Как да захранвам 4 месечно бебе?

  • 658
  • 4
  •   1
Отговори
Искам да започна да захранвам дъщеря си като навърши 4 месеца след няколко дни.Интересувам се как и колко дълго да и давам сокчета? Rolling Eyes Досега сме само на кърма(не иска да пие вода).

# 1
  • Мнения: 2 529
И ние сме на кърма, но от един месец вече давам сокчета от прясно изцедена ябълка и морков, пробвала съм и някои други плодове, но рядко. Даването на сок въобще не ми попречи на кърменето, въпреки че давам с биберон сока (след като достигнахме ок 40мл), но ако се притесняваш можеш да даваш с лъжичка.
Аз направих така:
1. Купих едни хубави, сладки, жълти ябълки от Била (казаха ми хората там, че са австрийски и имат някакъв сертификат, че са чисти).
2. Старателно измивам и обелвам ябълката и я изстисквам в сокоизстисквачката след което прецеждам през марля, да няма частици
3. 1-ви ден = 1 чаена лъжичка между храненията, 2-ри ден = 2 чаени лъжички и така докъм 8-ми ден, когато се събра количество от ок. 40 мл и започнах да му го давам от шише, по 20 мл сутрин между храненията и вечер между храненията, или наведнъж.
Така процедирах и с моркова и после започнах да давам понякога и миксове от двете или едното с малко количество от някой друг плод (пъпеш, диня). Знам, че не се смесват повече от два пресни плода, заради целулозата.

# 2
Аз също давах сок от биберон без това да пречи на кърменето. След като детенцето стане на 1 месец вече прави разлика между биберон и гърдата и не се лъже да се отбива (знае си интереса Grinning ) Добре е да се започне с ябълка, след това с морков и накрая двете заедно.
Аз го направих по следната схема: 10 дни само ябълка  (между храненията:
1 -2 ден: 20мл
3-5 ден: 2 пъти по 20 мл
6-7 ден: 2 пъти по 20-30мл
8-10 ден:2 пъти по 40мл
След това прилагаш схемата за моркова, но там достигаш до 2 пъти по 40мл за 5 -6 дни. След това ако искаш даваш смесен сок от двата плода.
Ние не успяхме да спазваме стриктно схемата,защото толкова му харесаха соковете, че пищеше окато не изпие наведнъж 70-80мл, така че давах един път дневно цялата доза. според доктора няма проблем.
Аз също минавах допълнително през цедка след сокоизтисквачката за да е по-бистър сока. Докторът ми каза, че като свикне така, мога да спра да прецейдам допълнително като прелюдия към плодовите пюрета, но смятам че още е рано да пробвам.
Успех с захранването със сокчета  Grinning  Grinning  Grinning

# 3
  • Мнения: 967
Цитат на: Anonymous
Аз също давах сок от биберон без това да пречи на кърменето. След като детенцето стане на 1 месец вече прави разлика между биберон и гърдата и не се лъже да се отбива (знае си интереса Grinning ) Добре е да се започне с ябълка, след това с морков и накрая двете заедно.
Аз го направих по следната схема: 10 дни само ябълка  (между храненията:
1 -2 ден: 20мл
3-5 ден: 2 пъти по 20 мл
6-7 ден: 2 пъти по 20-30мл
8-10 ден:2 пъти по 40мл
След това прилагаш схемата за моркова, но там достигаш до 2 пъти по 40мл за 5 -6 дни. След това ако искаш даваш смесен сок от двата плода.
Ние не успяхме да спазваме стриктно схемата,защото толкова му харесаха соковете, че пищеше окато не изпие наведнъж 70-80мл, така че давах един път дневно цялата доза. според доктора няма проблем.
Аз също минавах допълнително през цедка след сокоизтисквачката за да е по-бистър сока. Докторът ми каза, че като свикне така, мога да спра да прецейдам допълнително като прелюдия към плодовите пюрета, но смятам че още е рано да пробвам.
Успех с захранването със сокчета  Grinning  Grinning  Grinning

Гостът съм аз  Simple Smile

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Каквато и схема да избереш, моето мнение е, че дъщеря ти е още мъничка и няма нужда да бързаш със захранването. Щом е само на кърма (браво!) по принцип се препоръчва захранването (което включва всичко, дори и сок) да започне след навършени 6 месеца. На запад се започва с каша - оризова най-често, тук - с плодово или зеленчуково пюре по избор на майката.
Аз лично захраних моята сладурка на 6 месеца с оризова каша.

Общи условия

Активация на акаунт