постоянни контракции в 6 месец

  • 22 749
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Бременна съм в 6-ти месец. Всеки ден по около 4-5 пъти получавам контракции. Не са болезнени, но корема ми се събира на топка и се втвърдява. Понякога не мога да мръдна. Винаги получавам контракции при оргазъм по време на секс и тогава много се притеснявам. Имам ли повод за притеснение? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 7 640
внимавай със секса, това е нещо, което можеш да контролираш.
По принцип подготвителните контракции са нещо нормално, но за всеки случай се консултирай с лекаря си!

# 2
  • Мнения: 5 577
Лекар, лекар ... по-чести прегледи.

Успех.  Peace

# 3
  • Мнения: 1 464
И аз имах от около 6ти месец,това са подготвителни контракции.Все пак се консултирай с лекаря Simple Smile

# 4
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
И при мен положението беше същото. Аз по цял ден не се спирах и много ходех напред назад и имах даже повече от 5,6 контракции на ден .Мисля, че е нормално, но все пак една консултациика с лекар не би ти била излишна Wink

# 5
  • Мнения: 1 393
И аз имах контракции от 5-ия месец и все си мислих,че ще родя рано,но си го носих юнака докрай  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 666
 Отиди на лекар и му кажи, спри със секса докато бях бременна и двата пъти не съм водила полов живот

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 822
подготвителни контракции. Ама секса.... Може и да не е от това ама след секс  с мъжът на следващия ден родих. 25 дни по-рано

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 907
Имам постоянни неболезнени контракции още от 4 месец. По полека със секса  Stop . И аз смятам, че лекарят ти трябва да знае за тези контракции и той да вземе решение дали да ти предпише нещо за тях. Аз пия магнезий.

# 9
  • Мнения: 2 663
По полека със секса и се обади на доктора!Без да те плаша,ама аз по това време влезнах с такива оплаквания в болница и секса ми го забраниха категорично!!!

# 10
  • Мнения: 14 133
И аз съм за спиране на секса.И се обади на доктора си.

# 11
  • Мнения: 1 645
По добре отеди на лекар.
И аз имах контракции от 6 месец та до края.Но моите бяха много повече от 5 - 6 на ден.Първо минах на магнерич,а после и на Гинепрал по специална схема.Секса в твоят случай не е за препоръчване.Дай си повече почивка.

# 12
  • Мнения: 272
Аз също имам подготвителни контракции и тъй като през първата  бременност ми забраниха секса заради контракции, сега пак съм го спряла без въобще да питам доктора. Но най-добре се консултирай.

# 13
  • Мнения: 6 164
И аз в 6ти месец имах контракции по няколко пъти на ден - неболезнени! И нали чета из форума, че били подготвителни, и всички казват "Нормално е", Бракстън-Хикс били, дъра-бъра, а като ми направиха изследвания (лежах с бъбречна криза наскоро в болница) се оказа, че ми е много нисък магнезия и да видиш 4 дена ми текоха системи с магнезий. Sad
Тъй че не питай тука, ами кажи на наблюдаващата те и ако трябва си виж нивата на магнезия.[/b] Peace

# 14
  • Мнения: 4 358
Лекар, лекар ... по-чести прегледи....
Това е истината!  Wink
Аз имах контракции още от 12-та седмица, но с повече прегледи, магнезий и почивка, нещата бяха под контрол.
Успех и си почивай повече!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт