Висока температура и обрив - чудя се какво да направя...

  • 5 921
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Здравейте майчета,
в понеделник, без никаква видима причина дъщеря /! година и месец/ ми вдигна Т - 39 и отгоре! Дадох панадол и деня продължи! Вечерта обаче тя отново вдигна Т, колкото по-късно ставаше, толкова по-висока ставаше Т! Обадих се на педито и вселдствие на което Биляна беше увита в студени кърпи и т.н.! Да но Т не падна, а се вдигна! Някакси изкарахме ноща! На сутринта точно ще тръгваме за лекар и дъщеря ми започва неистово да се тресе, ръцете ледено студени, главичка ужасно топла, зъбите тракат! Извиках Бърза помощ! Веднага дойдоха хората! Лекарката се казва д-р Пиперкова, страхотна жена, много съм и благодарна! Прегледа я, каза че нищо няма! Може би е леко настинала, но няма нито кашлица, нито хрема, нито разтройство! Нищо, само Т! Смъкнахме Т, Биляна заспа и като стана по обяд - нищо! Обаче вчера какво мислите - около пъпчето и слабините някакви червени петна, по-скоро петънца! Вечерта и по гърдите и по раменете! Обадих се на педито - тя ми каза - води я! Днес продължава да има от тези петна, но са някакси избледняли... много странно! Някой има ли идея за какво става въпрос?! Възможно ли е да е шарка?! Но откъде ще да я е хванала?! Чудя се какво да правя... да я водя ли налекар или да изчакам!
Просто не знам!

Последна редакция: пт, 10 фев 2006, 09:35 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 2 220
Води я!

# 2
  • Мнения: 8 769
Да, ясно ми е за какво става въпрос. Само преди седмица и половина същото изживя синът ми (на 10 м). Три дни беше с висока Т, която стигна до 40.1. Два дни я свалях с антипиретици, на третия педиатърката изписа антибиотик, но със съпруга ми решихме да не му даваме. Обърнахме се към класически хомеопат. На четвъртия ден поддържа Т 38 и нещо, на петия вече нямаше спомен да е бил болен.
Това е някакъв вирус, протичащ само с висока Т и нищо друго - нито кашлица, нито хрема, нищо. Както знаеш, антибиотиците не лекуват вируси, така че явно сте се справили с положението. Според мен червените петна са следствие на високата температура. Заведи я все пак на лекар, за да видят какво е, но мисля,че ще изчезне.

Последна редакция: пт, 10 фев 2006, 09:47 от Аурелия

# 3
  • Мнения: 107
И аз поислих, че може да е следствие от Т, но не е ли малко късно да се появат тези петна?! Смисъл Т беше понеделник, а днес е петък - възможно ли е толкова късно да дава подобна реакция?!
И се чудя при педито ли да я водя или някъде другаде?!

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
При педито я заведи, пък ако тя реши ще ви даде направление за друг доктор

# 5
  • Мнения: 107
Да, права си Doniboni!
Все на някой трябва да се довери човек! Ама хич им нямам вяра на тези педита! Като беше по-малка Биби ми беше казала, че е алергична към мляко и да започвам хипо мляко! Ама аз се заинатаих и не и дадох и се оказа, че нищо и няма! Просто някакъв обрив! Ако я бях послушала зорлем щях да я направя алергична! За туй съм малко скептично настроена! Но ще имам повече вяра!

# 6
  • Мнения: 972
И ние имахме подобен случай. През нощта вдигна температура 38,4 - при нас температурата беше от зъбите. Пак така нямаше кашлица, нито хрема - нищо. На другия ден всичко беше наред - изкара 3 зъба. А на по-следващия ден се изрина по цялото тяло. Едни дребни пъпчици и много червени.
Педито дойде вкъщи - каза, че това е вариоло подобен обрив. Реакция на температурата и може да се появи до 48 часа след вдигането на температура. Минава си от само себе си. На другия ден почнаха да изчезват

# 7
  • Мнения: 107
И на мен едно от предположенията ми беше зъб! Ама тя 8 зъба изкара без да разбера дето се казва... абе не знам! Напипах още един зъб - 9ти и имам чувството, че всеки момент ще изкарат поне още 3, но понеже досега подобно нещо не е имало и...
Ще я водя!

# 8
  • Мнения: 8 769
От зъби Т се вдига максимум за два дни, и до към 38-38.5. Втрисането също не е характерно за вадене на зъб. Втрисане имаше и при сина ми, тракаха му зъбите, ръчичките му посиняха, крайниците му ледясваха.
Нали казваш, че обрива е започнал да избледнява. Организма така се чисти. За твое успокоение, може да настояваш пред педиатърката да ти даде направление за кожен, но ми се струва, че на детенце ще му мине без специални мазала!
Успех! Grinning

# 9
  • Мнения: 967
Води я на лекар! Това като чета сигурно е шарка, но лекарите повече разбират и ще познаят какво е. Наистина шарката докато избие се вдига силна температура, а като избият пъпките Т пада, само дето започват сърбежи Close Ако е шарка ще ви кажат с какво да мажеш пъпките, за да облекчиш сърбежите, а лекарствя не се пият. Ако обаче тези червени петна не са шарка е важно да се намеси лекар час по-скоро.


# 10
  • Мнения: 694
Моятя дъщеря изкара подобно нещо докато беше на 8м. С температура 40С, и на третия ден се появиха червеникави петна по корема и гърба. Е оказа се някакъв вид шарка Розеола. Не се лекува с нищо, минава от самосебе си. Много е рядка и затова много от лекарите трудно преценяват, че става въпрос за нея.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 157
Преди време пусках тази тема - дали при вас не е именно този вид шарка newsm78?
Обривът при нея траел 24 часа. Май на това ми прилича.

Последна редакция: пт, 10 фев 2006, 11:02 от Sunny bunny

# 12
  • Мнения: 25
 Embarassed Аз имах подобен проблем,касаеше се за алергична реакция на организма от антибиотик-ЦЕЦ ФОРТЕ,неискам да си спомням...Не чакай,отиди задължително на лекар,а щом има и обрив за твое успокоение и на на алерголог.

Последна редакция: пт, 10 фев 2006, 15:45 от Аурелия

# 13
  • Мнения: 107
Преди време пусках тази тема - дали при вас не е именно този вид шарка newsm78?
Обривът при нея траел 24 часа. Май на това ми прилича.
Прочетох! Мерси! Не знам обаче какво е! Т имаше по-малко от 24 часа, а не 3-4 дни! МЕждодругото сега като се върна назад се сещам, че лекарката от бърза помощ каза, че лееееееееееееко и е зачервено гърлото! А обрива, не знам дали е обрив! Не са пъпки, а петна, които от вчера до днес са избледнели, прилича на.... ами на много белите бебчета нали се сещаш как им почервенява кожичката... а тя определено е мургава! Все пак реших да изчакам малко, защото тя иначе си е добре - яде, смее се, няма Т, жизнена е! Както каза една мама - организма най-вероятно се чисти!

# 14
  • Мнения: 86
Моя приятелка до вчера преживя същия ужас.Бебчето и е на 11 месеца и З дни поред вдигаше температура до 39.5.Тя беше полудяла-даваше му Панадол-без, ефект, Нурофен и свещички,по цяла нощ комреси.Аз мислех че е от зъбите,но на третия ден се появи и дребен обрив.Педито каза,че сега вилнее вирус със същите симптоми и така излезе.Малкия вече е добре,много жизнен, папка, играе.Дано това да е всичко.

Общи условия

Активация на акаунт