пихте ли витамин D в края на бременността?

  • 1 665
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Вече съм в средата на 8миа месец и акушерката ми предписа витамин Д"за да се укрепи костната система на бебчето".Аз и обясних,че пия комбинирани витамини за бременни(матерна),но тя препоръча да ги спра и да пия само вит.Д...малко съм озарачена.Вие какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 1 382
Не,не съм пила,карах си на Матерна.Но,защо не  Peace

# 2
  • Мнения: 3 042
ThinkingЩом лекарката те съветва може би има нещо впредвид.
 NaughtyАз лично и през двете си бременности съм пила само "МАТЕРНА".
[/size][/color]

# 3
  • Мнения: 8 505
Не,не съм.Беше лято.
Обаче защо акушерката,а не лекарят ти изписва каквото и да е?

# 4
  • Мнения: 992
za parvi pat 4uvam da spre6 materna i da pie6 vitamin d az si pih materna dokraia i kato po4nah da karmia sam izpila edna opakovka i spriah 6toto mi kazaha 4e se debelee ot tiah( neznam taka 4uh) no pak 6tom lekarkata ti e kazala re6i sama kvo da napravi6 ili se posavetvai i s dr lekar

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не са ми го изписвали,но аз бях бременна лятото и имам 12 бани на плажа-ходих до последно.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не, не съм и чувала че се изписва през бременността.За укрепване на костната система пиех Фолиева киселина и Матерна.

# 7
  • Мнения: 64
А относно матерната - на мене лекарката не ми я препоръча. Дори наскоро си говорих с една бременна приятелка и на нея Мазнейкова и казала да не я пие. Моята лекарка ми предписа центрум. А сега пия Зимафлуор. На вас предписвали ли са ви такова нещо. Било за зъбките на бебето и било хубаво да се пие и по време на кърменето.

# 8
  • Мнения: 1 089
вит. Д не съм пила, и чесно да си кажа за първи път чувам. единствено съм пила Зимафлуор и то за кратко.

# 9
  • Мнения: 2 663
От поне 2 месеца не пия нищо,като изключим магнезии.Ям много полодове и зеленчуци.
А знам ,че матерната не се препоръчва вече и скоро се дискутираше темата тук

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 907
Не са ми споменавали нищо за витамин Д, аз продължавам да си пия Матерна, но през няколко дни по 1/2 таблетка.

# 11
  • Мнения: 445
Не съм пила, на бебчо започнах да давам като стана на 1 месец.

# 12
  • Мнения: 7 186
Не съм, пиех само Матерна.

# 13
  • Мнения: 2 047
   Мойта док. изрично каза да не пия матерна. А за вит. Д не е предписвала, но държеше постоянно да си правя слънчеви бани.

# 14
  • Мнения: 302
Не съм пила друго освен фолиева киселина.

Общи условия

Активация на акаунт