Още малко остана на Януарската мама-2014-Тема15

  • 31 525
  • 725
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 668
Под нас живее един възрастен мъж, който е доста глух и основно живее в стаята, която ползваме за спалня. Затова гледам да се шуми в другите стаи, които знам, че не обитава...Но май ще идват синът или дъщерята и огава не знам как ще е...

# 166
  • Мнения: 19
babyface76 За Сано взех прах, а не течен ( опаковката е лилава ) ..  Купих го от специализиран магазин на Сано. Все още не са ми изсъхнали дрешките .. утре ще дам повече инфо.. От слънчево време в момента вали дъжд  #Cussing out
Сега като ги пипам и миришат хубаво, но слабо...

# 167
  • Мнения: 593
добро утро и от мен Simple Smile
А, сетих се, някой се чудеше защо му е крема за зърна, за мен пък това е сигурно най-важното, което трябва да взема в болницата, с щерка ми имах невероятни рагади, у-ж-а-с..Така че, вземете си, пък нека се окаже излишно.

Аз се чудех. Ама имам. Една приятелка ми донесе на бейби шауъра. Освен това ще има в чантата-подарък, която ще ми дадат от болницата.

Rosi4kaS дай да видим снимки!  Flutter

# 168
  • Близо до морето (200 м)
  • Мнения: 10
Здравейте!
В предишната тема не успях да се включа  Rolling Eyes Малкия не беше на градина почти 3 седмици, та нямах никакво свободно време. В тази връзка, стискам палци на Кайлис детенцето да се оправи бързо и този път да е по-трайно Hug Другите болни дечица също да оздравяват бързо, за да отпаднат поне тези тревоги на мамите Heart Eyes
За Хиполенда бях първа кипра, защото отдавна бях харесала на малкия едно якенце. Взех акт.гимнастика за една племенничка, неотдавна родена. И други дреболийки за децата. Основните подаръци ги поръчах от МайТойса, чакам ги другата седмица. Преди малко поръчах 2 нощници и халатче от онзи сайт дето Кайлис го беше споделила. Нощниците поръчах S-ки, дано се намърдвам в тях...
Днес нещо не си харесах движенията на бебока и преди обяд хукнах да ми правят запис на тоновете (което ми е за първи път, при положение, че е 3-та бременност ooooh!). Страхотно държание и обслужване получих, а бях в окръжната МБАЛ, не по частните... Всичко се оказа наред, обясниха ми, че процедурата е напълно безплатна, похвалиха ме, че щом съм се притеснила - хубаво е, че съм дошла и ми предложиха да идвам всяка седмица на запис - напълно безплатно Simple Smile Така съм щяла да опознавам персонала и ако реша да раждам при тях - да се чувствам по-комфортно Heart Eyes
За съседите - при нас горе живееше една глуха баба, което ни устройваше идеално. Сега май го дават под наем на студенти и има чалгарски изпълнения, но засега са рядкост. Долу са офиси, което също е перфектно - никой не притесняваме с тропането на децата. Повече ме притеснява отвратителния асансьор във входа, който е сигурно на 50 години и шума от него в стаичката, в която живот и здраве ще сме с бебето е нечовешки... Все едно излита и каца самолет - и това средно през 5 минути  ooooh! ooooh! ooooh!

# 169
  • Мнения: 19
Как сте мами?
Аз не мога спя ормално вече. Обичам да прекрачвам завивката и така да спя моя се бори с мен за нея обаче явно не успява Joy само така ми е удобно. Доки ми забрани да спя по гръб каза че явно притискам някакви нерви и от това ми се схваща десния крак. В общи линни май наи добре спя полу седнала ама и така се схващам ooooh!.
Днес с мама говорихме за колана който ще купуваме за пристягане на тумбачето някои още ден след раждането го слагат но все пак кога ли е наи добре да се сложи. Притесняваме това да не ми остане коремче че след операцията тъкмо се прибра и моя се погрижи да го надуе Joy
Каилис радвам се че сте по добре.

# 170
  • Мнения: 30
Здравейте,момичета HugИ аз мислех да питам относно праховете за пране какво ползвате ама явно тео бебе си остава най-добрия до момента,и на дъщеря ми дрешките с него перях.
ДЕСИ-89,и аз точно като тебе спя и ММ се оплаква че му изстива кръста ама кво да направя ,иначе няма спане.По гръб е абсурд,още при обръщането и започва адския задух.А вече ме болят отстрани ябълките на краката от лежане,ама ще се трае.И днес едни болки в корените на косата,та не се издържат.
Кайлис,дано се оправяте бързо бързо.
За съседите слава богу в нашия вход почти няма обитатели и е много спокойно,сигурно ние сме най-шумните,понеже други деца няма. Joy

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 3 553
Фейсче, не знам дали ще ти е утеха, но седалищните бебета не са особено активни, в сравнение с другите. Имам опит вече с две. Затова не се навивай излишно.

Кайлис, скорошно оздравяване. Искрено ти съчувствам, много добре знам колко е тежко когато те завърти това колело, а в това състояние е направо геройство да се справяме.
Моят син май е хванал варицела, до ден ще си покаже, че днес видях само една пъпка -мехур и две дребни. Моят лекар ме уверява, че щом съм я карала имам имунитет, но да ми е мирна главата ще пусна изследване за маркери.

# 172
  • Мнения: 1 569
Здравейте! Тамън се позарадвах, че лека полека и аз и детенцето се постабилизираме и ... ново 20. В петък сутринта тя се събуди със зверски подуда ръчичка. Никакви мазила не помогнаха и в събота сутринта ходихме на спешен к-т + на дерматолог в МА, с други думи прекарахме деня по болници. Sad Потвърди се, че е реакция към ухапване от насекомо. Много ни е криво, защото точно мин.седмица нали ви бях писала, че беше наядена на много места по краката и дупето. Пръскахме стаята, чистихме и... нищо. Сега ухапването е било само на 1 място, но просто не доумяваме от какво. Вчера пак напръскахме и се изнесохме да стои 24 ч. Но сега направо не смея да я оставя пак да спи там. Sad

cybercat, този списък за ЮАР ли е? Защото за тук (поне за повечето болници) определено поне половината неща са излишни.

Маги Тодорова, ти си била късметлийка, че не си имала проблем с гърдите. За мен лично крем за зърна е задълже. На мен не ми помогнаха 2 крема, но пък има жени, на които помагат и според мен е хубаво да просъства в багажа.  

babyface, поуспокоиха ли се контракциите? Аз днес следобяд също по едно време бях със стягания на 10 мин И болки... Но понеже съм при родителите ми  и си забравих магнезия последният ми прием беше вчера сутринта. Та сигурно заради това...

Кайлис, радвам се, че товето детенце вече е по-добре!  Hug Това с АБ ПАК е ужасно просто. Sad Ние свършихме последния (сигурно пети за 3 месеца) в четвъртък и вчера дерматологът искаше пак да започнем поради опасения от инфекция в ръката. След много мислене решихме да изчакаме ден-два и за щастие засега удържаме положението само с Дипрогента. Вълшебен мехлем! Praynig И Ериус де.

Последна редакция: нд, 24 ное 2013, 18:50 от ♥Пандичка♥

# 173
  • Мнения: 190
Ето ме и мен след 8-часови лекции при един идиот, който успя интересна материя да превърне в пълна скука! Голямо постижение е това!

Фейсче, ако не ти понася джаза като средство за отмъщение, можеш да го пускаш и да излизаш навън. Оправданието ще бъде, че така създавате илюзия, че има някой вкъщи срещу крадци  Joy Не знам обаче зимата доколко ще бъде ефикасно за съседите отгоре - по-скоро ще е тормоз за тези на вашия етаж. Това средство е по-скоро за лятото.
Ние със съседи проблеми нямаме, освен с един изкуфял старец, който се оплакваше по едно време, че много съм тупала хахахха Еми, как няма да тупам, като имаме котка! Пък и какво му пречи? Страхотен шум вдигам, като се има предвид, че сме на централна улица с рейсове, а пък праха от улицата е много по-голям от този, който идва от завивките.
За надуваемата ваничка - не ми се струва практична дори за пътуващи хора - много лесно се пука, а и дори да не се спука, ако не я ползваш, пластмасата в един момент сдава багажа; освен това постоянното надуване не ми е по вкуса, вероятно ще я захвърля в първия кош  Mr. Green
за количката - поне този път е имало успешен изход това твое преживяване, че все удряш на камък досега.

за подготовката ми за раждането - ММ вика - абе ти луда ли си, 2 месеца има дотогава! Как да му обясня, че може и да няма толкова време, на него философията е, че за всичко има време.

__Malcho__, за праховете - нямам опит, но аз лично бих предпочела да няма миризма от бебешките дрехи, дори на мен да ми е приятна.  Според мен е по-добре за бебето. Аз пробвах с Бочко и съм доволна - миришеше съвсем леко като изсъхнаха, а вече не миришат изобщо.

относно списъците с необходимите вещи - доста от нещата на cybercat в нашите болници не ги искат, затова просто си питайте в конкретната болница какви са им изискванията. В моята например не искат да се носи нощница /аз въпреки това ще си взема/, не искат да се носи нищо за бебето като памперси и спирт например, само при изписването. Така че има си разлика от болница до болница.

Magi Todorova, можеш да облекчиш тази болка с упражнения - ако не на курсове, виж в нета, има много обяснения как да стане това. Наистина помага, не е нужно да се страда излишно, като може да се реши проблема.

zuzi_79, отлични новини, само това да се чува!

Кайлис, Панди,  Hug за двете и дечицата ви - не свършиха вашите мъки!

А пък моят хубостник откакто съм тръгнала на лекции през цялото време танцува в мен - не мога да разбера харесват ли му или протестира, но коремът ми не спира да се движи по цял ден докато съм там  #Crazy

# 174
  • Мнения: 1 266
Кое му е "бебето" на Тео Бебе?

С Тео Бебе пера само по изключение парцали и постелки за пода, за които ми е жал да хабя Фрош-а.

# 175
  • Мнения: 593

cybercat, този списък за ЮАР ли е? Защото за тук (поне за повечето болници) определено поне половината неща са излишни.


Да, Пандичке, за ЮАР е.
Знам, че в България повечето неща са излишни, първото ми дете е родено в България.

Ох, пак ме почнаха едни киселини...  #Puppy dog

# 176
  • Мнения: 1 569
Кое му е "бебето" на Тео Бебе?

С Тео Бебе пера само по изключение парцали и постелки за пода, за които ми е жал да хабя Фрош-а.

Това е като вечните спорове за купешките пюрета, памерсите, пластмасовите шишета и т.н и т.н... Перфектно няма. Често е до това кое понася добре на нашето дете. Това, разбира се, не означава да не се информираме за нещата, които не се виждат с просто око.

Котке, искам да те попитам за този вит. К, тъй като, признавам си, за първи път чувам сега от теб за такава профилактика. Как да разбера дали на Пандата е правена такава? И защо очевидно информация за такова нещо чисто и просто липсва? В смисъл не е нещо, за което всеки знае, както например за ваксините. И не е ли това поредното нещо, което е въпрос на възгледи и избор, тоест едни вярват, че трябва да се направи, а други, че не или дори може да навреди?

# 177
  • Мнения: 1 266
Това е като вечните спорове за купешките пюрета, памерсите, в пластмасовите шишета за АМ и т.н и т.н... Перфектно няма и често е до това кое понася добре на нашето дете.

Да, но има съвсем обективни критерии, според които нещо е вредно. Както в козметиката вече не слагат парабени и фталати, защото са доказано вредни. Или маргаринът е вреден. Така и фосфатите в праха за пране за вредни, избелващите вещества, етц.

За вит. К - трябва да пише в епикризата. Не мисля, че е въпрос на възгледи. Прилага се като стандартна профилактика в повечето държави. Няма известни на медицината противопоказания или нежелани ефекти. Естествено, имаш правото да го откажеш, но на мен продължава да ми е абсолютно неясно защо някой би отказал нещо, което не може да навреди, но за сметка на това може много да помогне. Просто не го разбирам  newsm78
И докато за ваксините разбирам тревогите на родителите, за вит. Д и вит. К са ми абсолютно неясни. (Досега не съм виждала в практиката си дете, предозирано с един от двата витамина, но съм виждала такива със сериозни последствия от неприемането им (вкл. смърт).

# 178
  • Мнения: 326
Котке,благодаря за инфото за Тео Бебе!  Peace

# 179
  • Мнения: 1 668
Коте, а ако не е направена такава профилактика при раждането сега късно ли е? Rolling Eyes Аз отивам да търся епикризи....

Общи условия

Активация на акаунт