Моля, споделете...

  • 767
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 362
Здравейте, мами!
Имам един въпрос. Вчера детето ми го прегледа педиатър и каза, че обривът по телцето се дължал на реакция към млечните продукти в моето меню, което неминуемо се отразява и на кърмата. Още каза, че детето е недохранено - ето това вече ме уби Sad  Та детето даваше вид да си суче добре...
Е, въпросът ми е, има ли и други мами с подобен проблем??? Моля ако има да споделите и по възможност да ме поуспокоите - не мога да спя, не мога да спра да плача, много ми е притеснено Sad
Сега сме на адаптирано мляко за няколко дни и аз на диета - без млечни продукти, за да се пречисти кърмата ми.
Освен всичко останало ме е страх и от това, че така ще се спре да иска да суче от гърдата в последствие... А дали това не е по-добрия вариант - поне така ще знам, че детето ми е нахранено - след като съм се изцедила с помпата и му дам точно толкова колкото трябва...

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Колко се роди, колко го изписаха и колко е наддало при меренето в педиатърския кабинет?
Започни с това инфо, за да можем дружно да помислим за адекватна информация Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 274
Защо просто не спреш  да консумираш мляко, за да си спокойна.
Мисля, че вече е масова лекарска практика да се лепва диагноза  АБМК, когато не се знае какво друго да се каже.  Twisted Evil
А адаптето хипоалергенно ли е? Щото иначе нали се сещаш, че няма смисъл да му го даваш.

# 3
  • София
  • Мнения: 362
Детето се роди 3200, а ни изписаха на четвъртия ден 3080гр.
Вчера лекарката дойде у нас, не сме водили ние детето, т.е. не е теглено вчера. Тя каза, че има белези на надохранено и ни предписа HIPP HA1, докато ми се пречисти кърмата.
Ние я извикахме с притеснението, че пъпчето секретира, а то си се оказа ОК. Проблемът беше обривът и това, че още има жълтеница, а педиатърът, който дойде в деня на изписването, освен, че пипаше детето като чумаво с двата пръста, не обърна внимание на нищо - нито ми даде съвети за кърменето, нито как да третирам зърната си, нито каза да купим глюкоза, за да се изчисти детенцето. С една дума бягайте от д-р Димитрова, практикуваща в "Закрила".
И така!
Сега ми притеснено да не се окаже, че детето има някакви алергии Sad

# 4
  • Мнения: 2 274
Точно това трябва да те мотивира да го кърмиш...

# 5
  • Мнения: 1 586
Като чета такива неща и направо подивявам от мъка!  Cry

Значи мило момиче, спри веднага адаптираното мляко и кърми детенцето нон-стоп - при всяко промрънкване. Велика глупост е това да се дава адаптирано докато ти се прочисти кърмата. Вероятно не си разбрала - предписали са го заради жълтеницата, а не заради евентуалната алергия. Правиха ли изследване на билирубина на детето? Общо взето най-добрият лек за физиологичната жълтеница при новородени е честото кърмене - на не повече от 2 часа. Ако бебето е поспаливо го буди и се старай да му осигуряваш активно сукане поне няколко минути. Трикове за държане на бебето будно, както и много полезна информация за жълтеницата има в статии в библиотеката.

За алергиите - просто намали до минимум млечните и си кърми спокойно. Не се поставя току-тъй диагноза АБКМ на новородено.

И спри да плачеш и да се притесняваш (как добре те разбирам, и аз минах през такъв ад с педиатрите Sad ). Ако следваш нуждите на детето си, нещата съвсем естествено ще се регулират.

# 6
  • Мнения: 1 599
Първо да те успокоя за жълтеницата - ние имахме сигурно 1 месец, ако не и повече. Второ обривът може да е от претопляне - малки ситни точици. Ако се притесняваш за алергия не яж мляко, сирене и кашкавал. Наблегни на овесени ядки, тиква, течности /има един Лактогонен чай български, за увеличаване на лактацията/, за да имаш достатъчно кърма. Ако имате пълни памперси, значи си е добре детето, На педитата им е по-лесно веднага да кажат аза АМ, от колкото как да стимулираш кърмата си!

# 7
  • Мнения: 6 472
И как така го прецини тази жена, че бебето ти е недохранено #Cussing out
Като гледам колко е мъничко бебето, може да става въпрос и за бебешко акне. Има хиляди причини, поради които едно бебе може да се изрине. Голямата ми дъщеря беше с алергия към белтък и по тази причина сега пазех диета още от 8-ми месец на бременността. Изключиха ми от менюто млечните храни, ядките и какво ли още не. Ако питаш мен кърми си детето на поискване (сиреч слагаш го на цица, всеки пък що си утвори устата да ревне, та ако ще и да е през 15 минути), пази някаква диета и си живей живота спокойно Grinning Не ти препоръчвам да даваш АМ. Ако бебето има склоност към АБКМ, манаването на АМ, та макар и хипоалергично, просто ще е последната капка към отключването и.

# 8
  • Мнения: 854
Що за глупост - прочистване на кърмата #Crazy Просто спираш за известно време млечните продукти и ще си проличи много бързо дали има алергия или не. И наистина адаптето не е никак добър вариант, не само защото ще ви обърка кърменето, а и ако наистина има АБКМ. Кърми си, не се притеснявай, и жълтеницата не е страшна/Борко почти месец имаше/, обрив може да има поради много причини, не е казано, че е алергия. А и да е, пак не е краят на света Hug Няма страшно, само се успокой, че така вредиш и на себе си, и на детенцето. След този опит с педиатри можеш с чиста съвест да им теглиш една майна и да слушаш себе си и детето само. И ако имаш нужда от подкрепа, ние сме насреща Hug

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Момичетата са ти дали чудесни съвети Grinning
Но е важно да кажеш колко пъти пълните памперси за денонощието и колко пъти ака детенце,както и какъв е цвета на аките,за да може да се разбере дали наистина бебето поема достатъчно количество кърма и какво да промениш в начина на кърмене,за да му го осигуриш.А гърдите ти как са - проблеми с ранички и рагади имаш ли или всичко е наред?Виждаш ли и чуваш ли бебето да преглъща,докато е на гърдата - и колко време прекарва в активно сучене или бързо заспива?
При всички случаи да го кърмиш максимално често е най-доброто,което можеш да направиш в момента - дори да се налага да го будиш,е важно да се кърмите на всеки 2ч през деня и минимум 2х нощем.
Следите от кравешки белтък в кърмата ще се махнат най-рано след 2 седмици - т.е. е абсурдно да чакаш толкова и формулата само ще задълбочи страшно проблема (синът ми беше с АБКМ,така че от опит го казвам).Най-добре е да минеш на диета и да не спираш да кърмиш максимално често през това време.

# 10
  • Мнения: 2 051
А дали това не е по-добрия вариант - поне така ще знам, че детето ми е нахранено - след като съм се изцедила с помпата и му дам точно толкова колкото трябва...

Не, мила, не е по-добрия вариант.
И какво означава колкото трябва? Предполагам са ти казали, че бебето ти трябва да яде 6, максимум 7 пъти на ден по 110 грама. Това са огромни количества за новородено и се достигат постепенно за около 2-3 и повече седмици. Никой не може да ти каже колко трябва да изяжда твоето си едноседмично бебе. Някои бебета на тази възраст изяждат толкова малко, че дори продължават да спадат на тегло, но в следващите седмици много бързо наваксват. Просто им трябва време за да започнат да поемат по-големи количества.

Единствения добър вариант е да го оставиш да суче без никакви ограничения през деня и през нощта. Тогава ще знаеш, че е нахранено.
Спокойно, с течение на времето ще се опознаете взаимно и ще си много по-сигурна в себе си Simple Smile.
А дотогава само кърмене!

# 11
  • Мнения: 983
Винаги когато се отваря устата го слагай, така ще стимулираш лактацията. Строгите режими на хранене отдавна отшумяха.
И ние на тази възраст получихме някакъв странен обрив, не можеш да разбереш точно от какво, защото все пак ядем различни неща, а реакция може да се получи и след 3 дни.
Аз три дни не я кърмих и през това време се изтисквах и изхвърлях кърмата. Sad
На 15 ден педито ни извика да ни претегли, ужас - беше наддала само150 грама, уж било много малко, препоръча ми да дохранвам с Ам, и след две седмици детето се отби. Та затова не бързай с Ам, че резултата е почти винаги - отбиване.

# 12
  • Мнения: 313
Май, всичко вече е казано....само бих добавирада махнеш залъгалката ако даваш такава. Ако имаше гладно бебе, надали щеше да викаш педиатър заради пъпчето...страшно се реве от глад

# 13
  • Мнения: 304
Искам само да добавя, че алергична чувствителност може да се прояви не само към белтъка на кравето мляко, а и към доста други храни. На моята дъщеря вчера и направиха изследвания и сега чакаме резултатите, но гастроентероложката ми каза да не ям също така цитруси, шоколад, ядки, соя и производни, яйчен белтък и риба. При нас обрива бързо се изчисти от диетата и смяната на козметиката. От 4 дни я мажа с крем Стелатопия на Мустела и обрива и лишеите изчезнаха.

# 14
  • Мнения: 1 072
Мила Фанита, добре е да се успокоиш, да си почиваш повече и всичко ще е ок. Аз съм съгласна с Росица за алергиите, може да не е към млякото (това как го реши твоя педиатър без изследвания newsm78) също и че детето е недохранено  newsm78. Ние сме с алергия към сладко и цитруси (които аз ядох), а може и към други неща. Опитай се самата ти да внимаваш какво ядеш и да изключиш не само млякото, но и всички алергени от менюто си. Не давай адаптирано мляко, а кърми по-често. Всички те съветват правилно. И ние дълго бяхме с жълтеница. Ще мине и ще забравиш.

Общи условия

Активация на акаунт