Мецанка много хълца

  • 1 060
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Знам ,че имаше някъде подобна тема, но нямам време да я търся, затова ви моля да ми понапишете туй онуй умни неща защо моята Мецанка толкова много хълца-наистина много и силно. Не мисля, че и е студено, но ....

# 1
  • Мнения: 318
Това, което знам за хълцането е, че е нормално и че не означава че има някакъв проблем. Дори медицински май още не е много ясно на какво се дължи. Дъщеря ми хълцаше яко като съвсем малко бебе (дори и в корема ми), а сега като се разсмее с глас, пак почва. Не се притеснявай за това. На бебетата не им и правело впечатление че хълцат, не ги боли. За успокоение давам малко вода, а като стана на 3-4 месеца и по 1 капка лимонов сок и й минаваше.
Поздрави на малката пуканка.

# 2
  • Мнения: X
Цитат на: Тути Фрути
Това, което знам за хълцането е, че е нормално и че не означава че има някакъв проблем. Дори медицински май още не е много ясно на какво се дължи. Дъщеря ми хълцаше яко като съвсем малко бебе (дори и в корема ми), а сега като се разсмее с глас, пак почва. Не се притеснявай за това. На бебетата не им и правело впечатление че хълцат, не ги боли. За успокоение давам малко вода, а като стана на 3-4 месеца и по 1 капка лимонов сок и й минаваше.
Поздрави на малката пуканка.



Моята ситуация е абсолютно същата - хълца като за световно Wink

# 3
  • Мнения: 3 153
Цитат на: pandora
Цитат на: Тути Фрути
Това, което знам за хълцането е, че е нормално и че не означава че има някакъв проблем. Дори медицински май още не е много ясно на какво се дължи. Дъщеря ми хълцаше яко като съвсем малко бебе (дори и в корема ми), а сега като се разсмее с глас, пак почва. Не се притеснявай за това. На бебетата не им и правело впечатление че хълцат, не ги боли. За успокоение давам малко вода, а като стана на 3-4 месеца и по 1 капка лимонов сок и й минаваше.
Поздрави на малката пуканка.



Моята ситуация е абсолютно същата - хълца като за световно Wink


И при нас е така:) Не мисля,че му вреди по някакъв начин, освен че подскача целия като хълцука и му пречи да заспи:)

# 4
  • Мнения: 318
Да, май това е единственото кофти нещо, тъкмо се унесе и вземе та се разхълца, и давай пак наново.

А за майтап, чувала съм, че хълцането било признак, че бебето било интелигентно....ама кое ли гардже не е най-хубавото и умното на мама?!?!?!

# 5
  • Мнения: 1 793
и Алекс много хълцаше и още много хълца. като започне може и по 10-15 мин да хълца. мисля, че не е нищо обезпокоително,само дето мъничетата много се дразнят като се разхълцат. поне моя син е така. почва да мрънка, да се ядосва, че хълца и не може да спре. Grinning

# 6
  • Мнения: 3 394
ей супер сте-мерси на всички че пишете по нощите Stuck Out Tongue Няма да се шашкам след като и при вас е така. Целувки на всички от нас

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Хълцат, да Grinning Няма нищо обезпокоително - нито им е студено, нито ги притеснява - обаче аз издивявах като Мартин се разхълцаше - иначе на него не му пречеше - спеше и хълцаше, но аз на всяко подскачах Neutral Face

# 8
Ади, слънце, ти като преядеш, не хълцаш ли? Май е доста лакома. Провери кога почва да хълца - да не би да е примерно 10-15 мин. след ядене. Може това да е обяснението. А че хълцат и когато им е студено - това е вярно. Поне по отношение на големият ти племенник.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 530
Aнна също много хълцаше - и преди да се роди и след това. Аз тогава прочетох, че се дължи на все още не достатъчно развита диафрагма. Във всеки случай, не се притеснявай, защото е напълно нормално. Дано само да не й пречи да заспива, че това е по-неприятно, но ще отмине.

# 10
Всеки коментира по собствен опит. Моят син хълцаше, когато му е студено, но никога след като се е наспал. Дъщеря ми много рядко хълца.
 За преяждането е сигурно - поне по мнението на "умните глави". Това не значи, че трябва да ограничавате храненето. Детето си знае колко му стига, когато е на естествена храна.
 Причината също може да е в много силно уригване - с извинение Simple Smile . Когато се уригва силно, естествено след това може да започне да хълца. Като го поносиш малко му минава. Въобще мога много причини да ви изредя, и все са преценени по конкретен случай. Но мисля, че не е повод за притеснение.

# 11
  • Мнения: 1 734
И моят бебо много хълца. Със сигурност причината не е че му е студено или е преял. Още по време на бременността ми хълцаше често, но така и не ми стана ясно на какво се дължи това. Аз също хълцам, е не толкова често както него, но сигурно по това прилича на мен Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 6 521
И моите двете хълцат яко (обикновено след хранене) - и като почнат да се разминават става - оркестър без име  Laughing . И в книгите четох и педито каза - че е нормално - та се поуспокоих

# 13
  • Мнения: 2 040
Моята принцеса хълца след всяко хранене задължително и то доста време-  от порядъка на 10 мин., та се притеснявам, но щом казвате, че е нормално, значи няма проблем!

Общи условия

Активация на акаунт