контракции

  • 1 797
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 609
Знаете ли колко време може да се пие но-шпа-то?
Аз почти постоянно имам контракции и ми казват да го взимам през седмица-две;друга лекарка обаче ми каза,че то не е за постоянна употреба;
има ли някой такъв проблем и какво пиете?

# 1
  • Мнения: 2 123
ние пием фолиева киселина, фрешове и червено вино... Wink
Редно е първо да обясниш, че си бременна, после да опишеш така наречените контракции и тогава да зададеш въпроса си.
Ако си бременна но-шпа можеш да пиеш всеки път когато имаш болки в областта на корема. Това лекарство служи за изглажданеи успокояване н акоремната мускулатура. Ако, обаче си във втората половина на бременността си и т.нар. ти контракции представляват спазми втвърдяващи корема ти, е редно да се обърнеш  към гинеколога си, който ще ти предпише други лекарства /най-вероятно магнерод  или друг препарат от същага група/
И последно - повечето дами от искам бебе, както се сещаш "искат бебета" - не са бременни и малка част от тях са били. По-компетентни по въпроса с бременността са дамите от Бъдещи и настоящи майки.

# 2
  • Мнения: 3 042
ThinkingМоят съвет е да си намериш добър гениколог, който да ти предпише лекарство подходящо за твоя случай. Не си писала в кой месец си. О бикновенно при бременност и наличие на контракции се изписва папаверин хидрохлорид табл. /на мен това ми бяха изписали, но в първите месеци/, но дали това или нещо друго само лекарят трябва да реши. newsm78
[/size][/color]

# 3
  • Мнения: 7 716
Аз пих много но-шпа по време на бременността си ПО ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ  и детето ми е живо и здраво. Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 6 360
абе при контракции не дават ли магнезий?

# 5
  • Мнения: 3 010
ние пием фолиева киселина, фрешове и червено вино... Wink


 smile3521   Joy

# 6
  • Мнения: 7 716
абе при контракции не дават ли магнезий?

Зависи от контракциите. На мен са ми вливали и магнезий.

# 7
  • Мнения: 1 934
Аз го пиех в началото че много ме болеше кръста.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 907
На мен за контракциите ми предписаха Магнерич.  Първо 3 х 1, а малко по - късно започнах 3 х 2 табл. Но - шпа също съм пила за успокояване на матката, заедно с магнезия, но за кратко време. Не знам да има ограничение в периода на приема  newsm78.

# 9
  • Мнения: 351
Аз пиех Магне Б+ и Но шпа, но и аз за кратко. След това смених лекаря и новата ми каза да спра магнезия (в 6-ти месец) и ми изписа папаверин, който да пия само при болки. Аз обаче реших да си ги търпя, все пак не са кой знае к'во, и не съм го пила.

# 10
  • Мнения: 8 505
От 7.месец почти до края,а Магнерич-пак от 7.месец,но в началото на деветия го спрях.

# 11
  • Мнения: 5 391
Пия и но шпа и магнезий, но скоро ще ги спирам, че 9-я месец наближава.

# 12
  • Мнения: 6 164
Че аз но-шпа като бонбонки си го ям!  Laughing
Заболи ли ме - лапам две и айде. Ама то и рядко се случва да се налага (да чукам на дърво). Иначе моите контракции се дължаха на нисък магнезий в кръвта - (6ти месец) и ми вливаха венозно, после продължих с Магнерич перорално.

# 13
  • София
  • Мнения: 609
Благодаря ви много;вярно,че не съм написала подробности,но много се бях шашнала и не знаех към кого да се обърна;
аз сега влязох в 7-и,иначе имам контракции от 4-и.Пих магне-6 дълго,но пак отвреме-навреме но-шпа.
Мен не ме боли толкова,колкото така рязко и силно стяга,че застивам на място;казаха ми,че при това може да се отвори шийката и тогава...

# 14
  • Мнения: 6 164
Да, наистина можеш да получиш разкритие.  Sad

И на фона на тази опасност, редовното пиене на Но-шпа е най-малкото зло, което може да си причиниш. Макар че аз не го приемам като "зло", защото е безвредно за теб и бебето - просто отпуска гладката мускулатура. Може би пак трябва да пиеш магнезий?

Общи условия

Активация на акаунт