Eдно въпросче за торта и от мен?

  • 1 247
  • 6
  •   1
Отговори
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Имам едно тъпичко въпросче, като от човек който е много скаран с готвенето! Embarassed

Искам да направя една бърза и възможно мноооого мързелива торта. Та в главата си имам следната идея: купувам блат. М/у блатовете нареждам плодове от компот - примерно кайсии, сиропирам блатовете със сиропа от компота и отгоре я намазвам с нишестен крем. Може и да украся с нещо отгоре.

Та въпроса ми е: знам, че май беше на студен блат - топъл сироп, та трябва ли да сгрея сиропа от компота преди да залея блата? Embarassed

И изобщо как мислите, ще се получи ли нещо въобще от това чудо? А м/у  блатовете където ще сложа плодовете ако наслагам и сметана дали ще се получи? И колко сок ще ми трябва? Дали ще ми стигне един компот или ще трябват два за сиропирането?

Ако имате някакви идеи още казвайте, че хем ми се ще да направя нещо, ама да е бързо и лесно, че въобще не ми остава време за врътня в кухнята с тези деца!

  bouquet

# 1
  • Мнения: 750
Попринцип готовите блатове са доста мекички и обилното сиропиране по-скоро ще ги разкашка. Когато правя торта с готови блатове, обикновено използвам студено прясно мляко с малко ром в него - 4-5 супени лъжици на блат. Ако съвсем няма време, кремът е ванилия и/или шоколад на д-р Йоткер от тези, които не се варят, а се разбиват със студено  прясно мляко.

В твоя случай, можеш леко да затоплиш сока от компота. 1 ще ти е напълно достатъчен.

Можеш да направиш следното - вземи си какаови (кафяви) блатове (в една опаковка има 3 тънки), 1 компот от кайсии 1 голяма кофичка заквасен асметана на данон и 1 пакетче желатин на Йоткер. Ако имаш и орехи под ръка, още по-добре.

Разбиваш сметаната с пудра захар на вкус. Желатинът намокряш със студена вода (4-5 суп. лъжици) и като набъбне, го разтапяш на водна боня, докато се втечни напълно. Охлаждаш го до телесна температура и го слагаш в сметановия крем, като пак разбиваш добре с миксера. Оставяш крема в хладилника да се стегне малко.

После сиропираш леко първия блат, нареждаш върху него кайсии от компота (не много плътно една до друга) и поръсваш с орехи, нарязани на едро. Намазваш с крем. Редиш втори блат, кайсии, орехи, крем, трети блат, крем. Отгоре украсяваш с каквото искаш. Възможно е плодовето от компота да не ти стигнат за отгоре.

Имай предвид, че кайсиите не се отцеждат добре и самите те допълнително напояват блатовете.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 130
Вземи какаов блат. Направи си крем от: 1 кофичка заквасена сметана на Данон/400 грама/ я разбиваш с миксера с 1 чаша пудра захар и добавяш 200 грама сметана за разбиване на Hopla например и разбиваш докато се сгъсти. Става много бързо.Може да сиропираш блата с топло мляко с малко ром или коняк вътре. После намажи с крема блатовете от вътре и отгоре. Също между блатовете може да сложеш няколко кръкчета банан и мандарини.

# 3
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Не е необходимо за загряваш компота за да сиропираш блатовете, но наистина не прекалявай с течността. По 3-4 супени лъжици е достатъчно. После я правиш както си го намислила Wink. Може да я направиш с няколко вида крем, например ванилия, шоколад и плодов крем в зависимост от компота, който ще ползваш.
Аз не харесвам банана и мандарините в тортите, защото първите потъмняват, а вторите ако има и една семка Sick.

# 4
  • Мнения: 2 142
Ирка, както са те посъветвали и преди мен не сиропирай блатовете обилно, особено когато слагаш плодове от компот, те пускат и допълнително сироп. Аз лично предпочитам белите блатове въпрос на вкус. Когато нямам никакво време правя такава торта.
готови блатове
течен шоколад
банан
крема ми "галетта" или "оле" на Др. Йоткер или сметана (независимо дали е заквасена или течна)
 мажа върху първия блат малко течен шоколад, отгоре редя бананите, на тънки резенчета и не много гъсто, отгоре наплесквам сметана. Поизравнявам малко и слагам следващият блат. Така процедирам и с него. Последния блат го намазвам само с крем и украсям, с каквото имам. Ако обичате по "мокри торти" сиропираш блатовете с карамелова вода или компот както си решила. Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 718
Аз за рождения си ден правих подобна торта на тази, която ти си намислила - само вместо нишесте си правя крема. Ще се присъединя към всички по-горни мнения - не я сиропирай много. Аз сиропирах с компот от ягоди /сложих и плод/ блатовете направо бяха на каша  Sick Е, изядохме я де  Mr. Green /използвах квадратните блатове на Роял/

# 6
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Мами хиляди благодарности на всички! newsm20 Страхотни сте! Hug

Да се отчета: Wink направих тортата с блатовете на Роялс- такива имаше в магазина, не ги знам другите как са! Добре, че ви послушах съвета и ги сиропирах само с няколко лъжици сироп - стана много добре. Наредих плодчетата от компота и отгоре мазах с крема от сметана, пудразахар и желатин предложен ми от Спаска! Hug Най-отгоре пък я намазах цялата обилно с нишестен крем ванилия и резултата е, че вече от тортата няма нищооооо. Всичко е ометено и наистина беше много добре. Е, аз си открих някой и друг пропуск, ама като за пръв път стана супер!

М/у другото тя тортата беше послучай половин годинката на бебката, та ви черпя и вас виртуално! newsm38

  bouquet Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт