силиконови форми4ки за сладки и кексове ?

  • 2 414
  • 24
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
гледам и се пуля и се 4удя ....
някои има ли ги и наистина ли стават за фурна ?!
тази пласмаса няма ли опасност да се разте4е ? -
 не съм се объркала - пи6е6е 4е стават за фурна . някои  пекъл ли е в тях . има ли някакъв лимит за градуси ?

# 1
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Абе то остана и да се разтекат при тези цени... Mr. Green Няма такава опасност. Имам тези:
пекох ги в МВ и във фурната на 200 С и нищо им няма. Но моите са на Lurch, за другите незнам. Lurch ги дават за ползване от -40 до 260 С.

# 2
  • Мнения: 901
Супер са си формите... Ако пише 200 С значи издържат до 200 С .. моето килимче от силикон леко изгоря .. сложих го на 230 С и започна да мирише Simple Smile Иначе и аз имам като на  anomalia форми и още няколко други.. Всъщност др освен силикони само събират прах.. Силиконови форми не искат мазнина. ..мият се в миална.. не залепва (е може би 1 -2 пъти и това да се случвало) .. Купи силиконова и махни алуминий или  тефлон !

# 3
аз отдавна искам да си купя силиконови форми,но ме плаши това ,че в Бьлгария е пьлно с ментета и
може да сьдьржат някакви вредни/токсични/сьставки.Моля тези които имат силиконови форми/за печене де/да пишат на кои фирми са техните и дали са доволни.
А дали в Бургас продават такива,или пьк вьвВарна

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз имам силиконова форма за кекс, на която пише, че издържа до 280 градуса. Нямам притеснение, защото така и така правя кекса на 160-180гр. Изпича се по-хубаво, по-бързо и се вади много лесно. Колкото до ментетата в Бг, не знам не бих рискувала с нещо евтино.

# 5
  • In transit
  • Мнения: 11 699
Във Варна се продават в магазините на Биг шоп, но рядко ги има, цените им са доста по ниски от на другите. Качеството е добро. МОята издържа от -40 до +260. Последния път пекох на 250С и още не се е разтекла  Peace

# 6
  • Мнения: 901
Lurch са добри .. от ТСМ също ... В София поне.. магазин Щъркелите предлагат голямо разнообразие.. Пък аз да питам Силиконови форми менте ккой  виждал  newsm78

# 7
  • Мнения: 2 000
И аз вчера се сдобих с такава форма  Simple Smile Днес я изпробвах. Пекох на 180 градуса във фурната. Нищо не й стана. Мие се много лесно и тестото не залепна в нея. Та доволна съм де.

# 8
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
А как ги слагате формичките? Направо на решетката на фурната или в тава някаква? newsm78 newsm78 newsm78. Все си мисля че ако сложа такова силиконено чудо в Раховеца ще го вадя в разтечен вид Thinking

# 9
  • Мнения: 901
Върху решетката .. както си е нормална тава... Simple Smile

# 10
  • Мнения: 863
днес си купих силиконова форма за мъфини на Lurch,ве4е я изпробвахме и страшно съм доволна,издържат до 260 градуса,така 4е няма проблем,иска ми се и други да си купя,но не знам кога ще стане,тези пусти пари,ако имаш възможност си купи,няма да съжаляваш smile3521 smile3521 smile3521

# 11
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Днес обикалях повечето магазини при нас и питах за силиконови форми. Е, познайте дали намерих? Не Naughty Няма и това е!
Гледаха ме и викат не сме получавали или какво е това??. Явно ще търся в други градове. ooooh!

# 12
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Lurch са добри .. от ТСМ също ... В София поне.. магазин Щъркелите предлагат голямо разнообразие.. Пък аз да питам Силиконови форми менте ккой  виждал  newsm78
А къде е магазин "Щъркелите" и какви са цените на тези силиконови форми  newsm78 ?

# 13
  • Мнения: 901
ул .Съборна 7  до магазина на Петра
Пиротска  17
Княз Борис 155

цените са доста различни .. зависи.. но мога само да кажа че си заслужава да си купиш ...

Последна редакция: сб, 11 фев 2006, 22:11 от marabu

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Може ли да попитам и аз дали знаете, има ли силиконови кръгли тави? В Англия освен правоъгълни няма други и поне да знам дали да си поръчам от БГ Sad

Общи условия

Активация на акаунт