Споделете диета

  • 4 297
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 334
Здравейте мами,

моля споделетя някоя лесна и бърза диета,защото тези килограми ме влудяват #Cussing out .Времето вече се развали и не мога да крия сланинките под широките тениски Banghead .За по сложни диети просто нямам време,тъй като освен грижите за малката ходя и на работа,а и на лекций от тази седмица.Движението и напрежението преди много ми помагаше,а сега 6 килограма просто си стоят на мен и като чели ги подържам,а не ги свалям. Sob  Sob  Sob

Благодаря ви предварително!!

Поздрави

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз 'твърди' диети не обичам и не мога да прилагам. Но има една, която харесвам - овесената. Тъй като овесът е нискокалоричен, но високоенергиен и пълен с витамини, за мен това е отлична диета.
Прави се 1 или 2 седмици, може да се почине и после - пак, ако има желание.
Всеки ден се пие 1 1/2 - 2 литра вода, смесена със сока на 1 лимон.
100 гр. овесени ядки (каквито ви харесват) се варят, или по-скоро попарват в 400 гр. вода. Покрива се да се задуши, докато ядките поемат водата, може да се приготви от предния ден. Полученото се разделя на 2, 3 или колкото порции искате, и заедно с водата се яде през деня. Това е всичко, което се консумира. Килограмите се свалят средно бързо, а след като се спре диетата, ефектът не отзвучава.
Аз лично не исках да свалям много, а и вкусът на 'гол' овес е малко постен, и си слагах малко мед или сирене в порцията.

# 2
  • Мнения: 934
Цитат на: boo
Аз 'твърди' диети не обичам и не мога да прилагам. Но има една, която харесвам - овесената. Тъй като овесът е нискокалоричен, но високоенергиен и пълен с витамини, за мен това е отлична диета.
Прави се 1 или 2 седмици, може да се почине и после - пак, ако има желание.
Всеки ден се пие 1 1/2 - 2 литра вода, смесена със сока на 1 лимон.
100 гр. овесени ядки (каквито ви харесват) се варят, или по-скоро попарват в 400 гр. вода. Покрива се да се задуши, докато ядките поемат водата, може да се приготви от предния ден. Полученото се разделя на 2, 3 или колкото порции искате, и заедно с водата се яде през деня. Това е всичко, което се консумира. Килограмите се свалят средно бързо, а след като се спре диетата, ефектът не отзвучава.
Аз лично не исках да свалям много, а и вкусът на 'гол' овес е малко постен, и си слагах малко мед или сирене в порцията.


А по време на кърмене правила ли си я?
Ако-ДА....отразили се на кърмата?

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
По време на кърмене - мисля, че пак може, ама с мед и сирене, да не е съвсем постна. И с уговорката, че може да се разхлаби бебето от овеса... И разбира се, не повече от седмица, защото все пак организмът на кърмачката има повишени изисквания.

# 4
Цитат на: boo
Аз 'твърди' диети не обичам и не мога да прилагам. Но има една, която харесвам - овесената. Тъй като овесът е нискокалоричен, но високоенергиен и пълен с витамини, за мен това е отлична диета.
Прави се 1 или 2 седмици, може да се почине и после - пак, ако има желание.
Всеки ден се пие 1 1/2 - 2 литра вода, смесена със сока на 1 лимон.
100 гр. овесени ядки (каквито ви харесват) се варят, или по-скоро попарват в 400 гр. вода. Покрива се да се задуши, докато ядките поемат водата, може да се приготви от предния ден. Полученото се разделя на 2, 3 или колкото порции искате, и заедно с водата се яде през деня. Това е всичко, което се консумира. Килограмите се свалят средно бързо, а след като се спре диетата, ефектът не отзвучава.
Аз лично не исках да свалям много, а и вкусът на 'гол' овес е малко постен, и си слагах малко мед или сирене в порцията.
ИЗВИНЯВАЙ,НО НЕЩО НЕ РАЗБИРАМ. 2 СЕДМИЦИ ВСЕКИ ДЕН ТРЯБВА ДА ЯМ ОВЕСЕНИ ЯДКИ И ДА ПИЯ ВОДА С ЛИМОН,  САМО ТОВА? Rolling Eyes

# 5
ИЗВИНЕТЕ ГОСТА БЯХ АЗ.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Само, само Simple Smile
Затова написах, че са нискокалорични, но високоенергийни. Може и една седмица, кой както иска.

# 7
  • Мнения: 1 975
Ako kurmish ne pochvaj dieta da ne vzeme da ti spre kurmata........ s men taka stana za sugalenie  Cry
Mogesh kato nachalo da zapochnesh malko da se ogranichavash v testenite izdeliq i sladkoto  Wink

# 8
  • Мнения: 6 029
Цитат на: boo
Само, само Simple Smile
Затова написах, че са нискокалорични, но високоенергийни. Може и една седмица, кой както иска.


моля ти се:) когато нещо е високоенергийно е и висококалорично:)) в 100 гр. овесени има 375 калории:)

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Да, ама при положение че почти само тези 100 гр са за цял ден, плюс малко добавки...

# 10
  • Мнения: 6 029
Цитат на: boo
Да, ама при положение че почти само тези 100 гр са за цял ден, плюс малко добавки...


е тва си е малко да ти кажа
минимум 800 ккал трябва да съдържа дневното меню при диета

колкото до овесените ядки - те са най-доброто нещо което може да яде човек на диета. и не само на диета

мисълта ми беше, че не всичко, което е нискокалорично е здравословно и диетично. и че калориите всъщност са енергийността на една храна.

# 11
  • Мнения: 4 414
аз като се чувствам дебела правя следното нещо:
1 седмица или 10 дни - само плодове и чай с мед /но кафе, черен чай, алкохол, цигари са абсолютно забранени/. и най-малко 2 литра вода на ден.
после минавам на разделно хранене...и така докато шоколадовата ми мания не надвие Embarassed
само че ако кърмиш, този вариант не те урежда, защото се отделят токсини, които преминават в кърмата.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Е, аз казвам диетата по принцип. Действително, не мисля, че е за кърмачки, като вложа малко мисъл...
А по принцип съм я правила, но както писах с мед и сирене, щото чак постно не можах да изтрая. Майка ми и свекърва ми я правиха 'на голо' и бяха много доволни.
А 100 гр овес като набъбне от водата, става на 3 порции по 130 гр или 4 по 100 гр. Така че не е без хич  Wink
А водата с лимон помага за по-бързо разграждане на мазнинките.

# 13
# 14
  • Мнения: 6 029
Цитат на: pipilota
За сведение:

 В 100гр. овесени ядки има 246 ккалории, белтъчини 17.3, въглехидрати- 66.22, мазнини 7, 03


странно - аз данните съм ги взела от един сайт.... почти 100 ккал разлика?!

Общи условия

Активация на акаунт