Пейпър стек?

  • 3 892
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Мили дами, бихте ли ми препоръчали рецепта за приготвяне на Пейпър стек. Няколко пъти опитвам, взимам крехко телешко, пека го на грил-тигана като предварително съм го овкусила с черен, зелен и бял пипер. Резултат - отвън изглежда доста апетитно, но винаги огвътре е недоизпечен, дори направо суров.
Не мога да постигна резултат като в добрите ресторанти. Знаете ли каква е тайната в приготвянето на този стек?

# 1
  • Мнения: 750
Мили дами, бихте ли ми препоръчали рецепта за приготвяне на Пейпър стек. Няколко пъти опитвам, взимам крехко телешко, пека го на грил-тигана като предварително съм го овкусила с черен, зелен и бял пипер. Резултат - отвън изглежда доста апетитно, но винаги огвътре е недоизпечен, дори направо суров.
Не мога да постигна резултат като в добрите ресторанти. Знаете ли каква е тайната в приготвянето на този стек?

"Пепър" имаш предвид, нали?!  Wink
До колкото разбирам постигаш чудесен "алангле" резултат.  Simple Smile

В приготвянето на този стек има разни трикове, от които основният се състои в здравото набождане на суровото месо с едно приспособление, което прилича много на кензан (подложка за икебана, представляваща дъсчица, по която са набодено много "пирончета"). Така се разкъсват добре мускулните влакна и месото остава крехко при обработката, независимо от това колко време го печеш, за да постигнеш желана степен на суровост или "сготвеност". За съжаление не знам в БГ дали се продава такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт