Хранене на детето

  • 951
  • 24
  •   1
Отговори
някой да ми каже от кой месец на детето да започна да определям аз часовете за ядене. сега анна е на 4 месеца и половина.

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 22:25 от Vivi

# 1
  • Мнения: 46 508
Аз хранех, когато огаднее и писне, не съм определяла часове.

Детето ти само ще ги определи, не се притеснявай   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 410
Едва ли ще ти даде ти да определяш часовете  за хранене. Дъщеря ми е на 7 месеца и си яде, когато пойска. Режими не признава.

# 3
  • Мнения: 27 524
Няма режим.На поискване-и като време,и като количество те си определят и така е най-добре!

# 4
  • Мнения: 6 390
беба на 5.месец със сигурност е имала вече режим на хранене, през 4.часа

# 5
  • Мнения: 3 042
ThinkingМожеш да определяш режима не детето и сега нищо, че е още малко, но вси пак трябва да се съобразяваш и с неговите предпочитания.
 NaughtyНапример синът ми през 5м ядеше 5 пъти, но интервала между отделните хране ния беше различен и той сам го определяше /например след пюрето на обяд вместо след 3,5ч ядеше след 4/. Сам си определи някакъв режим, който аз малко коригирах доколкото беше възможно, за да ми бъде удобно и на мен.  PeaceИ двамата спазвахме този режим.
[/size][/color]

# 6
  • Мнения: 5 577
Само ще си покаже кога, и по-колко.

Малко по-късно и какво.

Успех.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 427
И аз съм на мнение , че детето само показва кога. Аз се съобразявам с нейните часове.Отскоро сама реши , че ще хапва 4 пъти.Така беше и с 5-кратното хранене.Просто се води по детето.То най-добре знае.

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Детенцето само си показва кога е гладно, просто ти тр. да се опиташ да ги спазваш тези часове.
Макси сам си определи режима, аз се старая да го спазвам, но никога не съм определяла аз часовете за хранене Wink

# 9
  • Мнения: 8 505
Храни го когато иска.Само ще си направи режим.

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Режима на моя син му го създадох аз /не ме бийте сега  Grinning /, той от самото начало е на АМ и си мисля че по-рано от 3 часа не е хубаво да се научава да яде, ако е на кърма това вече е друго  Naughty
Защото кърмата се усвоява бързо и е нормално детето да яде през 2 часа примерно.

Моя син ядеше през 3 часа, после с увеличаването на грамажа той сам започна да си прави и по големи интервали

# 11
  • Мнения: 959
беба на 5.месец със сигурност е имала вече режим на хранене, през 4.часа
Ние сме на два месеца и 20 дни бебето само ми определи що годе някакъв режим през 4-4.30 часа по рано не ще да яде не е гладна и със зор изяжда 110 гр.

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Режима на моя син му го създадох аз /не ме бийте сега  Grinning /, той от самото начало е на АМ и си мисля че по-рано от 3 часа не е хубаво да се научава да яде, ако е на кърма това вече е друго  Naughty
Защото кърмата се усвоява бързо и е нормално детето да яде през 2 часа примерно.

Моя син ядеше през 3 часа, после с увеличаването на грамажа той сам започна да си прави и по големи интервали

Аз няма да те бия Wink, на същото мнение съм!

# 13
  • Мнения: 5 299
Режима на моя син му го създадох аз /не ме бийте сега  Grinning /, той от самото начало е на АМ и си мисля че по-рано от 3 часа не е хубаво да се научава да яде, ако е на кърма това вече е друго  Naughty
Защото кърмата се усвоява бързо и е нормално детето да яде през 2 часа примерно.

Моя син ядеше през 3 часа, после с увеличаването на грамажа той сам започна да си прави и по големи интервали

Аз няма да те бия Wink, на същото мнение съм!
И аз мисля, че трябва да има режим, след като се захрани. Трябва да си знае и то и ти, че на обед се обядва примерно. Като въведеш попари и супи, тогава се определя и режима. Сутрин попара към еди си колко часа, на обед пюре, пак горе долу в определен час., и т,н

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 262
Моята уж няма режим, но яде почти винаги по едно и също време. Всъщност всичко зависи от това кога се събужда сутрин. После интервалите са по около 3.5-4 часа.

Общи условия

Активация на акаунт