Анемия и забременяване

  • 3 453
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 306
Здравейте момичета,
разгледах библиотеката внимателно, но подобна тема не срещнах.
Не знам дали тук трябва да попитам или в Проблемно (ако е за там, моля да преместите темата).
Случая е следния - влача вече повече от 2 г тежка анемия.  Сега съм се заела сериозно да я излекувам. Защото имаме мераци за трето.
Моята питанка е колко време трябва да е стабилизирано нивото на хемоглобина преди забременяване и ако забременея преди стабилизиране на нивото, то какво може да се получи.
Ако има момичета с подобна съдба, моля да споделите
Ще ви бъда много благодарна

# 1
  • Мнения: 2 120
Имам приятелка, която твърди, че не може да забременее, защото е прекарала тежка анемия, но аз мисля, че се лекува. До тук са ми познанията.

# 2
  • Мнения: 2 123
Какви са стойностите на хемоглубина ти? защото ако си само с няколко единици под нормата, не смятам, че трябва да се притесняваш. Аз винаги съм била с по-нисък хемоглубин, но това не се е отразило по никакъв начин на забременяванията ми.
Смятам, че си пропуснала Библиотеката при Бъдещи и настоящи майки - там има доста теми, свързани с питането ти, а ето и една, пусната от мен:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46954.0;all

# 3
  • Мнения: 7 718
Анемията не пречи на забременяването, но става опасна за твоето здраве заради кръвоизлив при аборт или раждане, както и при друга хирургична интервенция.

# 4
  • Мнения: 11 306
Irinii, много ти благодаря за линка.   bouquet
Ще разгледам непременно библиотеката на майките за още подобни теми
Обаче моя хемоглобин е 73. Мисля, че е доста стряскащо ooooh!
Така че ще трябва да почакам доста, поне докато го закрепя и тогава да се размечтавам пак.

# 5
  • Мнения: 7 718
Много ти е нисък.

# 6
  • Мнения: 2 123
наистина ти е доста нисък. Вземи мерки отсега и се консултирай с док. Моя позната с подобен хемоглубин си роди зраво сладко бебе, но последнит емесеци освен лекарствата, които пиеше, ходеше да й бият и инжекции.
Успех!

# 7
  • Мнения: 11 306
Днес бях на консултация с гинеколожката си точно заради хемоглобина и тя каза да забравя следващите няколко месеца за бременност.
Първата цел е да се излекувам, да се стабилизирам и тогава ще работим по въпроса.
Оказа се, че трябва да взема мерки и заради едно вагинално възпаление предизвикано от спиралата, която свалих началото на декември, но още не е отшумяло. Така че и това трябва да лекувам.
Благодаря ви за мненията момичета!  Hug

# 8
  • Мнения: 7 107
Преди да започнеш да вдигаш стойностите на хемоглобина открий причината,  на която се дължи.
За останалото съм съгласна с Лали.

# 9
  • Мнения: 11 306
Преди да започнеш да вдигаш стойностите на хемоглобина открий причината,  на която се дължи.
За останалото съм съгласна с Лали.
Рони, причината я знам.
Голяма кръвозагуба, немарливо лекувана с прекъсване

# 10
  • Мнения: 7 718
О, щом е от кръвозагуба всичко е наред. Лекувай се и ще се възтановиш.
Но с забременяването  изчакай задължително.

# 11
# 12
  • Мнения: 7 107
О, щом е от кръвозагуба всичко е наред. Лекувай се и ще се възтановиш.
Но с забременяването  изчакай задължително.
Не си ли имала вариант за кръвопреливане? При хора, за които анемията не се компенсира по нормален път (медикаментозно и подходяща диета - онази с Маврудчето Wink) съм чувала за хоспитализация именно за кръвопреливане.

# 13
  • Мнения: 953
Винаги съм била с нисък химоглобин. Като забременях ме изсладваха и се оказа, че е 90. Мисля, че не оказва влияние на завременяването. През цялата бремнност го изследваха и пих хапчета и ампули. Отидох да раждам с триста зора вдигнат на 120. Изписаха ме с 78 и всичко отново-хапчета, ампули. УСПЕХ

Общи условия

Активация на акаунт