Отговори
  • София
  • Мнения: 561
В края на месеца ми се налага да отсъствам от къщи от единия следобед до другия(а, бе ще ходя на изпит с други думи) и да ви питам за храненията. В началото имах много кърма, сега се е нормализирала-за цедене и оставяне трябва доста да се потрудя-ще отнеме няколко дена събиране. Къде да я слагам?(нямам фризер) Таткото как да я размразява? Да вземем ли направо АМ? Как да оставя кърмата за отделните хранения-на едно и да отлива или в брой разфасовки? Има ли важни неща, които не трябва да се пропускат? Това с отбиването и почването пак(че е вредно) не е вярно, нали? Изобщо каквото ви дойде на акъла като съвет ще ми е от полза!

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 13:47 от Бу

# 1
  • Мнения: 790
По-добре изцеди кърма, ако имаш възможност
Ако събираш няколко дни предварително ще трябва да я замразиш. Има доста теми за замразяването и размразяването, виж с търсачката.
Направи я на дози за по 1 хранене - преди аз използвах едни стерилни торбички на Авент.
Имай предвид, че бебето може и да не иска шише.
А няма ли как да отложиш изпита или да се явиш на индивидуален план - правила съм ги тези неща ама беше преди години и съм забравила.

# 2
  • Мнения: 7 106
Фризер нямаш, а камера в хладилника? Тя би свършила същата работа. Ако имаш камера във всеки случай ще е по-добре да посъбереш малко кърма, да си я замразеш на порцийки в бурканчета от пюре или пликчета за фризер и този, който ще храни бебето само ще размразява и притопля. Стандартно за третия месец, бебе което се храни с формула препоръчват да изяжда около 130-140 мл. (+- 10-20 мл.) ти за всеки случай направи порциите от по 150 мл., пък бебето колкото изпие-толкова. ти можеш да се изцеждаш или след всяко кърмене или между кърменията през деня и да събираш кърмата в шишенце в хладилника и накрая да замразиш събраното количество или да ставаш по веднъж нощем, ако бебето не суче често по това време и да изцедиш и двете гърди и да замразиш. Ти ще прецениш как ти е по-удобно.
Таткото може да размразява кърмата или като я вади 1-2 часа преди хранене и потопи бурканчето/пликчето в купа със студена вода. Обикновено за около 30-40 минути се размразяват около 100 мл.
Това с отбиването и започването пак е пълна глупост. Ти не отбиваш, ако  24 часа бебето не суче не е отбиване. Не ги мисли тези неща.
Дори и да опрете до адаптирано мляко за този един ден, няма нищо страшно. Ама по-добрия вариант си е кърмата. Защо да даваш излишни 10 лв. за 1 ден, като можеш да си купиш ново червило за тях Mr. Green. Така де!
И не забравяй да се цедиш междувременно, за да не пострадат гърдите ти.
Хайде успех, и да си вземеш изпита Peace.

# 3
  • София
  • Мнения: 561
Tака-изпитът един път вече го отложих-държавен е! Shocked
Като размразява кърмата-след потапянето в студена вода да я загрява ли? Ако,докато беба яде, кърмата изстине, да я топли ли пак? Като събирам в 1 шише кой е крайния срок да го сложа за замразяване в камерата? За времето, когато ще се цедя допълнително, може ли отново да се стимулирам излишно за повече мляко? И ако да-после пак ли ще се нормализира? Аз като се цедя междувременно-на храненията или просто да освобождавам гърдите си от време на време?
Съжалявам, че може въпросите ми да звучат глупаво, ама и педиатърката ни е еднааа Sad Пък искам да си кърмя възможно максимално и да се предпазя от грешки!
Благодаря! bowuu

# 4
  • Мнения: 535
Здравей,
аз съм поставена пред същата дилема сега- да купя ли АМ или да събирам кърма... досега ходих на 3 изпита и не ми беше проблем да оставя кърма, но това си беше само за деня(2-3 хранения), но сега ме чакат и очни занятия и се чудя какво да правя... не знам дали ще успея да събера толкова много кърма, а и нямам къде да я пазя. АКо можеш седмица пред изпита да започнеш да събираш ще ти бъде много удобно, защото млякото може да седи седмица мисля в хладилника, пр условие, че е с дата и е в най- студената част на хладилника. Пожелавам ти успешно събиране, аз ще започвам другата седмица. Моето мъниче ще го оставя на татито да го гледа, но мисля да му оставя само мляко, без да му дава пюрета и каши, защото с тази работа искам да се занимавам само аз(сега сме в процес на захранване...).
Поздрави и дано се справиш на изпита!

# 5
  • Мнения: 2 220
Кърмата се размразява най-добре като се сложи в хладилника няколко часа по-рано. След това се слага в съд с гореща вода да се затопли. Ако изтине докато се храни, няма нужда да се топли пак (а и кой ли ще чака това да стане Grinning). Събираш в 1 шише един ден (максимум 24 часа) или докато събереш за 1 хранене и после - в хладилника. Няма да ти се увеличи чак толкова млякото, няколко дни след като спреш пак ще се нормализира. Можеш да кърмиш от едната гърда, а да цедиш след това другата, така май е най-добре.
 Мисля, че отговорих на въпросите ти, аз така виждам нещата и так действам. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 561
Момичета-взех си изпита  bowuu Laughing Laughing Вече всичко свърши!! Благодаря за помощта и подкрепата и да почерпя  Hug

# 7
  • Мнения: 7 106
Честито!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт