Мами в Швеция

  • 486
  • 1
  •   1
Отговори
Има ли мами в Швеция. Имам предложение за работа, предстои ми издаване на трудова виза. Възможно е в периода на трудовия договор да забременея и в последствие да родя в Швеция. Въпросът ми е, колко месеца е задължителния трудов стаж за получаване на майчинство.
Задавам тъпо въпроса, защото издаването на трудова виза може да отнеме от 2 до 6 месеца.
Можете да ми пишете на лични.

# 1
Здравей,
не зная дали разбираш шведски, но ако е така, това е линка на касата, която определя и изплаща майчинството в Швеция:
http://www.fk.se/privatpers/foralder/
Тъй като правилата за изчисляване на доходите непрекъснато се променят, не съм сигурна, че давам точна информация, но мисля, че трябва да си работила най-малко 260 дни, за да можеш да имаш право на "майчински", които са 80 процента от месечната ти заплатата. Дори и безработните или тези, които са работили и са плащали осигуровки но не са успяли да работят 260 дни имат право на майчинство, но те получават законно определения минимум. В момента минималния размер на майчинските е 180 крони на ден. Родителите имат заедно право на 480 дни.За повече информация ми пиши на лични и ще се опитам да ти помогна в тази сложна плетеница Grinning

Общи условия

Активация на акаунт