъчи.Няма нищо страшно в секциото.

Общи условия

Активация на акаунт