За и против даването на мултивитамини на бебоците

  • 486
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Прави ми впечатление, че мои познати с деца на яслена възраст им дават редовно “марсианци” или други комплексни витамини. Бебето на моя приятелка след прекарана остра инфекция и прием на няколко антибиотика също приема ежедневно някакъв имуностимулант. Та питането ми към ви вас  като “по-особени и природосъобразни”  Wink е, какво мислите за даването на такива добавки на мъниците, от кога могат да се дават, необходимо ли е изобщо и при какви случаи? А вие давали ли сте на децата си някакви витамини и имуностимуланти и на каква възраст? Аз принципно не съм  фен на “добавените” витамини, старая се детето ми да хапва полезна и витаминозна храна, но от друга страна не ги отричам и мисля, че бих давала при необходимост.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Фен съм на билковите препарати и имуностимулатори, дето ги продават в "Лечител".В момента Ники пие екстракт от кръвен здравец - стимулира имунната с-ма и действа против анемията, с която се борим.На другите изкуствени витамини не съм фен, но съм давала, като няма какво друго...Веднъж Мултисаностол и веднъж Изопринозин.Не мога да си крива душата, след 10 дена курс на последното, дори хрема не го е хващала PeaceКолко е от него...не мога да кажа.

# 2
  • Мнения: 3 760
Аз съм за добавките /витамини и минерали/, тъй като специално микроелементите са кът в храната. Не знам от каква въмраст бих посмяла да давам  newsm78 Предполагам, че на 2 г бих давала редовно. Колкото до имуностимулонтите-вит. С и течни билкови екстракти ще давам на поразия!

# 3
  • Мнения: 4 242
Не давам и не одобрявам. Ако се налага ще прибягна до билки.
Синтетичните витаминки се приемаът на готово и правят организма ленив и той спира да извлича и усвоява сам естествените витамини от храната, за които няма нужда да обяснявам че са къде къде по полезни.

# 4
  • Мнения: 1 403
Одобрявам  newsm10 Ние пием Мултисаностол,а Марсианците не са ли за над 4год. деца  Thinking

# 5
  • Мнения: 7 106
Според мен, ако детето не боледува често и не е изпило 10 антибиотика за 3 месеца (образно казано) няма смисъл от допълнителни добавки. Аз поне до сега не съм давала нищо такова, но пък дъщеря ми не е боледувала никога. Старая се да и давам плодове всеки ден, поне 2-3 порции, както и всякакви здравословни храни. Може би чудесното е, че тя си хапва и не е претенциозна към храната.
незнам......сигурно ако не се хранеше добре или боледуваше често бих се замислила, но аз самата пия само бирена мая от време на време и избягвам всякакви химии, пък било то и витамини. Сигурно бих наблегнала на билки и билкови препарати.

# 6
  • Мнения: 790
Давала съм 10 дни Мултисаностол, когато Мартин имаше хрема.
 Когато е здрав не давам превантивно витамини. Наблягам на плодовете.

# 7
  • Мнения: 313
Неодобрявам синтетични витамини, предпочитам да наблегна на пълноценно, рационалното и разнообразно хранене на детето. Ако се наложи ще ползвам фитотерапия или продукти на Аква сорс.

# 8
  • Мнения: 35 891
на бебата давам течна АФА на Аквасорс, на каката - и други неща
синтетични витамини - поне до годинка - НЕ /те не се препоръчват и от педиатрите, и от фирмите-производители/
гледах преди време Имуно Бейби, но не го купих

# 9
  • Мнения: 250
Аз давам витамини.Давала съм мултисаностол и още е дин друг, но сега ми отлитна от ума точно как беше. Дори и аз самата до 6-я месец на бебчо пиех матерна

# 10
  • Мнения: 4 915
Не давам добавки, витамини и имуностимуланти. Засега разчитам на здравословна храна, разходки всеки ден, кърма и закаляване...пък да видим... Thinking

Не е боледувала сериозно, 2 пъти прекара вирусна инфекция - аз й я докарах от работата, но се справи по-бързо от мен с болестта...

Не давам допълнително имуностимулатори и витамини най-вече защото не съм проучила самата аз до каква степен имат ефект, имат ли минуси и кога е препоръчително да се дават на деца...Наистина може би ще прибягна до билки и чайове, ако реша да "закалявам" именната система на Мариела.

Самата аз рядко прибягвам до синтетични витамини и стимулатори, може би имам късмет, че не боледувам често.

# 11
  • Мнения: 3 663
доколкото знам синтетични витамини не се препоръчват преди навършването година, заради незрялостта на бъбреците
аз лично не намирам за нужно даването на имуностимулатори или витамини, освен ако детето на боледува твърде много (което обаче май доста често се случва в яслена възраст)
с правилно хранене и подходящ и редовен прием на плодове според мен просто не е нужно
така или иначе синтетичните витамини не се усвояват на 100%

Общи условия

Активация на акаунт