Сироп за повишаване на имунитета!

  • 7 950
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте! Бебето ми е на 10 месеца и има малък междукамерен дефект на сърцето. Това налага всеки път като е настинал да пие антибиотик, за да не се пренесе нещо до сърчицето. За нещастие от началото на зимата настина три пъти и трите пъти пихме атнибиотик- хваща хрема от най-малкото наше кихване. Педиатъркат ни посъветва ако искаме да започнем да мудаваме сироп за повишаване на имунитета, който съдържа само билки и витамини. Но нашият татко се притеснява,че това ще му попречи за в бъдеще сам да се бори с вирусите. Вие как мислите и има ли някой, който е ползвал такива сиропи за бебето си и доволен ли е?

# 1
  • Мнения: 666
 Здравей и ние имаме същия проблем , аз също се интересувам от такива сиропи , но ходих в аптеката и ми казха че до 1 година само витамин С , за след годината ще мислим , що се отнася до АБ , мисля че бях ти писала просто няма отърване от тях , знам че са вредни , но по- лошо ще е без тях

# 2
  • София
  • Мнения: 11 658
В момента давам такъв сироп на сина ми,но той е на 8 години!Не е много известен.Представлява колоиден разтвор,съдържащ биологично активни вещества.Сега чета листовката,но никъде на пише от каква възраст може да се дава.Предназначен е специално за деца и то такива,които често боледуват.
Ние за първи път го позваме от 20 дни насам,след като в рамките на 2 месеца боледува 3 пъти и 2-та пъти пи антибиотик.Сега се пада да почиваме и полсе още един курс.След това мога да споделя впечатления.
Но все пак мисля,че не е зле да се консултираш с лекар,преди да даваш какъвто и да е сироп за укрепване на имуннта система.Успех!

# 3
  • Мнения: 8 505
Мисля,че е детето е прекалено малко,за да приема каквито и да е имуностимулатори.Но след като педиатърът е решил,давай му,но това,което е изписал той.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 157
Ето единсироп-имуностимулант, който е по принцип за след 1 годинка, но е използван и при дете на 9 месечна възраст / според листовките, които ми дадоха във фирмата/. Все пак си се консултирай с вашия педиатър - да не развие детенцето алергия към някоя от билките, включени в състава му.
Иначе аз съм доволна - давах го 1 месец преди да тръгнем на ясла и 2 месеца след това. Не че не сме боледували, но много леко и бързо му минаваше на детето. Надявам се, че това е било благодарение на сиропа.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 658
Ето единсироп-имуностимулант, който е по принцип за след 1 годинка, но е използван и при дете на 9 месечна възраст / според листовките, които ми дадоха във фирмата/. Все пак си се консултирай с вашия педиатър - да не развие детенцето алергия към някоя от билките, включени в състава му.
Иначе аз съм доволна - давах го 1 месец преди да тръгнем на ясла и 2 месеца след това. Не че не сме боледували, но много леко и бързо му минаваше на детето. Надявам се, че това е било благодарение на сиропа.

За същия сироп съм писала по-горе,но задължително се консултирай с лекар!Нашето педи потвърди,че е хубав.Аз на сина ми го дадох на моя глава.
Запчнах да го давам в петък,а в неделя той се опита да се разболее.Не ми се вярва за 2 дни да е подействал,но е факт,че на другия ден нищо му нямаше,а му се бяха появили налепи по гърлото,които сами изчезнаха в рамките на 24 часа.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 157

Да, но за деца над 3 години се препоръчва този вариант Grinning.

# 7
Здравейте!Точно за този сироп става дума, нашата педиатърка ни го препоръча и каза,че го е изписвала и на 8 месечни бебета естествено в по - малки дози профилактично по 2,5мл. сутрин, 20 дни се пие и 10 се почива.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 658
В брошурата,която имам за този сироп,пише от 12 месеца-14 години.Най-малкото не му вреди.Ще проуча и другия,макар да ми се струва,че е повече за възрастни.

# 9
  • Мнения: 65
а колко струва този сироп?

# 10
  • Мнения: 352
Здравей - какъв проблем има твоето детенце със сърчицето - сигурна ли си за това че всеки път се налага да пиете антибиотик. Моя съвет е ако не сте били при добър детски кардиолог е да посетите първо такъв - нас ни гледа доц.  Томова в детската педиатриа на МА. Ние имаме не добре затворена междукамерна преграда. Но нямаме такива препоръки от нея да пием антибиотик при всяка настинка.

# 11
  • Мнения: 352
а колко струва този сироп?

Мисля че е около 35-38 лева!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 157
Здравейте!Точно за този сироп става дума, нашата педиатърка ни го препоръча и каза,че го е изписвала и на 8 месечни бебета естествено в по - малки дози профилактично по 2,5мл. сутрин, 20 дни се пие и 10 се почива.

Да, правиш така 3 месеца и го спирате.
Дано ви помогне newsm10 .

# 13
  • София
  • Мнения: 41
Някой може ли да ми каже този сироп сладък ли е? Защото дъщеря ми отказва да пие горчиви сиропи Cry

# 14
  • София
  • Мнения: 11 658
Някой може ли да ми каже този сироп сладък ли е? Защото дъщеря ми отказва да пие горчиви сиропи Cry
Не съм го пробвала на вкус,но синът ми определено не го харесва.Като дойде време да го пие и го гледа меко казано с досада.
Някой питаше и за цена,около 38 лева.
Daniza защо наистина не посетите д-р Томова или д-р Спасов в Педиатрията /ако не сте го направили вече/,преди да се тъпчете с антибиотици?

Общи условия

Активация на акаунт