Ima li mami v Alberta?

  • 479
  • 5
  •   1
Отговори
Niakoi moje li da mi kaje kak e jivota v Alberta?Kakav standart se poddarja i lesno li se namira rabota?Minavat ni idei da se mestim ot Quebec v Alberta ,ta zatova pitam...

# 1
  • Мнения: 2 959
Аз живея в Едмонтон, столицата. Живяхме 1год. в Монтреал. Тук мъжът ми намери работа сравнително по- бързо/ 2седм./ комп. енжинеер.  Иначе много си болеем за Мотреал. С нищо не може да се сравни този град. Ако си имате работа и владеете френ. не си и помисляйте да го напускате, много ще ви липсва.

# 2
  • Мнения: 398
Kalida, дай повече подробности за живота ви там - как вие приемат като сте чужденци, имате ли си приятели, наистина ли има повече работа в Албърта и защо толкова ти харесваше в Монреал.

# 3
Blagodaria ti,Poupon za vaprosite!I men tova me interesuva,Montreal kato 4e li e mnogo prenaselen i e adski trudno da si namerish dobra rabota,trudno se praviat pari...Oh,neznaia ve4e,sadba imigrantska!!!

# 4
  • Мнения: 274
Ами предимството на Алберта е че няма PST или поне така беше докато аз живеех в Calgary

# 5
  • Мнения: 2 959
Съжалявам че се забавих толкова с отговора.
Относно работата положението е същото както и навсякъде, ако имаш късмет намираш, ако не чакаш и търсиш. Има работа но на нефтените сонди. А относно живота, като дойдохме тук ми се стори доста по- скъпо спрямо Монтреал, и съответно много по провинциално. Но тъй като тук мъжат ми си намери работа останахме. От Монтреал напуснахме именно поради необходимостта от френски, мъжат ми говори само англ. и адски трудно си намери там работа. А иначе града го обожаваме- култура, история, развлечения. И най- важното можеш да живееш без кола- транспорта е страхотен. Едмонтон е град от амер. тип непременно кола. Амер. тип град не го обичам, поради тази причина напуснахме Лос Анж.

Общи условия

Активация на акаунт