Някой да има (е имал) пъпчица на клепача?

  • 14 486
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 332
Чудех се как да го формулирам, защото не е точно пъпчица... Имам си една малка подутинка на горния клепач от много време, която незабележимо растеше с годините. Последните няколко дена обаче е порастнала забележимо - и като че ли е пълна с нещо като гной... Въпросите ми са: как се казва, може ли да се махне оперативно (предполагам, че е козметична операция), има ли рискове при махането и.
Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 8 505
Нямала съм,но се сещам за какво говориш.Как се казва не помня Embarassed Представлява мастна тъкан,ако порастне прекалено много,клепачът се цепва,за да се изкара.Доколкото знам не не е болезнено и става много бързо.

# 2
  • Мнения: 1 393
Най-добре да се консултираш с офталмолог

# 3
  • Мнения: 7 640
не е пълна с гной, а с мастна тъкан, както го описваш. Вероятно става въпрос за ксантелазма. Среща се често при жени, понякога е свързана с нарушена мастно обмяна или просто е наследствено Simple Smile. Не се шашкай, ако много ти пречи се маха с местна упойка много елементарно. Белег не остава, з-то не се шие най-често.

# 4
  • Мнения: 2 332
Благодаря много за отговорите!   bouquet Сега се чувствам доста по-спокойна, реших да чакам да порастне още, пък след това ще му мисля Simple Smile.
Приятен уикенд!

# 5
  • Мнения: 2 123
polar fox, а възможно ли е такова нещо да се появи в основата на окото, в близост до слъзния канал? и възможно ли е само да се разнесе?

# 6
  • Мнения: 2 332
Мисля, че е напълно възможно и твоето да е ксантелазма. За разнасянето - не съм много сигурна, виж тук - вчера почетох малко, само че няма на български, а е на руски.

# 7
  • Мнения: 7 640
polar fox, а възможно ли е такова нещо да се появи в основата на окото, в близост до слъзния канал? и възможно ли е само да се разнесе?
принципно може, дори при някои жени се оброзуват широки по-плоски плаки около и под очите. Само да се разнесе- не. Да те види очен, ако много те притеснява.

Общи условия

Активация на акаунт